Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Celibat
#1
Tutaj zajmiemy się tym wątkiem, czy dostrzegacie w tym więcej plusów, czy minusów?

Moim zdaniem celibat nie jest potrzebny, chociażby z tego względu iż apostołowie posiadali żony. Drugim argumentem przeciw temu jest to, że ok. 95% księży i biskupów ogółem duchownych korzysta z usług prostytutek, czy innych pań jeśli chodzi o sprawy seksualne. W przypadku zakonnic jest to niższy %
Po co jest coś wprowadzone jeśli się tego nie przestrzega, bo ja tak rozumiem słowo celibat. Kościół? kościół mówi iż celibatem jest to, że księża nie mogą zakładać rodzin, z tym się również zgodzę, ale czy takie przygody to nie jest cudzołóstwo, w grę wchodzi oczywiście czystość której sami księża nie potrafią zachować, a to kościół wprowadził niemożność uprawiania przedmałżeńskiego seksu, chociaż w biblii nic na ten temat nie ma, jest tylko o cudzołóstwie.

Księża również mężczyzna, zakonnica również kobieta, jednym słowem człowiek, a dlaczego ma się ograniczać. Dlatego aby znów łupem kapłana padło bezbronne dziecko, czy nastoletnia dziewczyna. Widać, że kościół chce do tego dopuścić.
Nic co ludzkie nie jest nam obce. Na pewno gdyby tego celibatu nie było, nie było by tylu afer jeśli chodzi o pedofilie w kościele. Księża zakładali by rodziny, mieli żony - jak pastorzy w Stanach Zjednoczonych, czy inny duchowny w innych ruchach protestanckich. Poza tym widzę wiele innych plusów, żony katolickich księży dużo pomogłyby im przy przygotowaniu do nabożeństw, wyjazdów. W samotne wieczory kapłan mógłby zbliżyć się do żony, nie do własnej ręki. Plusem jest również wzrost współczynnika ludności, ale to tak na uboczu tematu.

Wiem o tym że biskupi bronią takich księży, kłamią, oczerniają innych, tuszują pedofilie, zachowania duchownych. Nakazują kłamać swoim podwładnym parafianom, a niektórzy są tak ciemni, że nawet tego nie dostrzegają. Jaki jest to nauczyciel jeśli drugiego namawia do kłamstwa, cenzurując prawdę którą wszyscy mądrzy znają. To g**no nie nauczyciel, nie chcemy takich księży i celibatowi mówimy stanowczo NIE, przynajmniej ja. Mam nadzieję że jeszcze tego doczekam, zdjęcia celibatu.

Niejeden duchowny jest po prostu mendą, tylko aby grosz przy dvpie mieć. A tacy ludzie kończą zawsze w tym samym miejscu.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
  Odpowiedz
#2
Dlaczego coś co dostaliśmy od Boga, natury, kosmosu, ufo (niepotrzebne skreślić :D ): Popęd seksualny, możliwość rozmnażania się, ma być zakazane? To przeczy samo sobie. Księża to też ludzie. pamiętajmy o tym... Tak samo jak my myślą, czują popęd, bo to zdrowi mężczyźni jak wielu z nas. Dlaczego zatem mają mieć zabronione coś i dodając to zarazem do i tak już długiej liczby zakazów i nakazów? Można grzeszyć myślą, mową i uczynkiem, zatem myślący o seksie księża grzeszą? Nie potrafią dochować wierności celibatu, czystości? Co za tym idzie przeczy to samo w sobie. Ilu z was drodzy Panowie myślało o nagich pięknych kobietach, albo o ich walorach :D No właśnie!!! Pastorowie posiadają żony i jest im lepiej, mają życie prywatne, rodzinę o którą się troszczą, a przy okazji mają jakieś porównanie jak powinno to wyglądać, ponieważ wiedzą coś o tym z życia codziennego jakie prowadzą z żoną, dziećmi itp. Celibat zatem ogranicza działanie, ludzi (księży), myślenie. Coś co jest zakazane i się to złamie jest zasadniczo lepsze. Dlatego tak wielu księży próbuje i w końcu łamie zasadę celibatu. Pamiętajmy, że to nie jest średniowiecze i czasy worów pokutnych, pasa cnoty itp.
  Odpowiedz
#3
Jestem stanowczo przeciwny. Już gdzieś o tym tutaj kilka razy pisałem, więc nie zamierzam się powtarzać. Nic nie stoi na przeszkodzie w tym, aby ksiądz mógł w pełni korzystać z życia. Celibat któregoś pamiętnego dnia zostanie zniesiony, jestem tego pewien.
  Odpowiedz
#4
Ksiądz to też człowiek. Nie rozumiem dlaczego nie moze miec rodziny. Przecież nie ma nic złego w posiadaniu żony, dziecka... gorsze chyba jest lamanie celibatu, które dość często się zdarza.
  Odpowiedz
#5
Myślę podobnie, jak Sword i Monoceros. Po jaką ciężką cholerę jest celibat, jak księża od zarania chrześcijaństwa i tak go łamią? Jeżeli ksiądz może mieć dzieci sensu nabiorą na przykład nauki przedmałżeńskie czy religia, której w części szkół uczą księża. W tym momencie uważam to wszystko za bezsensowne- jak życia ma uczyć człowiek, który nie ma rodziny? Jak ma wychowywać w wierze dzieci, skoro nie może mieć doświadczenia z własnymi?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości