Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Chromecast - czy ktoś używał?
#1
jestem zainteresowany zakupem Chromecasta. Czasami nie chce mi się włączać komputera by odpalić sobie jakiś film, czy serial i chciałbym to zrobić na monitorze przy użyciu smartfona. Przykładowo wyłączam komputer zdalnie smartfonem i adapter HDMI z podłączonym Chromecastem automatycznie przełącza mi na swoje złącze i puszczam np. z Netflixa sobie serial, czy odpalam przeglądarkę i sobie coś na dużym ekranie czytam. 

Czy ktoś używał? Jak z jakością i szybkością transmisji wideo? Framerate itd?
  Odpowiedz
#2
Tak pozwolę sobie odświeżyć wątek. Kupiłem już dość dawno temu i powiem, bubel jak ich mało. Kompletnie bezużyteczne urządzenie. Posiadam wersję 2.0. w domu światłowód, WIFI 5Ghz, ledwo YT daje radę buforować. Zacina się, grzeje niemiłosiernie, a o transmisji ze smartfona jakiegoś filmu można pomarzyć. Nie polecam.
  Odpowiedz
#3
Powiem Ci, że ja do tego używam miracasta. Kupiłem na aliexpress za coś ponad 3 dychy i nie narzekam. Filmy z YouTube, cda, czy podobnych stron lecą płynnie. Netflix jednak nie śmiga, jakieś zabezpieczenie ma chyba, bo do momentu zanim wybierze się film jest ok ale jak chcesz odtwarzać, to sam dźwięk a obrazu nie ma.
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#4
No właśnie żałuję, że kupiłem ten bubel. Nawet nie da się go zdalnie wyłączyć. Mam podłączony pod monitor adapter HDMI do rozdzielania sygnału. Jak wyłączam komputer, to przełącza się na Chromecast i trzeba ręcznie wyłączać monitor. Nie kumam, czemu takiego urządzenia nie da się zdalnie włączyć, tzn, włączyć sygnał do monitora i wyłączyć. W dodatku urządzenie nie posiada praktycznie żadnych opcji. Mało tego, bez połączenia z Internetem w sieci lokalnej po prostu nie zadziała. 200 zł wywalonych w błoto.

O miracast też słyszałem, ale już mi się nie chce myśleć nawet o podobnych urządzeniach.
  Odpowiedz
#5
Ja osobiście mam zamiar po prostu do telewizora podpiąć bezpośrednio tablet czy laptop z normalnym desktopowym system poprzez kabel HDMI, który byłby wpięty do telewizora na stałe. Nie jest to uciążliwe rozwiązanie a umożliwia bezproblemowe odtwarzanie tego co się chce.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Blue screen skanwane cmd sfc LOGI CBS sprawdzi ktoś? pandokti 14 5 561 13.02.2014, 13:13
Ostatni post: Swordancer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości