Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ciemne piwo typu Porter i mocny alkohol typu wódka :)
#1
Kiedyś piłem coś czego bazą była czysta i ciemne piwo Porter. To było dość słodkie i dość mocne. Kolega takie coś zmajstrował i przyniósł do pracy ;) Niestety przepis mi na to zaginął a nie zdążyłem się nauczyć tego na pamięć. Nie wiem czy to był jego przepis czy może skądś go zdobył.

Może ktoś zna coś podobnego i zamieści tutaj przepis. Bardzo mi zależy.

____________________________

Jest!!! Znalazłem w przepisach żony. Ciekawe czemu tam był :P

Porterówka:
1) 0.5 szklanki cukru
2) 0.5 litra spirytusu
3) 0.5litra wody
4) 0.5 litra piwa Porter najlepiej Żywiec
5) 1 cukier waniliowy

Cukier z piwem i cukrem waniliowym podgrzać, ale nie gotować, odstawić do ostygnięcia, dodać spirytus i wstawić do lodówki na 1 dobę.

Kobiety się tą wódeczką zachwycają. Można coś zmienić - jeśli ktoś chce, bo jest dosyć słodkie, ale ja taki przepis dostałem i tak robię i wszystkim smakuje. Pozdrawiam i życzę smacznego.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#2
Mam troszkę inny przepis:

0,5l spirytusu
2 piwa porter (żywiec/okocim)
cukier waniliowy
łyżka kawy rozpuszczalnej
łyżka miodu

Przygotowanie podobno jak u Ciebie. Można wypić, wręcz lubię :) Nie jest to jednak alkohol, którym polecam się upić.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości