Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Co to jest asertywność?
#11
Bo nie umie. Tego trzeba się nauczyć.

Nie oznacza to że zawsze trzeba być asertywnym.
Bywają momenty że czasami trzeba huknąć żeby dotarło do pustej mózgownicy.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz
#12
właśnie.I sztuką jest odróżnienie momentu kiedy trzeba huknąć, a kiedy nauczyć się panowania nad wkurzeniem
  Odpowiedz
#13
A może bycie jak góra lodowa w momencie kiedy ogień rozpala Cię od środka?
  Odpowiedz
#14
No i się zaczęło...

Baron wstąpiłeś na kruchy lód i teraz wam wszystkim Vila powie, co to jest asertywność.

Człowiek asertywny:
- jeśli ktoś pluje mu prosto w twarz, nie mówi, że pada deszcz
- ma głęboko w swoich czterech literach oczekiwania jaki inni kierują w jego stronę
- nie podporządkowuje się otoczeniu
- nie wyznaje marnych autorytetów i nie przejmuje ideologii, która jest w sprzeczności z jego systemem wartości
- nie obraża się na cały świat, kiedy coś mu nie wychodzi
- nie chowa potulnie głowy w piasek, kiedy należy podjąć poważną decyzję
- nie wchodzi w tyłek tym, którzy mają od niego większą władzę
- nie boi się ogłaszać publicznie swoich poglądów, bez znaczenia jakie by one nie były.

Człowiek asertywny wie, że zawsze postąpi w sposób, jaki sam uważa za słuszny, nie złamie się pod naporem "życzliwych doradców", nie ucieknie przed obowiązkami, które w pewien sposób przerastają jego umiejętności, nie posłucha mamy, taty ani babci.

Człowiek asertywny ma gdzieś morały, lipne zasady i presje jaką narzucają na niego inni. Sam jest sobie sterem, żaglem i okrętem. Sam wybiera, sam ponosi konsekwencje i sam obrywa po tyłku, ale ma satysfakcję, że panuje nad swoim życiem.
  Odpowiedz
#15
Vil, dorzuciłabym jeszcze, że człowiek asertywny wie również, że nie żyje sam na tym świecie, szanuje innych, w razie potrzeby potrafi iść na kompromis, nie obca mu jest empatia i umie przyjmować konstruktywną krytykę i wyciągać wnioski. :)
  Odpowiedz
#16
  Odpowiedz
#17
Vilandra napisał(a):I niech mi ktoś powie, że nie jestem asertywna, to w łeb na momencie

Łoo to mi pod asertywność nie podchodzi... agresywna się zrobić Viluś :P
  Odpowiedz
#18
Vilandra - podoba mi się Twoja interpretacja trzeba zacząć wdrażać w życie :D
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kim jest człowiek? Paweu 12 3 157 31.01.2018, 16:08
Ostatni post: zgryźliwy tetryk
  Jakie jest wasze ulubione piwo? Gospodarz 21 9 984 23.08.2017, 09:43
Ostatni post: trykietron
  Gdzie jest zima? Baron 11 3 686 20.05.2016, 10:05
Ostatni post: bianka2783
  Mam Talent - Kto jest waszym faworytem ? :) Mesajah 0 1 068 14.11.2015, 11:40
Ostatni post: Mesajah
  Czy łatwo jest zapomnieć o kimś, kto od nas odszedł? Gospodarz 8 3 110 11.03.2014, 13:33
Ostatni post: Whisper

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości