Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Co trzeba wiedzieć, aby napisać bota?
#1
Sporo szukałem w internecie na ten temat, jednak nie znalazłem wystarczającej odpowiedzi. Co trzeba zrobić, aby móc napisać bota, który np. będzie automatycznie logował się na jakąś stronę internetową? Ogarnąłem używanie metod GET i POST w swoim środowisku, ale nie wiem jak tego użyć do zrobienia bota.
  Odpowiedz
#2
Tell me more  Yoo Do czego ten bot?
Niedostępny
  Odpowiedz
#3
@androidplus Chciałem robić boty na zamówienie do automaryzowania prostych czynności na stronach np. nabijanie gdzieś plusów. Choć od czasu założenia tego wątku, trochę to ogarnąłem i teraz pracuję dla siebie nad nieco większym tego typu projektem w C++ i Qt. Choć jakieś dodatkowe uwagi zawsze się przydadzą ;)
  Odpowiedz
#4
Nadal za mało konretnie. Nie jestem jakimś geniuszem, ale w razie czego wbijaj na priv. Postaram się pomóc. To nabijanie plusów można załatwić używając JS. Odbiegając od tematu... czy c++ nadal trzyma się na rynku? Yy Miałem z nim nie wiele styczności (tyle co w technikum, bo szczerze mnie nie porwał), bardziej siedzę w webowych językach.
Niedostępny
  Odpowiedz
#5
@"androidplus" Dzięki za propozycję pomocy ;) Co do C++, to choć w niektórych dziedzinach ma małą popularność, to nadal ma ogólnie w miarę duży udział na rynku, w szczególności w takich programach jak wszelkie silniki do przeglądarek internetowych, do gier czy w oprogramowaniu systemowym. No i bota też da się w nim zrobić z użyciem np. biblioteki Qt, która ma odpowiednie narzędzia do wykonywania zapytań metodami GET, POST, itp. Nie widzę powodów, aby rezygnować z tego języka na rzecz innych do zwykłych aplikacji na desktop.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości