Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Coraz słabsze geny u ludzi...
#21
Jeśli geny są coraz słabsze to dlaczego żyjemy coraz dłużej?
  Odpowiedz
#22
Według mnie, to że żyjemy dłużej jest dzięki faszerowaniu się lekami. Osoby niekorzystające z medycyny w ogóle, pewnie by żyli o wiele wiele krócej. Fakt nie ma teraz epidemii dżumy itd. ale weźcie pod uwagę, że dzisiejsze społeczeństwo podatne jest na nawet zwykłe przeziębienia, kiedyś tego nie było - Nie w takiej ilości! Może i zastępujemy ważne podczas choroby żyjątka które je zwalczają, ale nasz organizm sam w sobie jest osłabiony. Tyle w temacie.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#23
Takie problemy zdrowotne mogą być spowodowane złą dietą czy brakiem ruchu a nie koniecznie genami.
  Odpowiedz
#24
Wiekszy wpływ na długość życia ma jego styl i warunki, w których się żyje niż same geny. Japonczycy zawsze żyli nieprawdopodobnie długo i to nie dzięki farmakologii, tylko zdrowemu prowadzeniu się. Ich dietę trudno odtworzyć w nasz warunkach, ale tam osoba 100+ nikogo nie dziwi.
Zresztą widzę warunki w jakich mieszkam i naprawdę nie dziwią mnie nowotwory, jakieś inne chorobska, bo ludzie zwyczajnie nie dbają o środowisko. Jeśli nie mogę otworzyć okna, bo dym z kominka sąsiada wyżera mi oczy to coś tu jest nie tak. W dodatku wielu ludzi pali czym popadnie, bo przecież po co zainwestować w dobre paliwo. Szczescie, że tu domy ogrzewa się tylko w nocy i to przez kilka miesięcy. Druga sprawa to wywalanie śmieci gdzie popadnie, a śmietniki są wszędzie. Cały ten syf wchłaniany jest przez glebę i wraca do nas w pozywieniu
  Odpowiedz
#25
Tak tutaj zostawię. Sądzę, że warto obejrzeć. 
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości