Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Czy osoba pracująca w kafejce internetowej może zabronić wstępu?
#1
Witajcie, mam do was pytanie. Czy osoba pracująca w kafejce internetowej (dokładnie: Centrum Kultularno-Informatycznym) może zabronić wstępu do tego miejsca? Chodzi mi o to, że kilka tygodni temu zostawiłem przypadkowo ślad bierznika roweru na tarasie tego budynku, a taka "pani" co tam pracuje zabroniła mi tam przychodzić. Czy wolno jej zabronić mi wstępu jeśli jest to miejsce publiczne?
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#2
Jeśli to placówka państwowa, to musi cię wpuścić. Tak jest na całym pięknym świecie, jakieś parę ładnych lat temu w USA odbyła się sprawa sądowa, dotycząca nie wpuszczenia bezdomnego do biblioteki publicznej. Bezdomny zasądził miasto i przestał być bezdomny, stał się bogaty. Pewnie u nas również mógłbyś podać do sądu instytucję, ale niestety wynik sprawy nie byłby chyba tak piękny jak tam, w każdym razie, nie mają cię prawa nie wpuścić.
  Odpowiedz
#3
Jeśli placówka jest prywatna, właściciele mają prawo zabronić Ci przebywania na jej terenie. Jeśli natomiast to państwowa lokacja publiczna, jedynie sąd może zabronić Ci zbliżania się do tego miejsca.
  Odpowiedz
#4
Ok dzięki :). A jeszcze jedno, gdy ta osoba mówi, że mam opuścić budynek lub wezwie policje będzie to uznane poprostu za niepotrzebne wzywanie władz?
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Każdy z nas może zostać bohaterem! Demanufacture 6 3 874 21.01.2015, 16:59
Ostatni post: Demanufacture
  Czy dyrektorka może nie wydać dokumentów? Chomikowy11 19 13 263 17.06.2011, 23:51
Ostatni post: Chomikowy11
Music Propozycje muzyczne dla rozgłośni internetowej forumowicza Tonyviroos. skrzypas 3 2 333 02.05.2011, 13:51
Ostatni post: skrzypas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości