Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: Czy dzwonią do Was z innych konkurencyjnych sieci proponując oferty, a jeśli tak, to z jakich?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
T-mobile
50.00%
1 50.00%
Heyah (T-mobile)
0%
0 0%
Play
0%
0 0%
Plus
0%
0 0%
Plush (Plus)
0%
0 0%
Orange
0%
0 0%
Virgin Mobile
0%
0 0%
Nju Mobile
0%
0 0%
Red Bull Mobile
0%
0 0%
Mobile Vikings
0%
0 0%
Lajt mobile
0%
0 0%
Tu biedronka
0%
0 0%
Fakt mobile
0%
0 0%
Premium mobile
0%
0 0%
inna - napisz w wątku jaka :)
0%
0 0%
Nie, nie dzwonią do mnie
50.00%
1 50.00%
Razem 2 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Dzwonili do mnie z T-mobile, kradzież klienta.
#1
Prze chwilą dzwonili do mnie z T-mobile, od razu powiem, że nie jest to pierwszy raz z ich strony. Jestem klientem Orange Free na kartę, ponieważ taka oferta odpowiada mi jak najbardziej. Z Orange miałem różne perypetie, ale jakoś zawsze wszystko ostatecznie dobrze się kończyło, więc pozostaję i nich. 

Człowiek, który do mnie dzwonił z T-mobile, ani nawet nie chciał wyjaśnić dlaczego dzwoni, powiedział tyko, że ma propozycję i wpierw pytał o zgodę, nie chciał nic więcej powiedzieć. Oczywiście gdybym się zgodził, to dostałbym ofertę handlową, "zamówioną", choć to mocne słowo, jak na takie zachowanie. Uważam, że ta firma to jakiś dowcip i osobiście nie polecam na korzystanie z ich sieci i już mówię dlaczego... 

Mój ojciec miał u nich zdaje się dwa numery na abonament w spadku po sieci Era, nie będę tu opisywał całej historii, bo mój ojciec też nie był bez winy, nie czyta umów, wierzy na ślepo ludziom z którymi je podpisuje, więc gdy Ci wprowadzają go w błąd i potem kosmos i problemy. Tę historię może nieco bardziej szczegółowo opiszę innym razem, powiem tylko, że mój ojciec ostatecznie został "wydymany" na kilka tysięcy złotych jakby, to podliczyć za ciągle rosnący abonament na spółkę z laptopkiem HP-MINI, który miał być gdzieś za sumę ok. 1000 zł, a łącznie wyszło chyba z 2k, może więcej, dodatkowo groźba pozwem i dopłacanie kolejnych 700zł z hakiem, mimo, że wszystko spłacał jak należy do momentu aż mu pękła żyłka i miał dość bycia dymanym przez T-mobile. 

Ogólnie firma ta, to chyba najwięksi krętacze jeśli chodzi o usługi sieci telefoniczne w Polsce. Różne słyszało się historie o Orange, Plusie, czy Play, ale to co czasem można znaleźć w sieci o T-mobile, to kpina po całości. 

Dlatego mam do Was trzy pytania w wątku i jedno w ankiecie u góry...

Czy uważacie, że inne sieci komórkowe, takie jak T-mobile, powinny mieć prawo dzwonić do Was i składać konkurencyjne oferty, kiedy tego sobie nie życzycie, robić to regularnie i kompletnie ignorując Wasze prośby?

Czy zgadzasz się na przedstawienie oferty, gdy dzwoni do Ciebie konkurencja? 

Czy Waszym zdaniem T-mobile, to uczciwa sieć, a ja się co do niej mylę? Chociaż po historii z ojcem, żaden argument mnie nie przekona do tego, to jednak jestem ciekaw Waszego zdania.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
#2
(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy uważacie, że inne sieci komórkowe, takie jak T-mobile, powinny mieć prawo dzwonić do Was i składać konkurencyjne oferty, kiedy tego sobie nie życzycie, robić to regularnie i kompletnie ignorując Wasze prośby?
Nie

(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy zgadzasz się na przedstawienie oferty, gdy dzwoni do Ciebie konkurencja? 
Tak

(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy Waszym zdaniem T-mobile, to uczciwa sieć, a ja się co do niej mylę? Chociaż po historii z ojcem, żaden argument mnie nie przekona do tego, to jednak jestem ciekaw Waszego zdania.
Moim zdaniem Play > Orange/T-Mobile > Plus


  Odpowiedz
#3
(31.08.2016, 12:52)Robotox napisał(a): Moim zdaniem Play > Orange/T-Mobile > Plus

Co przez to rozumiesz? Trochę to nielogiczna odpowiedź w stosunku do pytania.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
#4
Nie, nie dzwonią do mnie z innych sieci, niż moja własna. Jestem tak jak Ty Sword w Orange Free, na kartę. Mam go jeszcze niejako w schedzie po Idei (tylko kartę SIM wymieniłam).
Nie dzwonią do mnie z innych sieci. W ogóle ultra-rzadko dzwonią do mnie z jakimikolwiek ofertami. Dlaczego? Sprawa jest banalna.
Orange to mój prywatny numer. Podaję go do moich własnych celów, rzadko się zdarza (czasem jednak tak, ale naprawdę rzadko), żebym podawała go gdziekolwiek w jakikolwiek system. A jeśli podaję to nie zaznaczam opcji "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych". I wszystko. :)
Spam-numer zmieniam jak "padnie" konto. Czyli średnio raz na rok. Ten podaję kurierom, systemom, bądź gdy chcę hasło do publicznego WiFi za granicą. Ot i cała filozofia.

(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy zgadzasz się na przedstawienie oferty, gdy dzwoni do Ciebie konkurencja? 
Nie, nie mam na to czasu. Jak chcę się czegokolwiek dowiedzieć- idę do salonu. Są przecież w każdym miasteczku niemal każdej sieci.

(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy uważacie, że inne sieci komórkowe, takie jak T-mobile, powinny mieć prawo dzwonić do Was i składać konkurencyjne oferty, kiedy tego sobie nie życzycie, robić to regularnie i kompletnie ignorując Wasze prośby?
Generalnie- oni dzwonią dlatego, że kiedyś sobie życzyłeś. Kiedyś podałeś numer na jakiejś stronie, kiedyś nie doczytałeś regulaminu i Twój numer trafił do bazy numerów i sobie w niej krąży co jakiś czas sprzedawany gdzie indziej. Nie ma sensu wyżywać się na telemarketerze. Jest natrętny, ale wybacz mu- zarabia śmieszne pieniążki i zrobi wiele, żeby przekonać Cię do swojej oferty. On i tak nie odpowiada za to, co ma w bazie danych- najczęściej nie ma możliwości wybrać sam z siebie numeru, co dopiero aktualizować bazę. :) No i co tu gadać- nie chcesz z nim rozmawiać- nie wyrażasz zgody na nagrywanie i wszystko.
  Odpowiedz
#5
Play z moich obserwacji jest najbardziej uczciwy, T-mobile i Orange trochę mniej, ale jeszcze w granicach normy, a Plus najgorszy.


  Odpowiedz
#6
Do ofert i stron mam numer "śmieciowy", prawdziwy numer mam przypisany tylko do kont Google, Facebook, Allegro i Microsoft, a oni dzwonili na ten prawdziwy.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
#7
(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy uważacie, że inne sieci komórkowe, takie jak T-mobile, powinny mieć prawo dzwonić do Was i składać konkurencyjne oferty, kiedy tego sobie nie życzycie, robić to regularnie i kompletnie ignorując Wasze prośby?
Zdecydowanie nie, bo to jest to samo co pospolity spam tyle, że bardziej upierdliwy. Takie coś powinno się tępić.
(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy zgadzasz się na przedstawienie oferty, gdy dzwoni do Ciebie konkurencja?
O ile sam operator, u którego miałem numer potrafił dzwonić o tyle nie przypominam sobie aby ktokolwiek z konkurencji do mnie dzwonił przez ostatnie 9 lat, odkąd używam telefonu.
(31.08.2016, 12:49)Swordancer napisał(a): Czy Waszym zdaniem T-mobile, to uczciwa sieć, a ja się co do niej mylę? Chociaż po historii z ojcem, żaden argument mnie nie przekona do tego, to jednak jestem ciekaw Waszego zdania.
Tego nie wiem, bo od około 7 lat korzystam tylko z usług Orange.
Co do numeru, spamu, itp., od właśnie 7 lat mam ten sam numer w Orange. Między 2009 a 2011 rokiem była to umowa typu "Mix", od 2011 roku do dzisiejszego dnia mam Ograne Free. Raz na kilka-kilkanaście dni zdarzało się, że przychodził mi SMS typu "WYGRAŁEŚ 100 TYŚ. WYŚLIJ SMS ABY ODEBRAĆ NAGRODĘ!!!11oneoneone" ale od czego jest funkcja blokowania danych numerów ;) Kiedyś też dzwonił do mnie mój operator(Orange) z propozycjami umów, ale już nie dzwoni, bo wyraźnie zrozumieli, że nie jestem zainteresowany ich nowymi ofertami i umowami. I do rejestracji na facebooku, itp. też mam śmieciowy numer, którego normalnie nie używam i tym samym mam zero problemów ze spamem, z ofertami konkurencji, itp. I nie wiem co robicie ze swoimi numerami, że macie tego typu problemy :P
  Odpowiedz
#8
No właśnie. Ja nie jestem pewna, czy czasem podając numer google/facebook nie tworzy komercyjnej bazy danych. Trzeba doczytać regulaminy. I podobnie, jak do amb00 nie przychodzą do mnie raczej żadne SMSy z ofertami. Przychodzi jakieś halo-granie i wyłącznie oferty operatora.
  Odpowiedz
#9
Na spamie można zarobić, np jak masz alias, który tylko ty znasz i podasz go tylko jednej firmie, która zobowiązuje się do całkowitej poufności danych, żadnych sprzedaży maila itd, wówczas jak przyjdzie Ci spam na maila, nie trudno będzie udowodnić winę firmy publicznie, a co za tym idzie, ponieważ za spam grozi jakaś grzywna i to nie mała, w strachu przed pozwem, rozsądna firma dbając o swoją reputację pójdzie na ugodę, a to kasiorka w naszej kieszeni. Taka ciekawostka. W dzisiejszej dobie spamu, to jest dobre rozwiązanie i jest spore prawdopodobieństwo, że dynamicznie rozwijająca się firma robi różne głupoty, bądź ich pracownicy jakieś niecne uczynki jak wykradanie bazy mailowej.
Nie pij tyle!
  Odpowiedz
#10
Mnie nigdy się nie zdarzyło by dzwonił do mnie konkurencyjny operator sieci komórkowej.
Ale za to średnio raz na dwa miesiące odbieram telefony od firm współpracujących z Play i namawiają mnie
na umówienie się na prezentację garnków, poduszek i inne ekstra hiper super mega p ściel...
Ehhh no ale cóż sam się zgodziłem na zniżkę w abonamencie zgadzając się na oferty marketiingowe i tego typu
działalność firm "współpracujących: z Play
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Big Grin Virgin Mobile - nowa sieć na polskim rynku scarab 7 3 601 24.10.2012, 00:05
Ostatni post: Krzysztof N

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości