Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Emigracja z Polski
#1
[Obrazek: emigracja-ilustracja-32.jpg]


Jak zapatrujecie się na to zagadnienie? Czy sami myślicie o opuszczeniu kraju - jeśli tak to czy na stałe, czy tylko na trochę?
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#2
Naprawdę nie mam ochoty rozpisywać się o tej smutnej Polsce. Emigracja będzie najlepszym rozwiązaniem, szkoda, że większość się do tego ucieka, zawiedziona przez własny kraj, nie lubię dłuższych pożegnań.
  Odpowiedz
#3
Ja jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałam się stąd wyprowadzić - zastanawiałam się gdzie się podział patriotyzm u tych ludzi, którzy wyjeżdżają. Teraz zmieniłam swoje nastawienie o 180 stopni. Patriotyzm był może ważny wtedy, gdy walczyliśmy o niepodległość. A dziś okazuje się, że w wolnym państwie sami sobie nie możemy poradzić. Niby mówi się, że wszędzie jest tak samo - czy to Irlandia, UK, czy Polska. Cóż, ja się o tym nie przekonam dopóki nie wyjadę. Po tym co przeszłam tutaj ze swoją rodziną, jestem jak najdalsza od tego by tu zostać i tu się rozwijać.
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#4
Ja za rok po skończeniu gimnazjum prawdopodobnie wyjeżdżam za granice.
Dlaczego?
Np. dlatego, że tam dziadkowie/babcie jeżdżą najnowszymi samochodami (BMW, Audi, Porsche) a u nas ledwo starcza na leki dla starszych ludzi....;/
Nie wrócę póki się nie dorobię trochę, a jak się dorobię to zobaczę czy będę chciał wracać.
]
  Odpowiedz
#5
Gdybym sama miała taką możliwość, to rzuciłabym te studia i także wyjechała. Nawet na przysłowiowy zmywak.
Niestety nie tylko studia mnie tu trzymają...
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#6
Ha ja tak samo, ale jednak spróbuję skończyć jakiś hardcorowy kierunek, bo przynajmniej nie będę sobie pluł w brodę, że nie spróbowałem. Pewnie i tak będę pracował za granicą, bo tu nie widzę przyszłości. Jak się dorobię, to może wrócę, ale nic z tego nie jest pewne.
  Odpowiedz
#7
Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak mnie wkurzyliście takim podejściem, dziecinnym i niedojrzałym. Tak, dziecinnym i niedojrzałym!!! Rzuciłabym studia i na zmywak, skończę gimnazjum i wyjeżdżam... Jak wy to sobie wyobrażacie, co będziecie tam robili bez wykształcenia, bez znajomości języka i bez zawodu. Rozumiem że może wam się coś nie podobać w otaczającej nas rzeczywistości i że chcecie czegoś lepszego, ale to co mówicie to jakaś paranoja. Moja siostra jest od ponad 20 lat w Londynie i doskonale wiem jak jest tam ciężko bez wykształcenia, matury euro, znajomości języka. Dorośnijcie, wykształćcie się i dopiero podejmujcie jakieś decyzje. No aż mi ciśnienie skoczyło.... Z takim podejściem to nie dojdziecie do niczego, ani tutaj, ani zagranicą.

Jeszcze edit. Osobiście nigdy bym z tego kraju na dłużej nie wyjechał. Owszem na dwa, trzy lata, zarobić i wrócić. Kochem ten kraj, kocham swoje miasto, jestem dumny z tego że jestem Polakiem. Rozejrzyjcie się jak mimo wszystko jest tu pięknie, zgadzam się jest wiele minusów, ale w dalszym ciągu to jest mój kraj.
  Odpowiedz
#8
  Odpowiedz
#9
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#10
Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Jeśli będziesz się trzymał roboty, która cię przytłacza, to wiadomo, że będzie ci źle. Jest jednak togo w brud, a ja trafiłem na tyle dobrze, że tam gdzie robiłem, mógłbym przynajmniej przez 2-3 lata spokojnie pracować i dorobić się niemałej kwoty, a nie pracowało się mi źle, nie było też przesadnie monotonnie, dlatego taki okres mnie nie przeraża. Myślę, że w 3 lata spokojnie zarobiłbym ponad 250000 zł, jeśli udałby mi się pracować i oszczędzać jak wcześniej. Gdzie w tym kraju tyle zarobię jako początkujący? Taka suma spokojnie wystarczy na otwarcie małego biznesu, a na paru rzeczach się znam i jestem skłonny taką sumę zaryzykować bez zadłużania się.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości