Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Freshash
#1
Długo mnie nie było i sporo się zmieniło. Doszły nowe pasje takie jak choćby bieganie i uwaga rap ;). Z ziomeczkiem założyliśmy sb kanał na yt i tam wrzucamy swoje kawałki. Na razie nie ma żadnej mojej produkcji, ale wszystko w swoim czasie, to mogę zapewnić. Możecie choćby sprawdzić jakim mam głos :D, a dla tych bardziej rozkminiających też się coś znajdzie. Myślę, że nie są to rapy byle jakie, jak na krótki okres stażu. Pierwszy kawałek mojego ziomeczka macie tu:

Taki typowy banger, trochę tam przeklina (jezu jak to brzmi, no dziećmi już nie jesteśmy), ale tak ma być :D
Jeżeli macie jakieś pytania, związane z nagrywaniem rapu, pisaniem tekstów, cokolwiek, to zadawajcie pytania w tym temacie. Jakąś tam wiedzę na temat rapu mam i postaram się odpowiedzieć.

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCfPRbuL...AYTzHijO4w

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam do subskrypcji.
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz
#2
Hehe zauważyłem, że ostatnimi czasy coraz więcej osób zaczyna biegać ( w tym ja ) :)
Co do rapu nigdy nie byłem za, ani przeciw. Taki lajcik jeżeli chodzi o ten typ muzyki :)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#3
Nie chłopaki, sorry. Wokal niby dobry, jakiś flow nawet jest... Ale tak szczerze- beat jest ciut za głośno w miksie (tak mi się wydaje, to tylko moja opinia, ale co ja tam wiem ;P), no i tekst- potencjał jest, ale popracujcie. I to "ku*wa- ku*wa" co drugie słowo...
Poważnie- trochę pokombinujcie jeszcze z tekstami i będzie dobrze. ;) No i beat troszkę ciszej.
  Odpowiedz
#4
To taki kawałek, ma bujać. Tam nie ma mojego żadnego tekstu , to nie mój kawałek :D, btw lirycznie to myślę że płynę heh (skromność). Sprawdzicie sb w niedługim czasie ;).
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz
#5
Dla mnie tekst gimbaza. Nie porwał mnie ni muzykalnie, ni twórczo. Nie moje klimaty, może ktoś lubi takie piosnki o niczym, ale w tym się akurat nie orientuję.
  Odpowiedz
#6
Przekazu w tym kawałku nie ma, to jest banger, który ma bujać i nic więcej. Dzisiejszy rap to nie tylko przekaz, bity 90bpm, stary oldschool i wszechobecny truskul, a tak większość słuchaczy, którzy puszczą sb hip-hopowy kawałek sądzi, nie te czasy ;). To jest zmora polskiego rapu. Co z tego że napiszę się tekst, który ma tyle metafor, hashy, rozkmin jak przeciętny słuchacz tego nie zrozumie. Najzwyczajniej nie będzie chciał analizować tekstu. Bycie artystą, nawet tym początkującym to ciężka sprawa. W pełni rozumiem, że komuś się może nie podobać. Tekst "gimbaza", no nie do końca hmm... lepiej nawinąć o miłości heh.

Może jakieś pytania co do sprzętu itp. chętnie odpowiem :)
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz
#7
Zawsze się zastanawiałem jak wygląda złączanie podkładu głosowego i muzyki?
Czego używacie? Audacity?
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#8
Normalnie bit na jednej szynie, na kolejnych nagrywa się wokal, podbicia, chórki, freshworki itp. Ja używam Samplitude wcześniej Cool Edit.
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz
#9
  Odpowiedz
#10
Kurde, nie chciałem żeby się zrobiła taka g*wnoburza. Rap to specyficzny gatunek. Ja nic nie wrzuciłem, a piszesz w liczbie mnogiej :/ Nie napisałem że ktoś z was się nie zna na muzyce. Kawałki z przekazem będą, ale będą też takie jak te, przechwałki (bragga), wyrażające jakieś emocje. Wyszedłem na snoba heh trudno, dobrze mi z tym (mam spore ego), a propos jestem artystą coś tworze, więc jest to przejaw artyzmu, "artystą" nie jestem.

To dopiero początki, mamy po 19 lat, życia za bardzo nie znamy i robimy to za free for fun :)
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości