Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Google glass a prywatność.
#1
Siemanie!
Ostatnio oglądając jak zwykle jeden z moich ulubionych kanałów na polskim YouTube
a dokładniej mówiąc panów Lekkostronniczych, poruszyli oni ciekawy temat mianowicie
- google glass a prywatność.

O co chodzi. Na amerykańskim YT, pewien pan a dokładnie SurveillantCameraMan,
nagrywa ludzi owymi okularami. Zobaczcie sobie jak ludzie reagują na widok gościa
w okularach z kamerką. Być może to przewrażliwienie ludzi ale czy właściwie chcemy
być nagrywani w każdym miejscu przez każdego? Czy takie okulary
są nam potrzebne? Wyobrażacie sobie zobaczyć np. swoją wóz swojej dziewczyny
tam gdzie nie powinien być na filmiku jakiegoś gościa wstawionego na YT?
Wiem że nieco koloryzuje ale do tego to dąży - co więc o tym myślicie nieunikniony
postęp czy niepotrzebny gadżet?

Niżej jeden z filmików owego gościa.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#2
Google Glass to najmniejszy problem, od dawna jesteśmy śledzeni praktycznie na każdym kroku przez smartfony (wysyłają info o naszej lokalizacji do operatora sieci i nie chodzi tutaj o dane z logowania do nadajnika), kamery miejskiego monitoringu (wszystkie kamery są połączone w jeden krajowy system śledzenia (politechnika wrocławska o ile pamiętam nadzoruje ten projekt od 2012 roku), nawigacje GPS (kilku producentów nawigacji zbiera dane o naszym położeniu niby ze względu na nasze bezpieczeństwo), komputery (google, FB, NK i nie wiadomo kto jeszcze śledzi nas jak tylko może, microsoft nawet czyta maile użytkowników outlooka).

Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa rejestrowania i publikowania naszego wizerunku bądź pojazdu (z widocznymi tablicami rejestracyjnymi) na takim filmiku ze względu na ochronę danych osobowych i praw pokrewnych, w naszym kraju publikowanie naszego wizerunku bez naszej zgody jest zabronione i karane więc tutaj pojawi się kolejny problem związany z filmikami nagranymi przez google glass.
Z drugiej jednak strony od dawna ludzie nagrywają wszystko i wszystkich przy użyciu innych gadżetów służących do tego celu więc nie wiem czy to, że ktoś nas nagra przy użyciu smartfona, kamery czy google glass stanowi jakąś różnicę.
Pewnie google glass wywołuje takie zamieszanie teraz tak jak kiedyś zamieszanie wywoływała możliwość nagrywania z użyciem telefonu komórkowego, postęp technologiczny to jedno a ludzka paranoja to drugie.
Bardziej martwiłbym się tym co google zrobi z danymi jakie zbiera urządzenie niż tym że ktoś mnie nagra.
  Odpowiedz
#3
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam vpn skutecznego który chroni prywatność w sieci do testowania na 24 godziny? siver 2 1 089 12.11.2016, 15:37
Ostatni post: siver
  Kiedy nastąpi aktualizacja map google ? dimix 2 3 530 10.04.2012, 12:01
Ostatni post: dimix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości