Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Gtx 560 czy gtx 470?
Posiadam:
https://www.asus.com/pl/Graphics-Cards/E...fications/
Oraz:
http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n470so-13i
Zastanawia mnie jedno... GTX 470 wydaje się być mocniejszy i wiekszą pamięć posiada, ale gtx 560 posiada mocniejsze taktowania, ale mniejszą ilość "bitów". 
Może mi ktoś pomóc rozwiać wątpliwości i wyjaśnić różnice pomiędzy tym, która jest wydajniejsza?
  Odpowiedz
Ja skłoniłbym się ku GTX 470, gdyż w testach 3D Mark  11 wypada nieco lepiej, no i ma trochę więcej pamięci VRAM. Obie karty stoją na bardzo zbliżonym poziomie, więc w sumie bez względu na to co wybierzesz, nie zrobi Ci to większej różnicy. Ilość bitów nie ma znaczenia, naprawdę. Sprawdź sobie w komparatorze:
http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Jeśli posiadasz obie karty, odpal test samemu. Ściągnie 3d Mark 11 i opublikuj nam test, będziesz wiedział która karta na Twoim sprzęcie lepiej się sprawdza. Zbadaj też klatki na tym samym obszarze w kilku grach, które masz. testy nie bolą. ;)
  Odpowiedz
Zgodzę się ze słowami Swordancer. Wybierz GTX 470. Co do taktowania - są to całkowicie dwie inne serie kart. Obie karty mają inne procesory. Nie można tego porównywać w taki prozaiczny sposób (tj. gdzie większe cyferki). To tak samo jak porównywać procesor AMD z procesorem Intela bazując tylko na sumie zegara wszystkich rdzeni. 

Co do tych 56MB więcej... Nawet nie bierz tego pod uwagę. Zapewne była to zwykła wpadka podczas projektowania, albo byli zmuszeni dołożyć jeden moduł z różnych powodów (np. spasowanie elementów).
  Odpowiedz
W sumie tak test zrobiłem narazie gtx 560
Test na poziomie performance 720p:
Screen testu 1
Test na poziomie extreme 1080p (wypadł gorzej, dużo gorzej,):
Screen testu 2
Plus zauważalną róznicę robi głośność wentylatorów podczas obciążenia. GTX 470 pomimo 3 wentylatorów działa praktycznie nie słyszalnie, ale za to osiąga wyższą temperaturę tj. 104 stopnie (nowa pasta termoprzewodząca i wyczyszczone wszystkie żeberka czyli chłodzenie)
Zaś GTX 570 99/100 stopni w sumie różnica po przekalkulowaniu niewielka :D
Test GTX 470 dodam jutro w formie edytowania postu.
------------------------------------------------------------
Tylko czy aż takie temperatury są pod obciążeniem? Testowane programem FurMark (100% Fan speed)
  Odpowiedz
U mnie GTX 770 ledwo do 70 stopni dobija, a działa w trybie OC.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości