Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ile przejedzie skuter na raz?
#1
Witam witam. Jak myślicie ile da radę skuterem przejechać na raz? Np. ja mam skuter 4t romet 777, pali 2l na 100 czyli bak 4.5l czyli mój ma bak na 250 km. Wytrzyma tyle na raz ? Nie zatrze się? Jak się wleje drugi bak zrobi pojedzie? Ile można przez cały dzień przejechać?
  Odpowiedz
#2
Skuter raczej wytrzyma, ty nie wiem. Skutery są stworzone do pokonywania max 50 km na raz. Na dalszą drogę nie są za wygodne bo droga się dłuży. Ja osobiście nie wybierałbym się w dłuższą trasę. Jeśli to dwusów zadbaj by w dozowniku było wystarczająco dużo oleju i kapnij jeszcze kilka kropelek do baku napewno nie zaszkodzi :D. Takie jest moje zdanie :). A ile za dzień przejedzie, zależy czy to 50cmm czy coś większego zarejestrowane na motorower, czy jest zablokowany, od twojego stylu jazdy i po jakich drogach będziesz jechał :).
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#3
Biorąc pod uwagę, że jest to Romet, nie męczyłbym go tak mocno. 50km wydaje mi się też zbyt dużym obciążeniem na ten silnik. Nie jestem specjalistą, ale wolę dmuchać na zimne. Gdyby był to markowy piździk, typu Yamaha, czy Peugeot, może jeszcze, ale to i tak duża trasa na taki pojazd.
  Odpowiedz
#4
Cytat:Jeśli to dwusów

Napisałem, że to 4t czyli 4 sówowy.


Cytat:50km wydaje mi się też zbyt dużym obciążeniem na ten silnik.

Ja tym skuterem robiłem po 80 km. Jeździ góra 55 km/h ma blokadę. Z wiatrem ostatnio poleciał 70km/h
  Odpowiedz
#5
Nic nie jest wieczne więc to, ile skuter przejedzie zależy od jego stanu. Dla nówki sztuki zaraz po dotarciu nie będzie problemem przejechać wzdłuż całą Polskę, a 5 letni sprzęt może dawać oznaki słabości. Zmieniaj płyny, rób przeglądy, nie katuj i po prostu szanuj, a nie będziesz miał w głowie wątpliwości czy przejedzie, czy też nie.

Romet to porządna firma. Po blokadach stwierdzam, że masz młody egzemplarz więc powinien dać radę.
Pamiętaj, żeby obowiązkowo zrobić przegląd jeśli już zdecydujesz się wyruszyć.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#6
Mój skuter ma 5 lat, ale okey :D, silnik jest praktycznie nowy, świeżo dotarty, ja osobiście od sierpnia zrobiłem 1tyś km, w tej chwili przebieg dochodzi do 7 tyś.Ładnie jeździ to fakt. Mam nadzieję, że przejedzie sporo :D
  Odpowiedz
#7
Bardzo mały przebieg jak na te lata. Posprawdzaj, powymieniaj płyny i w drogę ;)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#8
Kupiłem go za 800 zł :)
  Odpowiedz
#9
Wstawisz fotki w wolnej chwili?
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#10
Zaraz wstawię :)

[Obrazek: 87404125_1_1000x700_skuter-romet-znin.jpg]


[Obrazek: 87404125_2_1000x700_skuter-romet-zdjecia.jpg]


[Obrazek: 87404125_3_1000x700_skuter-romet-motocyk...kutery.jpg]


Tu są zdjęcia, ale to są jak go kupowałem, a teraz nie mam jak zrobić :P, Ale stan się nie zmienił :)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  silnik od colibra do quantum (skuter) pandokti 0 956 12.08.2015, 13:55
Ostatni post: pandokti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości