Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak sprawdzić konfigurację sprzętową?
#11
No dobrze, ale co się dzieje z tą resztą pamięci? Rozumiem że to nie zawsze może być tyle ile powinno, ale nie 50%. No i jednak wolałbym jednak wiedzieć na pewno czy ten procek 4 rdzeniowy który powinien tam być, jednak tam jest. Potrzebny jest do tego program, ale nie mogę znaleźć info jaki.
  Odpowiedz
#12
Sprawdzając konkretny model danej marki możesz sugerować się danymi producenta, przecież nikt z pracowników sklepu nie pozamieniał w pudełku podzespołów.
Jeśli koniecznie Cię to trapi, zainstaluj aplikację, która pozwoli Ci na określenie hardware'u.
Zacznij od tej, którą podał Wazzup, a jeśli nie da rady, napisz jaki masz system to poszukamy czegoś innego na ten tablet.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
  Odpowiedz
#13
Ten który podał Wazzup nic mi nie pokazał. System Android 4.2.2
  Odpowiedz
#14
Ściągnij CPU-Z.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
  Odpowiedz
#15
Żadna pamięć masowa nie ma pełniej ilości pojemności. Zwykle jest od 5% do nawet 20% mniej. Przykładowo mój dysk twardy ma w PC pojemność 1818GB, a niby jest to dysk 2TB, czyli być w praktyce powinno 2048GB. O jakieś 11,2% mniej. Tak czy inaczej to śmierdzi. Możesz napisać do supporu asusa. Wówczas będziesz miał pewność, że to tylko głupi chwyt marketingowy.
  Odpowiedz
#16
@up

Dysk 2 TB posiada 2000 GB, czyli ~1862 GiB.

Chłyt marketingowy polega na tym, że producenci podają pojemność w innych jednostkach niż system Windows.
 Piwko
  Odpowiedz
#17
Teraz zobacz jeszcze raz dokładnie. Z 8GB część jest zajęta tylko na instalacje aplikacji z GooglePlay lub innych źródeł. 4,5GB masz na muzyke, filmy, pliki dodatkowe w grach... Więc policzmy dalej. Z 8GB dysk nie ma 8GB tylko 8GiB z których mamy od 7 do 7,2GB miejsca. Odejmijmy 4,5 zostaje 2,7GB. Na aplikacje masz zapewne ok. 1GB czyli zostaje 1,7GB które wyparowały. Są to pliki systemowe, pliki Androida. Tak samo jak Windows zajmuje 20GB to Android też swoje waży. A Twoja wersja + recovery + domyślne aplikacje zajmują te 1,7GB. Czyli wszystko pasuje
  Odpowiedz
#18
KITT napisał(a):Teraz zobacz jeszcze raz dokładnie. Z 8GB część jest zajęta tylko na instalacje aplikacji z GooglePlay lub innych źródeł. 4,5GB masz na muzyke, filmy, pliki dodatkowe w grach... Więc policzmy dalej. Z 8GB dysk nie ma 8GB tylko 8GiB z których mamy od 7 do 7,2GB miejsca. Odejmijmy 4,5 zostaje 2,7GB. Na aplikacje masz zapewne ok. 1GB czyli zostaje 1,7GB które wyparowały. Są to pliki systemowe, pliki Androida. Tak samo jak Windows zajmuje 20GB to Android też swoje waży. A Twoja wersja + recovery + domyślne aplikacje zajmują te 1,7GB. Czyli wszystko pasuje

Trochę fantazji nie zaszkodzi. :)

Dla mnie albo część pamięci jest zarezerwowana na konkretne potrzeby, albo gdzieś w możliwie jak najtrudniej dostępnych, rozbudowanych specyfikacjach, wszystko jest pięknie objaśnione.
Jaro070 napisał(a):Chłyt marketingowy polega na tym, że producenci podają pojemność w innych jednostkach niż system Windows.

No właśnie, moim zdaniem już dawno powinni zrezygnować z tego, bo przy dzisiejszej technice te 148 GB więcej, mogłoby stać się jeszcze lepszym chwytem marketingowym, bez większych kosztów w stosunku do ogólnej skali produkcji... "Kup nasze dyski, bo naprawdę mają 2TB!". Cool
  Odpowiedz
#19
Powiem tak - sam mam w domu tablet z 8GB miejsca...
Goclever tab 93,2

Wygląda to tak. Wbudowane ma 7,1GB pamięci czyli oficjalnie ma 8.
Z tego mam dla mnie 4,3GB.
Na aplikacje jest 1,3GB
Czli dla "siebie" mam 5,6GB. Znika mi 1,5GB. Są to pliki gierek wgranych na start, pliki Androida, pliki recovery oraz pliki dodatków od Goclevera.
  Odpowiedz
#20
Sprawa wyjaśniona, zgodnie z sugestią Sworancera napisałem do supportu Asusa. Oto odpowiedź.

Cytat:Szanowny Kliencie,

Tak zgadza się, urządzenie wyposażone jest 8GB wewnętrznej pamięci na przechowywanie plików, z czego część jest zajeta przez pliki systemowe i doinstalowywane oprogramowanie.

Z urządzeniem współpracują karty pamięci SD do 32GB pojemności (SDHC).

Dzięki wszystkim za sugestie i wyjaśnienia.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości