Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak uniknąć kaca - poradnik
#1
Wątek dla dorosłych, z lekkim przymrużeniem oka, ale w perspektywie zbliżających się świąt i Sylwestra - jak najbardziej na czasie.

[Obrazek: kac.jpeg]

Kac - skutek nadmiernego chlania płynów, które w swoim składzie zawierają substancję o tajemniczo brzmiącej nazwie alkohol etylowy.

Czym jest kac, tupot białych mew, czy też inaczej syndrom dnia następnego, wiemy wszyscy. Jak w ferworze dobrej zabawy ustrzec się przed tym niemiłym stanem? Przeczytaj i już nigdy nie miej kaca!

Jak uniknąć kaca?


Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tupotu białych mew, musisz zastosować trzystopniową profilaktykę.

1.Przed libacją

- zjedz sycący posiłek, najlepiej bogaty w białka i tłuszcze, które spowolnią wchłanianie alkoholu przez Twój organizm
- wypij szklankę mleka (związki w nim zawarte sprawią, że alkohol będzie się wchłaniał wolniej
- nawodnij organizm - do tego celu najlepiej nadaje się niegazowana woda z cytryną. Wypij jej przynajmniej litr zanim sięgniesz po kieliszek wypełniony alkoholem

2. W trakcie libacji

- unikaj picia na pusty żołądek, jeśli ominiesz ten punkt możesz być pewien, że alkohol szybko uderzy Ci do głowy
- nie mieszaj alkoholi, jeśli już musisz pić wybierz jeden typ alkoholu
- przepijaj niegazowaną wodą mineralną lub sokami zawierającymi witaminę C (przyśpiesza ona metabolizowanie alkoholu w Twoim organizmie)
- podczas imprezy unikaj słonych przekąsek (chipsy, paluszki)
- jeśli jest to impreza taneczna nie wymiguj się od zaproszeń na parkiet, ruch sprawi, że szybciej pozbędziesz się z organizmu alkoholu

3. Po libacji

- przed zaśnięciem wypij 2 szklanki wody mineralnej
- po obudzeniu zjedz pełnowartościowy posiłek i popij go szklanką soku pomidorowego
- jeśli lubisz jajecznicę - zrób ją, cysteina zawarta w jajkach pomoże Twojej wątrobie pozbyć się alkoholu
- możesz też wypić szklankę soku z kiszonej kapusty, albo wodę z miodem i cytryną
- na obiad zjedz żurek lub rosół - momentalnie postawią Cię na nogi
- w żadnym wypadku nie przyjmuj paracetamolu aby zniwelować ból głowy, w połączeniu z alkoholem może on uszkodzić wątrobę

Macie swoje sprawdzone sposoby na uniknięcie kaca? Podzielcie się nimi.
  Odpowiedz
#2
Czym się strułeś tym się lecz!
Hmm do mocnych trunków jedynie na przepite czysta niegazowana.
A na pozbycie się kaca to kawa z cytryną, stawia na nogi szybciutko (tak jest u mnie) :D

Kac to kara, że przestałeś pić, więc z tego idzie wywnioskować tylko jedno.
  Odpowiedz
#3
Mi pomaga jedzenie czekolady i innych słodyczy z czekoladą. Nie wiem czy pomaga uniknąć ale wiem, że potrafi go zwalczyć.
Gdyż organizm na kacu potrzebuje dużej ilości cukru, który został wypłukany z alkoholem.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#4
Lata praktyki mam za sobą, więc i metody na kaca swoje wypracowałam Haha
A tak na serio, to pierwsza i główna zasada - jeść przed piciem i w trakcie. Jeżeli jednak przytrafi się niestety kac, to cola z cytryną fajnie się sprawdza.
  Odpowiedz
#5
(06.12.2012, 20:58)Diablo09 napisał(a): Gdyż organizm na kacu potrzebuje dużej ilości cukru, który został wypłukany z alkoholem.

Może nie tyle wypłukany, co rozłożony, ale to prawda. Kac to nic innego jak ogromny spadek poziomu glukozy. Jej dostarczenie powoduje momentalne polepszenie samopoczucia Haha
  Odpowiedz
#6
Ja mam swój, nie zawodny sposób unikania kaca.Jeśli mnie, ciągnie do alkoholu, to idę sobie na samotny spacer, gdziekolwiek, nawet czasami przed siebie, i próbuje skupić się na czymś innym, zawsze mi to pomaga. Czasami często, myślę o byłej dziewczynie i powiem wam, że nieźle mi wychodzi,bo już od dwóch miesiącach nie piłem żadnego alkoholu.
Jedynie wczoraj, na osiemnastce u kuzyna, to trochę wypiłem a tak to nie pije:D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#7
@up: Racja, niepicie jest dobrym sposobem na niesostanie kaca ;-) W moim przypadku sprawdzą się już od 18lat :-P I jakoś mnie nie ciągnie :-D
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poradnik: Jakich preparatów możemy używać do stylizacji i utrwalania fryzury David 1 4 023 13.03.2013, 15:56
Ostatni post: Vilandra
  Mycie i oczyszczanie włosów i skóry głowy - poradnik David 4 4 710 13.03.2013, 13:28
Ostatni post: Vilandra
  Poradnik: Jak malować usta czerwoną szminką? dorotisSs 4 8 918 04.12.2012, 19:53
Ostatni post: MissFuneral
  Poradnik: Jak wykonać maseczkę z marchwii? dorotisSs 1 2 504 04.12.2012, 17:09
Ostatni post: Vilandra
  Poradnik: Do czego jaki grzebień David 0 13 265 29.06.2011, 22:40
Ostatni post: David

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości