Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jaki laptop kupić na studia?
#11
Ja kupiłem sposobem nowego laptopa za 1300zł wartość ok 2200zł
Jak zaoszczedziłem
Sprzet kupiłem bez systemu bo po co dopłacać za oprogramowanie
Faktura na firme i zwrot vat
Dodam że laptop ma 2 lata gwarancji 4 rdzeniowy procek 2.3 640gb dysk 1gb grafika ram4gb 1600mhz win 7. 64Bit matryca prawie 19 cali co jest rzadkością
Jak się chce to można



Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
  Odpowiedz
#12
I jak? Autor tematu się w coś zaopatrzył?
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#13
Widzę że temat nadal jest aktywny więc i ja się wypowiem.
Sądzę że skoro laptop na studia to nie potrzeba nie wiadomo czego prawda? :)
Kupiłem miesiąc temu w Anglii laptopa do surfowania w internecie, zwykłego, prostego w zasadzie z podstawowymi parametrami Toshiba L300, koszt w przeliczeniu na polską walute to 350zł :)
Laptop używany ale nie widać żadnych tego oznak, wszystko zadbane i w dobrym stanie.
Za niewielkie pieniądze można zaopatrzyć się w miarę dobry sprzęt nawet i dla studenta.
A oto krótki opis Toshiby L300 http://www.toshiba.pl/discontinued-produ...-l300-129/
  Odpowiedz
#14
panowie, przepraszam że tak się wtrącę, ale chciałabym sobie kupić laptop - na studia i do grania (żeby mi sims 3 odpaliły), mój budżet też nie powala bo max 2,3 tys zł, zastanawiam się nad takim http://www.morele.net/laptop-msi-gp60-2o...pl-602872/ czy MSI to dobra firma? pójdą mi na nim simsy i inne gry? z góry dzięki za pomoc
  Odpowiedz
#15
Dobry wybór. MSI to solidna firma. Lepiej kupić jednak w zwykłym sklepie, internetowe nie słyną ze współpracy posprzedażnej, wiem z doświadczenia. Simsy pójdą z palcem w tyłku. GT 740M, to dobra karta. Kepler GK107, 810 MHz. Karta z kwietnia tego roku. Co prawda lepszy byłby I5. Tutaj masz nieco lepszy sprzęt z core i5. http://allegro.pl/laptop-msi-cx61-2od-i5...19826.html

Moim zdaniem jednak lepiej jest kupić laptop z GTX 660M, ale w przypadku core i5 są one dużo droższe. I3 wystarczy, nie robi prawie żadnej różnicy w grach.

Jeśli jednak nie planujesz pogrywać w Crysisy i inne męskie wypompowane graficznie gry, to ten który poleciłem, będzie dobrym wyborem, lepszym niż ten który Ty wybrałaś.
  Odpowiedz
#16
Na studia wolałbym Asusa Transformer Booka T100 - 10 calowy laptop-tablet z windowsem 8, 4 rdzenie, w proste gierki też pograsz (np. diablo 3), a za 1600-1700 masz wersję 32+500 (32 w części tabletowej, 500 w klawiaturze)
  Odpowiedz
#17
Jak dla mnie to karta biurowa
Swordancer napisał(a):GT 740M, to dobra karta. Kepler GK107, 810 MHz

Tylko, że w MSI GP60 jest Kepler GK208, czyli mamy tylko "połówkę" karty.

http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/No...gpu-zn.PNG

Zresztą MSI to raczej słaba marka laptopów, co potwierdzają recenzje http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI...981.0.html CX61 był słabym modelem, a następca jest jeszcze gorszy.
 Piwko
  Odpowiedz
#18
Połówkę to ogromna przesada. Nie zauważy praktycznie różnicy pod kątem gier, a poza tym na standardy w laptopach w tej cenie nie jest to słaba opcja, a w zasadzie jedyna najlepsza. Karta biurowa, a różnica między typowo gamingowym GTX660m pod kątem benchmarków, to jakieś 15-20%. Określenie biurowa, nie ma czegoś takiego. W biurze może być potrzebny kombajn z TITANEM, albo płotka z kartą sprzed 5-6 lat. Karty z serii GT są uniwersalne, nazywanie ich biurowymi to kpina z własnej znajomości tematu. Nie wiem z resztą jakiego rdzenia używa ten laptop, bo pisałem z pamięci. Wiem, że ma 107/208, ale który w nim leży, nie wiem. MSI pod tym kątem schodzi z ceny, jeśli chce lepszego, w najbliższy cenowo jest GTX 660m jak napisałem, wydajniejszy.

Lenovo, to moim zdaniem najlepsza firma.
  Odpowiedz
#19
Jeśli nie grasz w nowe gry to najlepiej kupić coś bez dedykowanej kraty graficznej. Duża oszczędność. Do 2500 można już wybrać całkiem fajny sprzęt. Ja mam Lenovo i jestem zadowolony :)
  Odpowiedz
#20
(11.12.2013, 22:56)Swordancer napisał(a): Połówkę to ogromna przesada. Nie zauważy praktycznie różnicy pod kątem gier, a poza tym na standardy w laptopach w tej cenie nie jest to słaba opcja, a w zasadzie jedyna najlepsza. Karta biurowa, a różnica między typowo gamingowym GTX660m pod kątem benchmarków, to jakieś 15-20%.

To nie jest ogromna przesada. ~6 razy wolniejsza pamięć w GT740M-64bit to już spadek wydajności o 30%, do tego połowa jednostek renderujących i teksturujących, czyli kolejne kilkanaście procent spadku.
 Piwko
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Laptop Della a gwarnacja- mam wątpliwości Demanufacture 1 1 211 12.04.2018, 10:46
Ostatni post: FxJerzy
  Laptop do 4300 zł Swordancer 13 3 478 07.10.2017, 22:31
Ostatni post: Swordancer
  Laptop - aukcja na sknerus Szatan 6 2 753 15.11.2015, 15:42
Ostatni post: Dennijs
  System zatrzymuje się przy uruchamianiu - laptop Dennijs 3 2 209 12.03.2015, 20:31
Ostatni post: Dennijs
  Tablet... Ale jaki? tungar 7 2 997 11.12.2013, 18:10
Ostatni post: KITT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości