Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


KOTWICA
#31
KOŁACZEK ( -k)
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz
#32
C - S = KOSZAŁEK [opałek]
  Odpowiedz
#33
Nie widzę ratunku dla tego słowa. Jeśli do jutra rano - 6:00 - nikt go nie skoryguje - zaczynam zabawę z nowym hasłem.
  Odpowiedz
#34
Uruchamiam ponownie kolejną grę
- i przypominam obowiązujące w niej zasady -

*
Kotwica

Moją główną obecnie cechą jest lenistwo. Wobec tego, bez zbytnich ceregieli chcę zaproponować kolejną zabawę polegającą na tworzeniu nowych słow z liter wyrazu podanego jako temat. Dopuszcza się dodanie, ujęcie, zmianę jednej literk, lub tylko przestawienie kolejności liter w poprzednim wyrazie. Jako patentowany leń nie sprawdzałem, czy nie powielam tutaj czyjegoś pomysłu. Jeśli tak, to przepraszam, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć zabawę od nowa. Co Wy na to? Bo jak się nie znajdą chętni, to ja sam chwilę „pociągnę” temat i… amen


[Obrazek: 03188745669047789058.jpg]

Hasłem będzie zawsze potoczne słowo używane w języku
polskim, składające się z pięciu liter.


1/ Tworzenie nowego wyrazu z liter składających hasło polega na dodaniu, ujęciu, zmiane jednej literki, lub przemieszaniu kolejności liter w wyrazie. Kolejność liter dowolna.

2/ Nowy wyraz jest przekształceniem ostatniego ze słów biorących udział w łańcuszku gry, podanym w komentarzu poprzedzającym.

3/ Nowe słowo nie może być tworzone w liczbie mnogiej lub zdrobnieniem właściwego.

4/ Kolejne słowo nie może być powtórzeniem już poprzednio użytego w tej edycji zabawy.

5/ W jednym komentarzu może być podany tylko jeden wyraz. Kolejne słowa należy więc podawać w następnych komentarzach.

6/ Każdy uczestnik gry ma prawo [powinien] wytknąć zauważone błędy.

7/ Przedłużająca się przerwa w zabawie może być odebrana jako trudność ze znalezieniem następnego słowa. Autor gry/wątku [czyli ja] kończy ją i ogłasza nowe hasło.[/align][/size][/size]

Podam tutaj przykład dla lepszego zrozumienia gry:

Gracz - oracz - czar - raz - zraz ...itd

i... mózgownice w ruch... do roboty..!!!
Oto słowo - hasło:

Draka

- miłej zabawy -
*
  Odpowiedz
#35
Karat?
  Odpowiedz
#36
Dobrze - lecz można zaznaczyć, że wymieniasz d na t [d-t]

A ja na to Tarka
  Odpowiedz
#37
Kratka
Dodałam drugie K
  Odpowiedz
#38
Bardzo ładnie
Kartka
  Odpowiedz
#39
post "wskrzeszający"

kartka - k->t = tartak
  Odpowiedz
#40
tatarak
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości