Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kampania antyśniegowa!
#1
Patrzę sobie tak za okno, a tam mniej więcej taki obrazek:

[Obrazek: 127533081623191788130863.jpg]

I tak sobie myślę, na co mi ten śnieg? No ja wiem, wiem, okres wegetacji roślin i te sprawy - rozumiem. Mimo wszystko uważam, że śnieg powinien spadać tylko i wyłącznie w okresie 23.12 - 02.01 W innym czasie nie jest mi do niczego potrzebny.

Argumenty kampanii antyśniegowej:
1. Trzeba odśnieżać, chodniki, drogi, podjazdy itd.
2. Starsze babcie łamią nogi i ręce w drodze do kościoła.
3. Wyjechać z domu niegarażowanym autem w śnieżny poranek to nie lada wyczyn.
4. Buty grzęzną w zaspach, obcasy wbijają się w ośnieżone chodniki.
5. Pasowałoby nosić czapki, szaliki, rękawiczki a szczerze tego nie lubię.
6. Wszystko jest białe i monotonne, można nie zauważyć swojego kota i go rozdeptać.

Argumentów takich podać mogę jeszcze wiele, ale dochodzę do wniosku, że te wystarczą. Jestem antyśniegowa i antyzimowa i nic tego nie zmieni. Proponuję roztopić cały śnieg i już dzisiaj utopić Marzannę.
  Odpowiedz
#2
O, Vilandra, to to jest dopiero wyczyn
Vilandra napisał(a):Proponuję roztopić cały śnieg i już dzisiaj utopić Marzannę.
Ja też nienawidzę śniegu, a na dodatek mieszkam na wsi. Ale co my możemy poradzić na to. :)
Stop pomagania!
  Odpowiedz
#3
Argumenty kampanii prośniegowej:

Vilandra napisał(a):1. Trzeba odśnieżać, chodniki, drogi, podjazdy itd.
...dzięki czemu powstają dodatkowe miejsca pracy.

Vilandra napisał(a):2. Starsze babcie łamią nogi i ręce w drodze do kościoła.
...a więc do kościoła nie chodzą/chodzą rzadziej, przez co nie dają na tacę i nie dokarmiają darmozjadów.

Vilandra napisał(a):3. Wyjechać z domu niegarażowanym autem w śnieżny poranek to nie lada wyczyn.
...można więc skorzystać z komunikacji miejskiej i ograniczyć zanieczyszczanie środowiska bądź iść piechotą i poprawić kondycję.

Vilandra napisał(a):4. Buty grzęzną w zaspach, obcasy wbijają się w ośnieżone chodniki.
...dlatego lepiej założyć buty na płaskiej podeszwie, za co kiedyś podziękuje nam nasz kręgosłup.

Vilandra napisał(a):5. Pasowałoby nosić czapki, szaliki, rękawiczki a szczerze tego nie lubię.
...ale za to można zadać szyku eleganckimi rękawiczkami i szalikiem lub zupełnie odjechaną czapką.

Vilandra napisał(a):6. Wszystko jest białe i monotonne, można nie zauważyć swojego kota i go rozdeptać.
...a z drugiej strony ta biel sprawia, że przy herbatce z rumem z sentymentem wraca się myślami do czasów dzieciństwa - kuligów, wojen na śnieżki i baśni o Królowej Śniegu... ;)

Sorry, Vil, ja uwielbiam zimę i mam nadzieję, że będzie trwała jak najdłużej. :P
  Odpowiedz
#4
  Odpowiedz
#5
6. Punkt zdecydowanie najlepszy. :D Chwała Czarnym Kotom. :D Dla nich to na zdrowie wyjdzie. ;)

PS. Właśnie wróciłem z odśnieżania kostki koło domu. -.-
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#6
Zima, o tak, mmm. Dzisiaj odśnieżałem tylko dwie godziny... Na cmentarz oddalony 1km ode mnie, jechałem niezidentyfikowanym białym pojazdem dobre 15 minut, a po powrocie prawie wywinąłem orła na podwórku, trzymając w ręce siatki z zakupami. Zima jest piękna... Do czasu, heh. Kiedyś, za dzieciaka, też były minusy, ale ocean plusów zalewał je niczym tsunami. Wyciągało się sanki, leciało się w teren i nikt nie tęsknił za latem. Obecnie... Dobra, bez narzekania Haha W skrócie - "coś" człowieka strzela! Zwłaszcza kierowcę...

Popieram kampanię i od zaraz przystępuję do tworzenia kombajnu zniszczenia białego wroga! Potrzebuję kontakt do dobrego spawacza, dużo taniej benzyny i ogromne ruskie dysze. Jeśli ktoś chce się przyczynić do pomocy i wyeliminować głównego prowokatora wszelkiego zła, kontakt PW! Możliwe również wpłaty środków na konto. Każda pomoc się liczy!

PS.

MissFuneral napisał(a):
Vilandra napisał(a):2. Starsze babcie łamią nogi i ręce w drodze do kościoła.
...a więc do kościoła nie chodzą/chodzą rzadziej, przez co nie dają na tacę i nie dokarmiają darmozjadów.

Niemożliwa jesteś Haha
  Odpowiedz
#7
Ja lubię śnieg i mi nic w nim nie przeszkadza. Musi sobie popadać. Tylko 2 święta z rzędu bez śniegu były. :(
łɐʍoɹıʍɐz ʇɐıʍś ʎłɐɔ
  Odpowiedz
#8
Śnieg jest bee. Troche śniegu spadło w piątek w Południowej Anglii i sparaliżowało wszystkich angielskich kierowców. Wiele szkół pozamykanych więc ludzie nie szli do pracy bo musieli siedzieć z dzieciakami lub bali się śliskiej nawierzchni. Sam spaliłem w piątek tyle paliwa że na trzy dni by wystarczyło. Jazda 30 mil/h na letnich oponach (bo nikt tu nie ma zimowych) oraz autobusy stające w poprzek drogi Popieram kampanie w 101%
  Odpowiedz
#9
Minął ponad miesiąc, a śnieg jak był, tak jest. Coś z moich obliczeń wynika, że ta zima trwa już 5 miesiąc!
  Odpowiedz
#10
Zimno już było w październiku więc jakby nie patrzeć to prawie pół roku...
Słyszałem jednak, że wiosna do nas nie zawita... nastomiast lato pojawi się momentalnie. Pożyjemy, zobaczymy...
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ludzie bez wyobraźni - Dająca do myślenia kampania społeczna. da Vinci 6 1 749 28.07.2013, 18:34
Ostatni post: Adikus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości