Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kara śmierci - tak czy nie?
#1
[Obrazek: 1326633952_by_lipton823_500-1326721008.jpg]

Czy jesteś za karą śmierci dla pedofilów i gwałcicieli ? Jakie masz zdanie w tej sprawie ? Czytając w internecie rożne gazety , do miewam że większość Polaków jest na Tak.
  Odpowiedz
#2
Aż tak drastycznie to nie ;) W przypadku pedofili i gwałcicieli karałbym bardziej poprzez pozbawienie narzędzia zbrodni + karę odsiadki (a do celi gustowne ubranko z napisem na plecach "tak, gwałciłem kobiety/dzieci). Jeśli kastracja to zbyt brutalne to mógłbym poprzeć Cejrowskiego, który był za tatuowaniem pedofilom napisu "pedofil" na czole.
Kara śmierci dla seryjnych zabójców i totalnej recydywy, do której nic nie dociera.
  Odpowiedz
#3
Kiedyś mój dziadek usłyszał w wiadomościach o jakimś gwałcie, jego reakcja była następująca:
"takiemu to tylko jaja na stół i siekierą od dziabać, i już więcej nie powojuje"

Przepraszam za to no ale nie mogłem się powstrzymać żeby się tym z wami nie podzielić:)
Dla niektórych może się to wydać śmieszne, dla innych nie...no ale taka jest prawda.
Najsprawiedliwsza kara dla takiej osoby;)
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#4
Jestem na tak dla dewiantów seksualnych, morderców i kanciarzy finansowych wysokiego szczebla. O ile w pierwszym przypadku zdarzają się pomówienia, w drugim od czasu do czasu istnieją okoliczności łagodzące, to punkt trzeci jest absolutnie krystaliczny.

Oczywiście azjatycki model tej kary jest mocno przesadzony, z kolei w USA ta kara nie działa prawie wcale, jeśli możesz apelować ile chcesz, to po pewnym czasie zamienia się to w dożywocie.

Dlaczego mam taki a nie inny pogląd? Bo system więzienny nie działa, ale to inny temat, i długi na tyle, ze można napisać kilka książek.
  Odpowiedz
#5
"Jeśli kastracja to zbyt brutalne, to mógłbym poprzeć Cejrowskiego, który był za tatuowaniem pedofilom napisu "pedofil" na czole"- dawniej oznaczano szkarłatnymi literami "A" kobiety mające nieślubne dzieci, to mniej więcej taki sam rodzaj mentalności. Prymitywne, prawda? Aż ciężko uwierzyć, że mamy XXI wiek, bo ludzie się nic nie zmienili- oznaczaliby, ośmieszali i skazywali na ostracyzm każdego, kto się od nich różni i kto nie postępuje wg ich standardów.
  Odpowiedz
#6
Taaa, faktycznie nic... Kobiety maja prawo głosu, homoseksualizm już właściwie nie jest potępiany, i jeszcze ci mało. (To złośliwość, ale nie bierz tego do siebie, taki mam typ humoru)

Ja potrafię zrozumieć wiele rzeczy, nie wadzi mi to co dorośli ludzie (lub uważający się za dorosłych) wyprawiają we własnych domach. Dałbym ludziom dostęp do broni i narkotyków – bo i tak jak się człowiek postara, to zdobędzie. Ba, oznacza to zmniejszenie przestępczości, nawet jeśli początkowo wywoła konflikty państwo vs. Mafie (właściwie obie te grupy niewiele się różnią, zapytajcie kryminologa). Gdybym miał możliwości, umożliwiłbym im także eutanazje (na własne życzenie na piśmie, wniosek zawsze można złożyć wcześniej, jeśli ktoś jest zdecydowany odejść „godnie”).

Ale nie zdzierżę niewolnictwa, pedofilii, złodziejstwa, morderstw (tych honorowych [religijnych] jak i nie).
Nie mowie ze wszystkie te przewiny należy karać śmiercią!! Jednak należy je karać surowo, adekwatnie, tak by osoba ukarana nie chciała, bądź nie była w stanie (w przypadku pedofilii, gwałtów, morderców wysokich kategorii), popełnić tego samego „błędu”. Zrozumcie wreszcie ze pewne standardy są ścisłe, „niepodległe” wręcz, i nie można tego wytłumaczyć choroba umysłową. To zwyrodnienie w dosłownym tego słowa znaczeniu, często tego typu ludzie maja gdzieś w drzewie genealogicznym ukryty kazirodcza ciążę.

I to są moje standardy, które i tak są daleko bardziej idące niż te w naszym kraju. Przesadzam? Miałem nie mówić o liczbach, ale pomyśl o ile nabój jest tańszy od dziennego utrzymania więźnia w pierdlu o zaostrzonym rygorze – cały ten szmal mógłby pójść na ludzi faktycznie potrzebujących.
  Odpowiedz
#7
Pedofili i gwałcicieli wystarczyłoby umieszczać w celach z innymi więźniami a nie izolować ich od pozostałych.
Taki pedofil lub gwałciciel idąc do wiezienia nie musi się niczego obawiać bo dostanie celę w osobnym oddziale, razem z "kolegami po fachu" i ma w ***** wszystko, dostanie jeść i pić, ma ciepło, odsiedzi swoje i wraca robić to co robił.
Gdyby takiego delikwenta osadzić w celi z innymi więźniami to by była dla niego kara, dostawałby kilka razy dziennie po ryju to by mu się odechciało.

To co teraz napiszę pewnie wielu osobom się nie spodoba ale ja takiego osobiści i gołymi rękami bym zatłukł gdyby mi go dali do celi, gdyby spotkał takiego na ulicy też bym go odpowiednio potraktował.
Co im ***** zrobiło dziecko żeby je gwałcić i niszczyć tym sposobem psychikę do końca życia ?

Polska to jednak ***** kraj, pedofila zamkną na 3 lata a tyle samo dostaniesz jak pójdziesz i dasz komuś w ryj bo na to zasłużył, za kostkę masła babkę chcieli zamknąć bo nie miała 60 gr i ukradła a polityków co kradną miliony z naszych podatków nie zamykają.
  Odpowiedz
#8
Cytat:Gdyby takiego delikwenta osadzić w celi z innymi więźniami to by była dla niego kara, dostawałby kilka razy dziennie po ryju to by mu się odechciało.


A nie, bo teraz takowy „filek” ogląda BBC i programy w nim mówiące ze to „tylko choroba”. Skoro jest chory to robi dalej to samo, bo go nie wyleczyli... A Polska jest po prostu „zacofana”.
Podejrzewam ze tak to sobie tłumaczą, chociaż nigdy nie wiadomo co siedzi drugiemu we łbie...

W obecnym społeczeństwie panuje zasada „Kazdy dobry uczynek będzie przykładnie ukarany” i na odwrót...
  Odpowiedz
#9
(16.01.2012, 20:02)Daria napisał(a): "Jeśli kastracja to zbyt brutalne, to mógłbym poprzeć Cejrowskiego, który był za tatuowaniem pedofilom napisu "pedofil" na czole"- dawniej oznaczano szkarłatnymi literami "A" kobiety mające nieślubne dzieci, to mniej więcej taki sam rodzaj mentalności. Prymitywne, prawda? Aż ciężko uwierzyć, że mamy XXI wiek, bo ludzie się nic nie zmienili- oznaczaliby, ośmieszali i skazywali na ostracyzm każdego, kto się od nich różni i kto nie postępuje wg ich standardów.

Porównujesz pedofilię do nieślubnych dzieci? Wybacz, ale na wadze położyłaś przestępstwo/zboczenie i przekonania ludzi dawnych lat.
Tak - jestem za oznaczaniem i ośmieszaniem ludzi. Problem w tym, że nie dostrzegasz pewnej różnicy między kimś "kto się od nich różni i kto nie postępuje wg ich standardów", a zwyrodnialcami, zboczeńcami i przestępcami, którzy niszczą życie dla niewinnych dzieci! Pedofilia to nie homoseksualizm, do którego nic nie mam. Pedofilia to PRZESTĘPSTWO skazujące niewinne dzieci na zaburzenia psychiczne i zniszczone życie. To jeden z naprawdę nielicznych przypadków, kiedy uznał bym zasadę "oko za oko" - zniszczyłeś życie dzieciom, teraz my zniszczymy je tobie...
  Odpowiedz
#10
(16.01.2012, 23:13)Guardian napisał(a): Porównujesz pedofilię do nieślubnych dzieci? Wybacz, ale na wadze położyłaś przestępstwo/zboczenie i przekonania ludzi dawnych lat.
Tak - jestem za oznaczaniem i ośmieszaniem ludzi. Problem w tym, że nie dostrzegasz pewnej różnicy między kimś "kto się od nich różni i kto nie postępuje wg ich standardów", a zwyrodnialcami, zboczeńcami i przestępcami, którzy niszczą życie dla niewinnych dzieci! Pedofilia to nie homoseksualizm, do którego nic nie mam. Pedofilia to PRZESTĘPSTWO skazujące niewinne dzieci na zaburzenia psychiczne i zniszczone życie. To jeden z naprawdę nielicznych przypadków, kiedy uznał bym zasadę "oko za oko" - zniszczyłeś życie dzieciom, teraz my zniszczymy je tobie...

Tak, porównuję te dwie rzeczy, bo jak mam nie porównywać? Takie porównanie samo nasuwa mi się na myśl. "Pedofilia to nie homoseksualizm, do którego nic nie mam"- pedofilia jest dewiacją seksualną tak samo jak homoseksualizm. Po prostu teraz nastała taka moda na to, żeby homoseksualizm nazywać "orientacją", a nie po prostu dewiacją. To taki eufemizm na potrzeby społeczności "gejów". Dawniej homoseksualizm nazywano sodomią i słusznie zaliczano do dewiacji seksualnych. Tak samo jak pedofilię. To dopiero teraz homoseksualizm zaczęto nazywać "orientacją", a homoseksualistów "gejami", żeby było miło i przyjemnie. To, że ktoś jest pedofilem, to nie znaczy, że automatycznie będzie się rzucać na każde dziecko, które spotka na swej drodze. Jeżeli kogoś podniecają np. skórzane buty lub ubrania, to nie oznacza, że będzie się rzucać i gwałcić każdą osobę mijaną na ulicy, która ma na sobie skórzaną kurtkę. Ty na pewno też nie rzucasz się i nie gwałcisz każdej dziewczyny, która ci się spodoba. Człowiek posiada też rozum i mądry pedofil potrafi zachować swoją odmienność w tajemnicy. A że teraz pedofilia jest tematem na czasie i w chwili obecnej pedofile są społecznie tępieni? No cóż, zawsze trzeba wskazać narodowi wroga publicznego, który "postępuje niemoralnie i burzy porządek społeczny". Dawniej były to matki z nieślubnymi dziećmi, dzisiaj są to pedofile, którzy tak naprawdę nie mają wpływu na swoją dewiację, mogą ją co najwyżej ukrywać i hamować swoje popędy. Ludzie szybko osądzają innych sami siebie jednocześnie nie oceniając. Ponadto w naszej kulturze za dzieci uznaje się np. 14-latki, a przecież taka 13-14-latka pod względem biologicznym dzieckiem już nie jest. Dawnymi czasy 14-latki już dzieci rodziły, w niektórych kulturach jest tak do dzisiaj. To tylko nasze społeczeństwo uznaje, że każdy, któremu podoba się nastolatka, to również pedofil, który też jest be i też jest zły i niedobry.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy kara śmierci powinna być w Polsce dozwolona? Gospodarz 26 7 463 30.08.2014, 06:04
Ostatni post: Monoceros
  Szukam filmu Igrzyska śmierci z 2012r da Vinci 2 1 728 12.05.2014, 19:20
Ostatni post: da Vinci
  Oszustwo allegro na 600 zł jaka kara? pandokti 3 3 449 10.01.2014, 20:16
Ostatni post: Olka
  Dożywocie, czy kara śmierci? da Vinci 26 8 358 01.09.2013, 20:53
Ostatni post: Cassius
  Facebook przetrzymuje dane, kara 100 000 Euro możliwa Kucharek 8 4 002 31.10.2011, 04:22
Ostatni post: tonyviroos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości