Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kilkudniowa wycieczka
#1
Thumbs Up 
W przyszłym roku planujemy wraz z grupą znajomych około 6-8 osób wybrać się gdzieś w teren. Nie chcemy żeby to był wypad stricte zaplanowany punkt po punkcie.

Interesuje Nas miejsce, gdzie można będzie wynająć domek na kilka dni, ale z dala od cywilizacji i ludzi. Gdzieś gdzie będzie jeziorko, las, może jakieś góry oraz w miarę blisko do jakiejś wiochy, żeby w razie czego się zaopatrzyć w prowiant, fajnie jakby w pobliżu były jakieś zabytki albo punkty krajobrazowe. Dojazd w formie pociągu, busów itd.

Znacie jakieś fajne, klimatyczne miejscówki, gdzie można liczyć na trochę przygody?
  Odpowiedz
#2
  Odpowiedz
#3
Sprecyzuj może czy to ma być wycieczka gdzieś w Polskę czy gdzieś w Europę, a może dalej zamierzacie wyskoczyć?
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz
#4
Polska, ewentualnie coś blisko granicy.
  Odpowiedz
#5
Może Bieszczady ;)
  Odpowiedz
#6
Tyle to i ja wiem, że Bieszczady są piękne, tylko interesują mnie konkretne miejsca, oferty. Może macie znajomych, którzy byli gdzieś i sobie chwalili?
  Odpowiedz
#7
A co chcecie robić? Ile wydać? Jeżeli lubicie ekstremalne wyzwania to znajoma ekipa robi 5 dni w lesie z nożem i kubkiem i aparatem. Jest taka organizacja- najpierw Wam pokazują wszystko co i jak, potem możecie sprawdzić się sami. Jak wytropicie zwierza łownego i zrobicie mu zdjęcie to dostarczają takiego przebadanego już. Jest naprawdę z dala od cywilizacji i w lesie. :D
Coś aktywnego? Załęcze Wielkie i spływ rzeką Wartą- byłam zimą i było całkiem trudno, mimo doświadczonej ekipy były wywrotki. Latem nie wiem, jak z trudnością trasy, ale warto. Są jaskinie, w lesie jest opuszczony ośrodek. Wiadomo, że takie atrakcje "na własną rękę", jest co oglądać i gdzie chodzić, do sklepu około 1h marszu.
Może Beskidy? Schroniskami i bazami namiotowymi? Jeżeli chcecie góry to mogę Wam polecić parę miejsc i wyznaczyć szlaki, tylko najpierw określcie swoją kondycję fizyczną. ;)
Bardzo bardzo polecam też niedoceniane Rudawy- niewysokie góry, camping. W promieniu 20 km czeska granica (też jest co oglądać i w razie czego można wyskoczyć do Skalnego Miasta ~50km), Skalnik (najwyższy szczyt tego pasma) z fajnym hasłem na kamieniu, Rudawski Park Krajobrazowy, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, dwie kopalnie uranu do zwiedzania (szczególnie polecam tą położoną wyżej- chociaż ci z dołu powiedzą Wam, że wyżej nic nie ma. ;)) i blisko do Karpacza a mniej tłocznie. Nie wiem, jak z dojazdem tam z samych Kowar, ale do nich można pociągiem dojechać.

Ostatnia rzecz- ciężko będzie znaleźć mało uczęszczane miejsce, jeżeli jeżdżą do niego busy. ;)
  Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o góry to zdecydowanie polecam tzw. chatki, kiedyś to się chyba nazywało studenckie albo po prostu górskie. Czyli niezbędne minimum: miejsce do spania w wieloosobowym pokoju, woda w kranie, ustęp. I wtedy jest tanio, nie trzeba rezerwować i można przechodzić z góry na górę bez obaw, że się gdzieś nie stawi na czas. Bardziej cywilizowane warunki, to już jednak większy wydatek, no i konieczność rezerwacji, bo nadal mimo wszystko mamy mało takich miejsc jak agroturystyczne gospodarstwa.
  Odpowiedz
#9
Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa w tych 4 kierunkach - [CIACH!] ?
Był ktoś? Czego się tam można spodziewać? Zdjęcia i program imponujące, ale tak całkiem realnie - czego oczekiwać po tym miejscu?
A raczej po tych kilku miejscach? Które z nich jest według was najbardziej imponujące?
  Odpowiedz
#10
Mi się marzy wybranie gdzieś nad morze na majówkę, znalazłam ciekawy apartament na sun&snow w Karwii, w sumie to ciekawa baza wypadowa do innych nadmorskich miejscowości, myślę że w maju już będzie ciepło
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości