Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Kupno laptopa do 3000 tys. zł -jakieś propozycje?
#1
Praktycznie się na tym nie znam więc proszę was Odjechani o pomoc ;)  Mianowicie nazbierałem sobie 3000 zł więc czas na jakiegoś nowego laptopa. Potrzebny jest szybki, sprawny, nie do gier ale miło jakby coś też na nim poszło w 3D. Jak ktoś ma chwilę wolnego i zna się na tym to proszę o pomoc.
Pozdro

+ nie zależy mi na wadze i wyglądzie - byle by nie przypominał kuli...
Niedostępny
  Odpowiedz
#2
MSI GP60 2PF-644XPL Leopard Pro wydaje się być rozsądny:

• Ekran: 15,6” (1366 x 768 pikseli)
• Procesor: Intel Core i5-4210H
• Pamięć RAM: 8 GB

• Dysk twardy: 500 GB HDD
• Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 850M


Jutro Ci więcej dopisze, bo dzisiaj już idę spać.


  Odpowiedz
#3
Skoro laptop ma nie służyć do gier, to proponuję kupić solidną biznesówkę, np.:
Lenovo ThinkPad E540 i3-4000M/8GB/500/DVD-RW GT740M w X-KOM za 2389 zł
+ Matowa matryca
+ Obudowa ze wzmocnionymi zawiasami
+ Na 99% laptop posiada złącze M.2 2242 na SSD

HP ProBook 450 i5-4200M/8GB/1TB/DVD HD8750M w X-KOM za 2479 zł
+ Firmowa torba GRATIS
+ Matowa matryca
+ Na 99% laptop posiada złącze M.2 2242 na SSD

Za pozostałą część pieniędzy proponuję kupić SSD M.2 2242 (np. Goodram SSDPB-M8142-120 za 270 zł) albo SATA3 (np. Crucial MX100 256 GB za ~400 zł).
 Piwko
  Odpowiedz
#4
Ludzie, skoro on się nie zna to nie piszcie rzeczy typu "8GB ramu" bądź "dysk 500GB" - co wam to da? Nie znacie taktowania ramu, co za tym idzie nie wiecie czy ta pamięć jest szybka czy wolna. To samo tyczy się dysków, przeważnie są to dyski 5400rmp, a nie standardowe 7200rpm.

"+ Firmowa torba GRATIS" - nie skomentuje tego.

Co do firm. Nie chcemy tutaj tworzyć wojen fanboyów. Zajmiemy się nimi na końcu, kiedy autor wybierze sobie kilka modeli.

Pisze wyraźnie że przydałoby się 3D - no to po jakiego wała wybieracie mu laptopa z rozdzielczościom 1366x768 - jeśli mu zależy na 3D to pewnie i na ekranie.

Moje rekomendacje:
Lenovo Y50-70:
 - Upragnione 1920x1080
 - GTX 860M - karta bardzo porównywalna do 650 - 4GB VRAM, czyli multi-tasking jak najbardziej
 - Pamięci mają upragnione 1600MHz - 1 slot zajęty, 2 wolny
 - Na morele.net sprzedają wersję z 4GB, natomiast na innych serwisach 8GB - można się dopytywać o dostępne wersje bądź dokupić własne
 - matowa matryca
 - 1TB HDD i śmieszne 8GB SSD które można wykorzystać tylko i wyłącznie jako cache - ten SSD może bardziej przeszkadzać niż pomagać.
 - wyjście HDMI - raczej standard
 - 1x USB 2.0 - szału ni ma, bardziej nadaje się jako złącze pod myszke
 - 2x USB 3.0 - tu trochę lepiej. Możesz kupić sobie jakiegoś huba z 3.0 na 2.0 praktycznie bez strat prędkości.
 - Akumulator - tutaj może tkwić jego problem. Niby piszą 5h, ale wiadomo jak to jest z bateriami. Liczyłbym na jakieś 2 godzinki po zakupie - oczywiście podczas przeglądania internetu nie grania ;) , jasność może być maksymalna.
 - Podświetlana klawiatura - niezły bajer
 - myślę że pograsz sobie w każdą nową grę - może nie na ultra ale na innych ustawieniach spokojnie
 - brak systemu - instalujesz obie samemu. Zresztą nawet dobrze, nie płacisz za system i nie dostajesz crapwareu...

Jest jeszcze inna wersja, niby 8GB ramu ALE: matryca błyszcząca i grafika słabsza...

Szczerze, to chyba jedyny laptop który nie przekroczy cię 3tyś zł i będzie oferował tak dużo. Resztę pieniędzy możesz przeznaczyć na torbę i huba, bądź dodatkową kostkę pamięci. Wszystkie inne laptopy albo miały mniejszą rozdzielczość albo słabszą grafikę. Dopiero te 3000+ konkurowały z tym laptopem... Na pewno cenę zbija brak systemu.


EDIT: No chyba że poświęcisz tą 860M na coś słabszego to znajdzie się coś lepszego... Pisz!
  Odpowiedz
#5
Cytat: Nie znacie taktowania ramu, co za tym idzie nie wiecie czy ta pamięć jest szybka czy wolna. 

W tanich laptopach producenci dają wyłącznie 1600 MHz CL11 1.35V, szybsze kości widziałem tylko w Clevo i MSI GT za kilka tysięcy.

Cytat:Pisze wyraźnie że przydałoby się 3D - no to po jakiego wała wybieracie mu laptopa z rozdzielczościom 1366x768 - jeśli mu zależy na 3D to pewnie i na ekranie.

Dlaczego twierdzisz, że 3D = FullHD?

Cytat:To samo tyczy się dysków, przeważnie są to dyski 5400rmp, a nie standardowe 7200rpm. 

Prędkości obrotowe dysków są podane w opisach laptopów. W Thinkpadzie jest 7200RPM, a w Probooku 5400. Zalecam dołożenie SSD na M.2 2242 albo zmianę na SSD SATA3.

Cytat:+ Firmowa torba GRATIS" - nie skomentuje tego.

Nie widziałeś torby HP, to nie komentuj jej jakości.

Cytat:GTX 860M - karta bardzo porównywalna do 650

Porównywalna do czego?

Cytat:4GB VRAM, czyli multi-tasking jak najbardziej

Co do tego ma Video RAM?

Cytat: 1TB HDD i śmieszne 8GB SSD

To nie jest HDD 1 TB i SSD 8 GB tylko SSHD 1TB.

Cytat:Liczyłbym na jakieś 2 godzinki po zakupie - oczywiście podczas przeglądania internetu nie grania

Znowu nie wiesz, a się wypowiadasz. Y50-70 wytrzyma prawie 5h przeglądanie internetu po WiFi i około 9 godzin "na luzie".

Cytat:myślę że pograsz sobie w każdą nową grę

Może tak, ale przeczytaj wymagania stawiane przez @androidplus
 Piwko
  Odpowiedz
#6
Jeśli zgodzisz się na zejście z 860M (porów. 650) do 840M (porów. 630) to dostaniesz tego laptopa. Jedyne różnice to zdecydowanie słabsza grafika na której ciężko będzie z graniem w nowe tytuły, lekko lepszy procesor, błyszcząca matryca i tylko 1 port USB 3.0 (czyli nadaje się do huba). Oczywiście jest tańszy, lecz wolałbym poczekać miesiąc i zainwestować w poprzednika.
  Odpowiedz
#7
Cytat:860M (porów. 650) i  do 840M (porów. 630)

Co to jest 650 i 630? Chodzi Ci o desktopowe karty?

Cytat: zdecydowanie słabsza grafika na której ciężko będzie z graniem w nowe tytuły

A czy @androidplus pisał, że chce grać w nowe i wymagające gry? Ja tego w jego wypowiedzi nie widzę.

Cytat:zainwestować w poprzednika

Poprzednik modelu Y50-70 to Y510P. Z50-70 to model z innego segmentu, który jest następcą Z510.
 Piwko
  Odpowiedz
#8
Jaro070 Większość początku była kierowana w stronę Robotox'a, ale do rzeczy...

Miałem na myśli że właśnie w tanich laptopach dostaniesz prędzej 1333. 3D =/= FullHD, lecz wydaje mi się że jeśli ktoś stawia 3000zł i chce mieć ładne 3D to raczej chciałby mieć przyzwoity ekran. Dalej GTX 860M jest porównywalny do zwykłej referencyjnej GTX 650, bądź do jakiejś niereferencyjnej 640. Multi-tasking, no niestety gdzieś się to wszystko musi pakować, nawet jeśli jest zminimalizowane na zwykłym ramie się nie kończy...Tym bardziej jeśli chce się aby "gra dalej się toczyła". Oczywiście duże znaczenie tutaj odgrywa procesor i ilość zwykłego ramu. Co do dysków SSHD, przyznaję się do błędu - jest to hybryda. Bateria - dobrze wiesz jak to jest, nie powinno się na nią liczyć zbyt przesadnie. Jeśli nie będzie się o nią dbało minie rok, dwa i już jest zdecydowanie słabiej. Może 2h to zdecydowanie za mało, ale zależało mi na tym aby pokazać żeby się tym nie sugerować.

Jak czytam twoje kolejne posty, to coraz bardziej myślę że zaczyna się to zamieniać w wojnę. Pisząc poprzednik miałem na myśli laptop którego podałem na samym początku...

Na razie zaczekajmy na werdykt autora. Niech powie czy zależy mu na karcie - dla pewności.
  Odpowiedz
#9
Cytat: właśnie w tanich laptopach dostaniesz prędzej 1333

Intel wymusza wkładanie kości 1600 MHz, do laptopów z procesorami Haswell.

Cytat:Multi-tasking, no niestety gdzieś się to wszystko musi pakować, nawet jeśli jest zminimalizowane na zwykłym ramie się nie kończy

Większość danych ląduje w zwykłym RAMie.

Cytat:Bateria - dobrze wiesz jak to jest, nie powinno się na nią liczyć zbyt przesadnie.

Mój Lenovo G780 po 2.5 roku wytrzymuje na zasilaniu z aku ponad 2 godziny przeglądania Internetu, a o baterię wcale nie dbałem (laptop prawie cały czas na zasilaczu).

Cytat:Pisząc poprzednik miałem na myśli laptop którego podałem na samym początku...

OK, po prostu źle zrozumiałem.
 Piwko
  Odpowiedz
#10
Wróćmy jeszcze do torby. Torbę możesz kupić w każdym momencie, czasami na promocji kupisz taką za grosze. Natomiast problem pojawia się przy wymianie podzespołów... Nie dość że kosztuje to nie każdy potrafi wymienić chociażby taki dysk, a tym bardziej procesor.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyjęcie baterii z nowego laptopa, a gwarancja. Diablo09 2 2 740 21.10.2015, 22:13
Ostatni post: Diablo09
  Problem z wyborem laptopa. TerraNova 16 6 472 07.04.2015, 17:27
Ostatni post: Adiyoshi
  Temperatura Laptopa Imcoran 12 5 988 16.03.2014, 18:12
Ostatni post: skrzypas
  Warto kupić laptopa Samsung RC530? Sadi96 1 1 802 23.07.2013, 14:34
Ostatni post: Jaro070
  Wycena laptopa Hector 8 3 991 19.01.2013, 16:56
Ostatni post: B0hazard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości