Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Laptop czy PC? Koniec 2018 roku
#11
(21.09.2018, 02:54)da Vinci napisał(a): A czym to Benchmark zawinił?
W 2012 i 2013 roku zauważyłem, że wypuszcza artykuły sponsorowane nie oznaczając ich dopiskiem "artykuł sponsorowany". Normalne portale np. pclab, oznaczają odpowiednio takie artykuły. Oprócz tego usuwał nieprzychylne komentarze na temat takich działań lub na temat omawianych produktów. Po fali słusznej krytyki dotyczącej ich "poradnika komunijnego 2012", gdzie np. jako prezent proponowali program antywirusowy Połamany poradnik w następnym roku miał wyłączoną możliwość wstawiania komentarzy. Oczywiście też ten "poradnik" również nie był oznaczony jako artykuł sponsorowany. Choć to było ponad 5 lat temu, to niesmak do tego portalu u mnie nadal pozostał. Jak chcesz, to mogę Ci wysłać link do wątku na forum komputerowym, gdzie to dokładnie opisałem. Link do tego portalu wrzuciłem, bo tylko tam znalazłem test podobnego modelu.
(21.09.2018, 02:54)da Vinci napisał(a): Zastanawiam się jeszcze tylko, czy tak wydajna karta graficzna i procek 8 generacji są mi koniecznie potrzebne. Gry w jakimś stopniu mogą pojawić się w moim życiu, ale będzie to zaledwie odsetek całego użycia, dlatego mam jeszcze jedno ważne pytanie. Jakie podzespoły na dzień dzisiejszy, na obecne standardy wymagań, są potrzebne, aby komfortowo używać komputera do pracy, internetu, podstaw grafiki i amatorskiego montażu filmów?
Do internetu, pakietów biurowych, itp. do dobrze się sprawdzał nawet mój stary komputer z pentiumem dual core e6600, 3 GB ramu i grafiką gt240. Do najnowszych gier to jednak przyda się przynajmniej GTX1050, żeby można było sobie komfortowo pograć, nawet jak to nie mają być ultra detale. Nawet jeśli montaż filmów ma być amatorski, to dobry procesor się przyda. A różnica między 8 generacją a poprzednimi w przypadku Intela jest spora, bo do tej pory mobilne procesory i7 miały maksymalnie 4 rdzenie, teraz mają ich 6. Przy czym laptopy z procesorami 8 generacji są minimalnie droższe niż te z procesorami z poprzedniej generacji. Na początku jak chcesz zaoszczędzić, to możesz kupić mniejszą ilość ramu(8 GB) i mniej pojemny dysk. Do dysk i ram w omawianych laptopach da się łatwo potem wymienić/rozbudować. Grafika i procesor są za to przylutowane do płyty.
  Odpowiedz
#12
Mądrze prawisz. Czyli w obecnej chwili, aby kupić sprzęt jakościowo „normalny”, czyli nie ograniczający w wielkim stopniu możliwości, i tak trza wydać te 4k+. O To właśnie mi chodziło. Wychodzi na to, ze kupując sprzęt z przedziału 3k, możemy zapomnieć o komforcie gry, no ale coś za coś. Mam informacje, które chciałem uzyskać, dzięki :) Z zakupem na razie się wstrzymam, a co do DM, sam nie wiem. Gdybym w końcu zdecydował się na zakup drogiej wersji powyżej 5/6k, chyba jednak dopłaciliby pare stówek więcej i kupił coś konkurencji o tych samych parametrach, czyli gtx1060, i7-875h, 16gb ram i 500SSD o gabarytach 17,3 cala.

PC w takim zestawie złożyłbym pewnie za polowe tej ceny Połamany
  Odpowiedz
#13
Powiem Ci tak: w zeszłym roku o tej porze kupiłam bizensówkę Della. Nie licząc Toshiby Satellita (które są zajebiste, ale imho drogie) nie miałam lepszego lapka. Grafika działa, montaż śmiga na luzie, rendering grafiki czy filmu nie tra miliarda lat a bateria po roku INTENSYWNEGO użytkowania nadal 8h. Wydałam 4000.
  Odpowiedz
#14
Jak planujesz grać, renderować, stacjonarka lub drogi laptop, a jak nie, to tani laptop laptop. Sam wydałem na laptopa 2,5k niedawno i to maleńka cena, miałem kupić za 4,5k, ale uznałem, że wyrzucam pieniądze w błoto skoro mam 5 letni PC z podobną wydajnością. Laptop, który kupiłem ma koszerną matrycę, względnie słaby procek, ale do przeglądania sieci, programowani itd. mi wystarczy, Windows działa szybko mimo dwóch fizycznych rdzeni procesora. Używam go raz, może dwa razy w miesiącu, bądź jak gdzieś jadę. Starcza nawet do mniej wymagających gier jak CIV VI, czy TES Online. Wolę jednak używać stacjonarki, zwyczajnie jest wydajniej mimo, że kupowałem go lata temu i wydałem 4,6k.

Powiem Ci tak, jak dużo jeździsz lub potrzebujesz do pracy i uważasz, że smartfon Ci nie wystarczy, kup laptopa. Jak smartfon Ci wystarczy do podstawowych zadań jak przeglądanie sieci, facebook, prywatne maile, jakiś odcinek serialu itd, to zdecydowanie kup sobie stacjonarkę. Zapłacisz mniej za sprzęt, który przez długie lata zapewni Ci grywalną wydajność we wszystkich grach, absolutnie żadnych problemów przy wszystkich innych zadaniach. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy peryferia takie jak monitor, klawiatura itd. które masz Ci wystarczą, bo ich zakup może znacząco podnieść cenę stacjonarki. To ile chcesz wydać zależy już tylko od Ciebie. Osobiście uważam, że kupując nowy sprzęt należy kupować w najnowszej generacji podzespołów lub przecenione już starsze generacje o znacznie większej wydajności w w obranej kategorii cenowej podzespołów nowej generacji. Pamiętaj, że numerki, to jedna wielka ściema, szczególnie jeśli chodzi o procesory, bo GPU faktycznie mają spore skoki przy nowych generacjach i tu już celuj w aktualną generację.

Ustal sobie dokładną cenę i wtedy kombinuj inaczej będziesz kręcił się w kółko. Ogarnij też dobrze, czy mobilność jest Ci faktycznie niezbędna.
  Odpowiedz
#15
(22.09.2018, 21:47)Swordancer napisał(a): Pamiętaj, że numerki, to jedna wielka ściema, szczególnie jeśli chodzi o procesory, bo GPU faktycznie mają spore skoki przy nowych generacjach i tu już celuj w aktualną generację.
Tak było przez wiele lat w przypadku procesorów Intela, ale teraz w desktopach konsumenckie procesory core i3, i5/i7 ósmej generacji mają kolejno 4 i 6 rdzeni, gdzie poprzednie generacje łącznie z siódmą, miały kolejno 2 i 4 rdzenie. Niskonapięciowe procesory Intela z literką "U" na końcu nazwy mają maksymalnie 4 rdzenie, wcześniej miały 2.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy laptop na studia może się przydać? amb00 8 1 547 26.04.2018, 23:14
Ostatni post: MalinoweLove
  Laptop, tablet lub inny wynalazek Hans 8 2 809 19.02.2013, 13:41
Ostatni post: Hans
  Sklep X-Kom a Laptop Imcoran 1 1 855 27.10.2012, 18:18
Ostatni post: pandokti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości