Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Liga Europejska Fulham - Wisła relacja na żywo
#1

Tabela grupy K, w której gra Wisła

Ostatnie mecze obu drużyn

Fulham:
Schwarzer – Kelly, Baird, Hangeland, Riise – Duff, Murphy, Etuhu, Dempsey – Johnson, Zamora
Wisła Kraków: Pareiko – Lamey, Jaliens, Diaz, Paljić – Wilk, Nunez, Brud – Garguła, Biton, Kirm

1' - Spotkanie rozpoczęte! Zaczęli piłkarze Wisły Kraków. Mistrzowie Polski grają dziś w czerwonych strojach, Fulham w białych trykotach.
1' - Pierwsza akcja Wisły. Bardzo niecelne uderzenie Garguły zza pola karnego.
5' - GOL! Fulham - Wisła Kraków 1:0. Zamora kapitalnie odgrywa piłkę do Johnsona, ten wykłada ją na dziesiąty metr do Duffa, który mocnym strzałem pakuje futbolówkę do bramki Wisły. Fatalnie zaczyna się ten mecz dla mistrzów Polski.
8' - Wiślacy bardzo wolno wyprowadzają piłkę z własnej połowy. Fulham gra agresywnie, z czym na razie nie radzą sobie goście.
9' - GOOOOOOOOOOOL! Fulham - Wisła Kraków 1:1. Bardzo ładna akcja Wisły Kraków. Biton podaje do Garguły, ten nie mógł oddać strzału, więc oddał piłkę Kirmowi, który doprowadza do remisu!
10' - GOOOOOOO...la nie ma! Duff popisał się potężną bombą zza pola karnego, Pareiko mógł tylko wybić piłkę przed siebie, ze skuteczną dobitką pospieszył Johnson, ale zawodnik Fulham był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał bramki.
13' - Jaliens zachował się katastrofalnie w polu karnym, niewiele brakowało, aby Fulham ponownie objęło prowadzenie. Po chwili Pareiko minął się z piłką, ale skierować jej do bramki nie potrafił Dempsey.
16' - "Gramy u siebie!" - śpiewają kibice Wisły Kraków. Doping fanów Białej Gwiazdy na Craven Cottage robi wrażenie.
18' - Garguła próbował dośrodkowywać w pole karne, wyszedł z tego strzał. Szkoda, że niecelny.
20' - Nieźle zapowiadała się ta akcja Wisły Kraków. Niestety Lamey niedokładnie dośrodkował w pole karne.
22' - Kirm długo zwlekał z oddaniem strzału, w polu karnym przewrócił się Hangeland, ale piłkarz Wisły nie skorzystał tego prezentu. Wiślak ma czego żałować.
25' - W porównaniu do początku meczu Wisła Kraków zdecydowanie uspokoiła grę. Pareiko może złapać chwilę oddechu.
26' - Było groźnie pod polem karnym Białej Gwiazdy. Na szczęście dośrodkowanie kompletnie nie wyszło Zamorze.
29' - Wisła Kraków zamknięta we własnym polu karnym. Do piłki dopada Riise, strzela obok bramki Pareiki. Fulham ma jednak korner.
30' - GOL! Fulham - Wisła Kraków 2:1. Mocne dośrodkowanie Duffa z prawego skrzydła i Andy Johnson popisuje się kapitalnym wolejem. Piłka powędrowała w okienko bramki Wisły.
32' - Dobre uderzenie Lameya z ponad 20 metrów, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Schwarzera.
35' - Kirm zamarkował dośrodkowanie, przełożył sobie piłkę na lewą nogę, ale bramkarz Fulham nie dał się zaskoczyć i złapał strzał wiślaka.
37' - Niezłe dogranie piłki w pole karne w wykonaniu Nuneza. Po chwili zablokowany strzał Bruda.
39' - Biton wychodził w pojedynkę z akcją, był jednak faulowany przez obrońcę Fulham, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.
42' - Ależ szczęście miała teraz Wisła Kraków! Clint Dempsey wymanewrował kilku wiślaków, podciął piłkę nad Pareiką, ale trafił tylko w poprzeczkę.
43' - Żółta kartka! Jaliens i Zamora za przepychankę zarobili po żółtej kartce.
45' Koniec pierwszej połowy, 2:1 dla Fulham. Bardzo dobre spotkanie oglądamy na Craven Cottage. Wisła Kraków szybko pozbierała się po straconym golu, ale piękny gol Andy'ego Johsona pozwolił londyńczykom ponownie objąć prowadzenie w tym meczu.
Jeśli takim wynikiem zakończy się to spotkanie, to Wisła zakończy swoją przygodę z Ligą Europejską. Szkoda bo było już całkiem nieźle. Ciekawostką jest to że drugą bramkę dla Fulham strzelił piłkarz z polskimi korzeniami. Kiedyś były nawet jakieś rozmowy o jego grze w reprezentacji Polski, ale skończyło się tylko na rozmowach.

46' - Druga połowa rozpoczęta! W przerwie trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.
49' - Schwarzer miał sporo problemów po strzale Nuneza, po którym piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy Fulham. Tylko korner dla Wisły, ale stały fragment gry nie przyniósł korzyści wiślakom.
51' - Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Wisły. Fulham cofnięte pod własną bramkę, ale kto wie, może taki jest plan Anglików.
Na trybunach dominują kibice "Białej Gwiazdy", tylko ich doping słychać na stadionie Fulham.
53' - Lekki strzał Łukasza Garguły nie mógł zaskoczyć Marka Schwarzera.
54' - Groźna akcja Fulham. Przed szansą stanął Duff, choć strzelił mocno, to dobrą interwencją popisał się Pareiko.
54' - Dośrodkowanie Paljicia w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Biton, lecz uderzył obok bramki. Napastnik Wisły nie miał jednak łatwej pozycji, bo przy nim był dwóch piłkarzy Fulham.
56' - Kibice Wisły Kraków już widzieli piłkę w siatce! Garguła popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, Schwarzer wyciągnął się jak długi i nie dał się zaskoczyć.
56' - Żółta kartka! Dragan Paljić faulował Andy'ego Johnsona.
57' - GOL! Fulham - Wisła Kraków 3:1. Obrona Wisły rozklepana jak w hokeju. Londyńczycy egzekwowali rzut rożny przed polem karnym. Murphy zamiast strzelać podał do Zamory, ten odegrał błyskawicznie do Johnsona, który technicznie podciął piłkę nad Pareiką.
60' - Fulham chce iść za ciosem. Celna główka Bairda, ale tym razem piłka pada łupem Pareiki.
60' - Podwójna zmiana w Wiśle! Brud w miejsce Ilieva, Genkow w miejsce Garguły.
63' - Dempsey łatwo odwrócił się z piłką przed polem karnym, uderzył bardzo niecelnie.
63' - Zmiana w Fulham! Sidwell zmienia Murphy'ego.
65' - Żółta kartka! Niebezpieczne zagranie Etuhu, Nunez mógł bardzo ucierpieć po tym ataku piłkarza Fulham.
66' - Żółta kartka! W notatniku sędziego ląduje Junior Diaz za faul na Zamorze.
68' - Okres brzydkiej gry na Craven Cottage. Dużo fauli w wykonaniu zawodników obu drużyn.
71' - Ładne uderzenie głową Genkowa, piłka przelatuje nieznacznie nad poprzeczką.
72' - Zmiana w Fulham! Frei zajmuje miejsce Zamory.
75' - Indywidualna akcja Paljicia zakończona strzałem, piłka w znacznej odległości mija bramkę Fulham.
76' - Zmiana w Fulham! Johnson żegnany owacją na stojąco. Na jego miejsce wchodzi Kasami.
77' - Desperacka próba Lameya. Grę od bramki wznawia Schwarzer.
79' - GOL! Fulham - Wisła Kraków 4:1. Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Fulham. Dobre dośrodkowanie Duffa, strzał głową Sidwella broni Pareiko, ale po chwili piłkarz londyńczyków błyskawicznie poprawia i podwyższa na 4:1. Wisła na kolanach.
81' - Teraz sporo szczęścia mieli gospodarze. Jaliens uderzył piłkę głową, ta odbiła się od słupka. Szkoda...
83' - Szybka akcja Fulham, dośrodkowanie przechwytuje Pareiko. Londyńczycy ewidentnie szukają kolejnej bramki.
84' - Jaliens znów dobrze pokazał się w ofensywie. Piłka dotarła do Bitona, ale jego strzał został zablokowany.
86' - Rzut rożny dla Wisły. Genkow miał sporo miejsca w polu karnym, nie zdołał dobrze złożyć się do uderzenia i w efekcie oddał niecelny strzał.
88' - Zmiana w Wiśle! Jovanović zastępuje Bitona.
90' Po meczu, po Wiśle. W 100 spotkaniu w europejskich pucharach Wisła została rozstrzelana 4:1