Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ludovico Einaudi
#1
[Obrazek: Ludovico-Einaudi4-610x250.jpg]

Ludovico Einaudi, bo o nim będzie mowa, to 59 letni
włoski pianista i kompozytor. Szkolił się w Conservatorio Verdi w Mediolanie.

Pierwszy raz zainteresowałem się jego twórczością po premierze filmu Nietykalni (Intouchables). Początek seansu, napisy wstępne, wyrwana z kontekstu jazda samochodem i ta melodia w tle... Od razu wiedziałem, że to centrum mojego gustu, ekstaza, orgazm zmysłu słuchu. Czułem, że muszę znaleźć autora tego arcydzieła, aby zapoznać się z całą jego twórczością. Nie byłem rozczarowany. Dorobek artysty jest naprawdę imponujący, w subtelnym klimacie brzmień fortepianu. Utwory komponowane przez Ludovico Einaudi cechuje pełen spokój, relaksująca kultura dźwięku i prostota, która czyni kompozycję jeszcze bardziej delikatną.

Poniżej zamieszczam kilka przykładowych dzieł pianisty. Zachęcam do zapoznania się z całą twórczością, która również stoi na najwyższym poziomie.


Fly - Motyw z filmu Nietykalni, o którym wspominałem na początku.Una Mattina - Utwór również wykorzystany w produkcji Olivier'a Nakache'a i Eric'a Toledano.Poniżej, w spoilerze, zamieszczam jeszcze dwie moje ulubione kompozycje. Z serii "To trzeba przesłuchać"!


I GiorniDivenire


Co myślicie o Ludovico? Jak podoba się Wam jego twórczość?
  Odpowiedz
#2
Jego twórczością również zainteresowałem się po obejrzeniu filmu Nietykalni (jakiś rok temu), do tego stopnia, że przesłuchałem cały soundtrack. Film co jak co, ale miał klimatyczną muzykę. Co tu dużo mówić, piękno, klimat, prostota i sukces. Polecam Ci również ten utwór:  Odpowiedz
#3
A jakże, w sumie z tym utworem miałem taką historię, że znałem go wcześniej i miałem na swojej ulubionej liście, ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy prześwietlić autora :)
  Odpowiedz
#4
Znam! Znam! I jak najbardziej doceniam ;)

Mnie oczarował tym utworem:
Free Your Mind!
  Odpowiedz
#5
Muzyka do Nietykalnych - genialna.
  Odpowiedz
#6
Ludovico Einaudi - Run...
https://www.youtube.com/watch?v=vzu96Qtivyg

:)
  Odpowiedz
#7
Ludovico Einaudi- Waterways...
https://www.youtube.com/watch?v=W4QHAGk2GWU

:)
  Odpowiedz
#8
:)

Ludovico Einaudi - ABC...
https://www.youtube.com/watch?v=boZ1N4_jGaI
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości