Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Mam problem z uruchomieniem komórki - pomocy
#1
Witam
Dziś chciałem posłuchać z samego rana muzyki relaksującej i nie mogłem, ponieważ nic się nie wyświetlało. Przestraszyłem się, że znowu muszę ładować 30 minut telefon, ale po ładowaniu telefonu nic się nie włączyło.
Więc sprawdziłem ładowarkę z MP3(ładowarkę mam na USB) z identyczną ładowarką mojej komórki(Sony Ericsson Xpiera X8), okazuje się że ładowarka z komórki mojej ładuje MP3, natomiast ładowarka MP3 świeci się tylko żółte kółeczko, ale nic się nie ładuje:(

Dlatego proszę was o pomoc, żeby ktoś mi napisał/przybliżył jaka to może być przyczyna, że telefon nie chce mi się włączać wogóle.

Czy to wina baterii telefonu, że trzeba ją wymienić?
Czy może przycisku od włączania telefonu?
Dziękuje i pozdrawiam :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Sprawdź czy masz prąd na baterii :D
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#3
Cassius napisał(a):Sprawdź czy masz prąd na baterii
Źle przeczytałeś to co napisałem, od godziny jest włączona ładowarka do prądu,a nic nie wyświetla się na telefonie.Powinno pokazywać ile ładuje się baterii.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#4
A może wina ładowarki? Sprawdź tą od mp3 na telefonie. Chociaż jeśli ładuje mp3 to i telefon powinna. Po drugie może to być uszkodzone gniazdo wejścia, spróbuj delikatnie poruszać, ale tak żeby nie uszkodzić nic w telefonie, popatrz na wtyk. Wina może też leżeć po stronie baterii, gdybyś mógł przełożyć może byś się dowiedział, ale znajdź tu drugi telefon. Przycisk telefonu? To też nie jest jakieś trudne do sprawdzenia, więc działaj bro. To że ta druga ładowarka nie ładuje mp3, to wina pewnie baterii, która w mp3 pewnie padła.
  Odpowiedz
#5
Monoceros napisał(a):A może wina ładowarki?
Ładowarka jest dobra, ładowarka z komórki ładuje MP3 tak jak pisałem poście.
Monoceros napisał(a):Po drugie może to być uszkodzone gniazdo wejścia,
Obstawiałbym baterie, bo w moim telefonie nie była ani razu wymieniana, może to jest przyczyna tego?
Monoceros napisał(a):spróbuj delikatnie poruszać, ale tak żeby nie uszkodzić nic w telefonie, popatrz na wtyk.
Zrobię tak jak napisałeś, ale są małe szanse na to że się włączy moja komórka.
Monoceros napisał(a):Wina może też leżeć po stronie baterii, gdybyś mógł przełożyć może byś się dowiedział, ale znajdź tu drugi telefon.
Tym się zgodzę co napisałeś, obstawiam jednym słowem baterie albo wejście.
Monoceros napisał(a):To też nie jest jakieś trudne do sprawdzenia, więc działaj bro.
To niby jak to mam sprawdzić wielki mistrzu?

Jak już mówimy o usterce telefonu, to ile by mnie naprawa kosztowała w serwisie?
Ile za takie coś doją z człowieka kasy?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#6
Nie mistrzu, tylko próbuje Ci doradzić, nie uważam się za jakiegoś znawcę, bo nim nie jestem, ale domyślam się i tyle. Pisząc "To nie jest takie trudne" miałem na myśli sprawdzenie baterii, ale głównie gniazda wejścia, przycisku, bo jeśli ładowarka działa to wina w tych rzeczach może być. Od kilkudziesięciu zł wymiana baterii do wyżej. Wliczają robociznę, baterię i naprawę. Najprostszym sposobem jest sprawdzenie tego wyżej, ale też zwykłe zapytanie się w serwisie.
  Odpowiedz
#7
Miałem podobny problem, może masz zwalone wejście do ładowania, bo ja miałem ładowarkę na USB, okazało się, że port USB był zepsuty, nie dało się tego naprawić.
  Odpowiedz
#8
Właśnie dopiero wróciłem ze serwisu komórkowego, gościu powiedział że padła w środku jakaś płyta (prawdopodobnie była zalana wodą), właśnie sobie przypomniałem jak szedłem ze szkoły to mi spadła na śnieg i to pewnie była przyczyna tego.
Naprawa komórki będzie mnie kosztować 100 zł, ale gdybym sprzedawał to bym wziął, jak nie więcej 60 zł.
I tutaj musicie mi pomóc, albo odpowiedzieć co mam zrobić w tej sytuacji.

Jeśli naprawię to wtedy będzie prawie nic warta, a komórka jest nawet dobra, wiadomo że Chin (Made in China 3 dni i ni ma)
Rodzice powiedzieli mi żebym się nad tym zastanowił, czy naprawić czy kupić sobie nową?

A wy jak myślicie? Jakbyście byli na moim miejscu, to jaką byście decyzje podjęli?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#9
Na allegro xperia x8 za 100 zł kupi w dobrym stanie, wiec naprawiać się nie opłaci, a ta zepsutą zostawisz w razie w na części ;]
  Odpowiedz
#10
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lg G2 Mini- "problem" Imcoran 3 4 084 01.06.2015, 20:47
Ostatni post: suena
  LG-E400 - problem po wgraniu roomu, telefon nie działa. krystianroze 0 1 702 27.11.2014, 21:13
Ostatni post: krystianroze
  Nasze komórki dimix 34 10 826 06.05.2014, 00:49
Ostatni post: saturas
  Problem z zasięgiem internetu. Mantis98 3 2 074 05.09.2013, 22:11
Ostatni post: Baron
  Problem - oryginalny soft Suicider 0 1 473 23.07.2013, 13:08
Ostatni post: Suicider

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości