Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Maseczki domowej roboty cz. 1
#1
W tym poradniku chciałabym przedstawić wam proste, łatwe, i szybkie sposoby na wykonanie domowych maseczek.

1. Maseczka truskawkowa

Co ci będzie potrzebne?

- kilka sztuk truskawek
- twaróg

Sposób przygotowania i stosowanie:
Widelcem rozgniatamy truskawki, dodajemy twaróg. Nakładamy na twarz i czekamy 15 minut. Maseczka nie nadaje się do wrażliwej cery, lub skłonnej do zaczerwienień.

2. Maseczka z płatków owsianych

Co ci będzie potrzebne?
- 4 Łyżki płatków owsianych
- 3-4 łyżki mleka

Sposób przygotowania i stosowanie:
Płatki owsiane, zalewamy przedtem podgrzanym mlekiem. Gotową papkę odstawiamy na 10 minut by mleko odpowiednio wchłonęło się w płatki. Po 10 minutach masę nakładamy na twarz, i zostawiamy na 20 minut. By usunąć maseczkę należy użyć najpierw letniej wody, a następnie zimnej. Maseczka nadaje się do cery trądzikowej, i tłustej.

3. Maseczka z gruszek

Co ci będzie potrzebne?
- 1 dojrzała gruszka
- Pół łyżeczki miodu
- 1 łyżka gęstej śmietany

Sposób przygotowania i stosowanie:
Gruszkę myjemy, obieramy i usuwamy gniazdko nasienne. Kroimy gruszkę na kilka części, a następnie widelcem rozgniatamy, aż do powstania papki. Do powstałej papki, dodajemy śmietanę i miód. Łączymy składniki, aż powstanie nam gładka pasta. Maseczkę kładziemy na twarz i trzymamy 15 minut. Następnie myjemy twarz ciepłą, a póżniej zimną wodą i wycieramy.

4. Maseczka cebulowa

Co ci będzie potrzebne?
- Mała cebula
- łyżeczka mączki ziemniaczanej

Sposób przygotowania i stosowanie:
Gotujemy cebulę, a następnie rozcieramy na miazgę. Powstałą pulpę, mieszamy z mączką ziemniaczaną. Przygotowaną maseczkę kładziemy na wcześniej oczyszczoną twarz. Czekamy 10-12 minut a następnie zmywamy tonikiem do twarzy. Maseczka wręcz stworzona na trądzik.

Dodatkowe informacje : Efekt maseczki cebulowej jest od razu widoczny, ponieważ krosty się zmniejszają a skóra nabiera ładniej barwy.

5. Maseczka egipska


Co ci będzie potrzebne ?
- Pół łyżeczki oliwy z oliwek
- 1 łyżka mąki
- Ćwierć łyżeczki soli morskiej
- 1 łyżeczka pełnotłustego mleka

Sposób przygotowania i stosowanie:
Wszystkie składniki łączymy, aż powstanie jednolita masa, a następnie kładziemy na twarz i szyję, czekamy 15 minut. Po upływie czasu myjemy twarz zimną wodą i wycieramy.


6. Maseczka miodowa

Co ci będzie potrzebne?
- Jajko
- Ćwierć łyżeczki octu jabłkowego
- 1 łyżeczka miodu

Sposób przygotowania i stosowanie:
Oddzielamy białko od żółtka. Białko ubijamy na sztywną pianę. Żółtko które wcześniej oddzieliliśmy ubijamy z łyżeczką miodu, ćwiercią łyżeczki octu jabłkowego. Obydwie masy łączymy w jedną, pamiętając o tym by nie zaburzyć puszystości białka. Maseczkę kładziemy na twarz, i czekamy 15-20 minut. Gdy czas oczekiwania minie zmywamy maseczkę ciepłą wodą, a twarz wycieramy.

7. Maseczka z jogurtu

Co ci będzie potrzebne?

- 4 łyżki jogurtu naturalnego
- 4 łyżki twarogu

Sposób przygotowania i stosowanie:
Jogurt naturalny, i twaróg mieszamy, ugniatając go by powstała nam jednolita masa. Gdy już wykonamy tę czynność nakładamy maseczkę na twarz na 17 minut. Maseczka nadaje się do tłustej cery z rozszerzonymi porami.

8. Maseczka z ogórków

Co ci będzie potrzebne?
- ogórek
- twaróg

Sposób przygotowania i stosowanie:
Ogórek pokroić wedle uznania np. w plasterki lub w paseczki. Powstałe pokrojone cząsteczki wymieszać z twarogiem i położyć na twarz, na około 15 minut. Maseczka polecana na przebarwienia, ponieważ pięknie rozjaśnia skórę.
  Odpowiedz
#2
lepsza jest zdecydowanie gruszka z drożdżami, o niebo lepiej działa :))
  Odpowiedz
#3
A jak ją robisz i na co to dokładnie ? :)
  Odpowiedz
#4
A ja polecam maseczkę drożdżową. 1/4 kostki drożdży rozpuszczamy w ciepłym mleku i rozgniatamy na papkę, którą nakładamy na twarz. Z taką maseczką siedzimy sobie jakieś 20 minut (zastyga na twarzy) i zmywamy ciepłą wodą. Skóra jest odżywiona, gładka, niedoskonałości znikają Polecana do cery problematycznej, tłustej i trądzikowej. Regularne stosowanie przynosi naprawdę dobre efekty.
  Odpowiedz
#5
Odświeżę temat i wspomnę o cudownej maseczce typu peel-off! Można jej używać jako małe plasterki (np. na wągry) lub na całą twarz:

Potrzebne będzie: żelatyna i mleko +opcjonalnie miód lub olejek eteryczny z drzewa herbacianego.
Jeśli chcesz zrobić sam mały plasterek na miejsce, w którym masz wągry to wystarczy sama żelatyna (1łyżeczka) wymieszana z mlekiem (1łyżeczka). Wsadzasz na max. 10 sekund do mikrofali i nałóż ciepłe na dane miejsce. Jak zastygnie i zrobi się taka skorupka to ściągnij jednym pociągnięciem!

Wersja peel-off na całą twarz: Wymieszaj pół torebki żelatyny, 1 łyżkę mleka, kilka kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego, wsadź na max. 10 sekund do mikrofali i nałóż na całą twarz. Ściągnij jednym pociągnięciem jak zastygnie.

Efekty są świetne!
  Odpowiedz
#6
Znany i bardzo dobry przepis, maseczka daje realne efekty.
  Odpowiedz
#7
Do maseczki z płatków opisanych dodaję jeszcze trochę miodu. Zalewałam też zimnym mlekiem albo przegotowaną wodą. A łatwiej się nakłada jeśli płatki są wcześniej pokruszone. Ja taka maseczkę nakładałam na noc (tylko oczywiście noego na całą twarz) i przykrywam płytkami kosmetycznymi. Mączkę cebulową też testowałam- z tą różnicą że cebula nie była gotowana a zamiast mąki dodawałam miodu.
Ostatnio jednak używam raczej gotowych maseczek, niż tych robionych.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz
#8
Oh, cebulową robiłam. Bardzo dobra jest jeśli ktoś ma problem z trądzikiem
  Odpowiedz
#9
szczerze pierwsze słyszę o jakiejkolwiek domowej maseczce :D chociaż... z dodatkiem miodu coś mi świta czuje się zainteresowana także może na "dniach" spróbuje ciekawa jestem efektów
  Odpowiedz
#10
Najprostsza to sam jogurt, na twarz na jakieś 15-20 minut, super nawilżą.
Można też dodać miód i kurkumę, taka mieszanka już ładnie wyrówna koloryt skóry, no i oczywiście nawilży. Ja używam tej kurkumy bo jest wg mnie najlepsza
[Obrazek: 03439%20KNORR%20Kurkuma%20z%20Indii%2016...0Q%20F.jpg]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości