Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Moja pierwsza gra telefonowa - Kosmiczny parkour.
#1
Witajcie!
Dzisiaj chciałem wam zaprezentować moją pierwszą grę dla platformy android. Gra zostałą stworzona w bezpłatnej wersji środowiska Unity3d.

[Obrazek: 9GkEqXQ.png]

Celem gry jest dotarcie do końcowego portalu. Gracz musi celnie przeskakiwać na platformy, upadek będzie powodował rozpoczęcie poziomu od początku.
W grze jest obecnie 8 poziomów:
-4 z grupy niebieskich
-2 z grupy zielonych
-2 z grupy czerwonych.

Każda grupa poziomów ma inną fizykę gry. Niebieska jest najłatwiejsza, zielona średnia, a czerwona trudna (przynajmniej tak planowałem :P). W grze znajduje się również easter egg, ciekawe czy go znajdziecie Haha Poziom trudności nie jest jakoś mega trudny, lecz czasami można dostać fioła.

Jeżeli uznacie, że gra jest warta kontynuacji to będę nadal nad nią pracował, jeżeli jednak uznacie, że jest beznadziejna, to zajmę się innym tytułem.

[Obrazek: ka98tjP.png][Obrazek: ZCrkvW9.png][Obrazek: 0ztWWrs.png]




Wymagania sprzętowe:
Minimalne:
-Telefon z systemem Android 3.0 lub nowszym
-Procesor dwurdzeniowy o taktowaniu co najmniej 800Mhz
-Solidny układ graficzny
-512Mb pamięci RAM

Zalecane:
-Tablet z systemem Android 4.0 lub nowszym
-Procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 1600Mhz lub lepszy
-Wydajny układ graficzny
-1GB pamięci RAM

[Obrazek: ekuEw9C.png]

Wersja 1.09 Beta (01.08.2015 - najnowsza)
http://chomikuj.pl/Robotox3/Gra/1.09+Beta

Starsze wersje:
1.05 alpha


Wersja 1.05 alpha

Link 1 (chomikuj.pl)

1.00 alpha



  Odpowiedz
#2
Ciekawa gra :) , tylko sterowanie jest trochę dziwne :P Tak przy okazji to pisałeś w javie tę grę ?
  Odpowiedz
#3
Gra jest zrobiona w Unity3d 4.6, skrypty są pisane głównie w Javie, ale też C#. Jednak jest tych skryptów jak na lekarstwo, ponieważ w skryptach jestem zielony.
Co do sterowania, to żeby nie było problemów, aby skoczyć trzeba dotknąć dwukrotnie prawy touchpad


  Odpowiedz
#4
Ok, przy okazji przydało by się dodać przycisk wyjścia z gry.
Zapytam się jeszcze z ciekawości, jak długo pisałeś tę grę ? Jak długo się uczyłeś języków programowania i jakich ?
  Odpowiedz
#5
Skrypty to ja słabo ogarniam :P Większość jest zrobionych z pomocą poradników youtube. Potrzebowałem np. skryptu na teleport, to pomocy z takim skryptem szukałem w różnych poradnikach. Przygodę z Unity zacząłem tak z 2-3 miesiące temu, wszystkiego się nauczyłem z poradników internetowych m.in. kanał Jan Zbędny , Tajemniczy695 i Devin Curry.


  Odpowiedz
#6
  Odpowiedz
#7


  Odpowiedz
#8
Mam wstawić na chomika :P
Niedostępny
  Odpowiedz
#9
Przydało by się dodać przycisk umożliwiający wyjście z gry. Co do sterowania to nie jest łatwo, ale spróbuję się go nauczyć :)
  Odpowiedz
#10
Przycisk wyjścia dodam jak się nauczę go dodawać :P

Dobra, powiedzcie mi czy mam dalej kontynuować ten tytuł, czyli pracować nad następną wersją z nowymi poziomami itp., czy zająć się następną grą (na którą mam już pomysł). Po prostu napiszcie czy ten ta gra jest wystarczająco grywalna do dodania do google play i czy wciągnęła was na chociaż 5 minut.


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja książka polx 19 7 909 13.07.2019, 20:57
Ostatni post: Wallet212
  Moja gra PC - Falling Cubes Robotox 0 1 115 20.02.2016, 18:25
Ostatni post: Robotox
  Moja druga gra android - Chicken Disco Robotox 13 4 217 17.09.2015, 18:25
Ostatni post: amb00
Heart Moja biżuteria! I moje filmy :) Zielona Blondynka 13 5 020 17.09.2013, 20:17
Ostatni post: Zielona Blondynka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości