Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Odpowiednie elektronarzędzie.
#1
Thumbs Up 
[Obrazek: elektronarzdzia.jpg]


Do wykonania drobnych napraw nie potrzeba od razu w pełni wyposażonego warsztatu. Podpowiem Państwu, które elektronarzędzia najlepiej sprawdzają się w domu.

Instrukcja

Do wykonania drobnych napraw nie potrzeba od razu w pełni wyposażonego warsztatu. Na początek wystarczy wiertarka udarowa

Jeśli później zakres wykonywanych prac ulegnie zwiększeniu, stopniowo można kupować kolejne elektronarzędzia.

Wiertarka udarowa wierci w drewnie i metalu, a z włączonym udarem także w materiałach budowlanych, z których wykonuje się ściany i stropy. Godna polecenia jest wiertarka dwubiegowa. Pierwszy bieg dostarcza odpowiednio wysokiej mocy dla grubszych wierteł lub do wkręcenia większych śrub; drugi bieg służy do wiercenia mniejszych otworów.

Jeśli w domu znajduje się sporo ścian betonowych, lepiej użyć małego młota udarowo-obrotowego. Do pracy w najtwardszym betonie wymaga on znacznie mniej wysiłku od użytkownika niż wiertarka udarowa. Przy wyborze należy zwrócić uwagę, czy młot ma blokadę obrotów, wtedy będzie go można wykorzystać także do dłutowania.

Aby szybko wkręcać i wykręcać śruby, polecamy zakup wkrętarki akumulatorowej. Znacznie wydajniejsze są wiertarko-wkrętarki akumulatorowe – np. przy montażu urządzeń lub konstruowaniu mebli.

Najbardziej wszechstronną piłą elektryczną do użytku domowego jest z pewnością wyrzynarka. Urządzenie piłuje drewno, materiały drewniane, takie jak płyty wiórowe, tworzywa sztuczne oraz metale. Poza tym zamiast brzeszczotu w uchwycie można zamocować specjalny nóż i ciąć nim miękkie materiały, np. tekstylia, skórę czy materiały izolacyjne.

:idea: Wskazówka fachowca: elektronarzędzia sprzedawane są często w zestawach z pasującym osprzętem w walizce. Oferty takie są bardzo atrakcyjne cenowo.


:huh: Jeśli masz problem? Zapytaj fachowca!
  Odpowiedz
#2
Cytat:elektronarzędzia sprzedawane są często w zestawach z pasującym osprzętem w walizce
Tak do wiadomości ;)

Nie tak dawno miałem okazję obejrzeć Wiertarko-wkrętarkę Makitta w ogromnej plastikowej walizce z szufladkami:
[Obrazek: zdj1h.jpg]
Nic specjalnego te szufladki. Druga szufladka przy otwieraniu haczyła o trzecią ale to drobiazg.

Wewnątrz był jeden wielki podstawowy na duże "P" zestaw dla majsterkowicza.
Narzędzia, wiertła, bity, otwornice, mikro poziomica, miarka, itp.
Wszystkie elementy z logo Makitta. I to wszystko.

Jakość gorsza niż Topex a podobna do Top Tools.
Ząbki kombinerek łuszczyły się, miarka chyba 5m zbyt giętka a wiertła... szkoda gadać.
Ogólnie tandeta do bólu. Nie wiem co mam o tym myśleć.

Ktoś pozwolił aby taka ceniona marka sprzedawała
dobry sprzęt wraz z podróbkami w jednym pudle.
Wiem, wiem to jest chwyt marketingowy.
  Odpowiedz
#3
(20.02.2011, 15:28)skrzypas napisał(a):
Cytat:elektronarzędzia sprzedawane są często w zestawach z pasującym osprzętem w walizce
Tak do wiadomości ;)

Nie tak dawno miałem okazję obejrzeć Wiertarko-wkrętarkę Makitta w ogromnej plastikowej walizce z szufladkami.
Nic specjalnego te szufladki. Druga szufladka przy otwieraniu haczyła o trzecią ale to drobiazg.

Wewnątrz był jeden wielki podstawowy na duże "P" zestaw dla majsterkowicza.
Narzędzia, wiertła, bity, otwornice, mikro poziomica, miarka, itp.
Wszystkie elementy z logo Makitta. I to wszystko.

Jakość gorsza niż Topex a podobna do Top Tools.
Ząbki kombinerek łuszczyły się, miarka chyba 5m zbyt giętka a wiertła... szkoda gadać.
Ogólnie tandeta do bólu. Nie wiem co mam o tym myśleć.

Ktoś pozwolił aby taka ceniona marka sprzedawała
dobry sprzęt wraz z podróbkami w jednym pudle.
Wiem, wiem to jest chwyt marketingowy.

"Makita" nie robi tylko sprzętu dla profesjonalistów. Każda "markowa" firma, wydaje na rynek tańsze zestawy dla majsterkowiczów. Spełniają potrzeby rynku. Wszystko tkwi w tym, kto do czego będzie używał danego sprzętu. Ciekawe zestawy w dobrej cenie, dla domowych "fachowców" produkuje "Skil" (licencja-Bosh)

:huh: Jeśli masz problem? Zapytaj fachowca!
  Odpowiedz
#4
No też prawda.

Podam jeszcze jeden przykład popularnego sprzętu
jako informację dla wszystkich.

Zanim kupiłem wiertarkę Makitta szukałem ogólnie jakiejkolwiek w odpowiedniej cenie.
Z sentymentu do Black&Decker kupiłem wiertarkę tejże firmy.
Miałem zieloną a nowa była jasnoczerwona.
Identyczna jak ta poniżej:
[Obrazek: 250608b1.jpg]

Wcześniej miałem taką:
[Obrazek: 4110a1994471c595f7583ef1b74ba4cbl.jpg]

Przywiozłem cały szczęśliwy wiertarkę do domu.
Dali mi gratis komplet wierteł i torbę.
Od razu wziąłem się za testowanie wiertarki i... zonk.
Krzywe wrzeciono tak że nie wyobrażałem sobie wiercić wiertłem "trójką".

Na drugi dzień zareklamowałem i przynieśli mi drugą - ta sama wada.
Trzecia - ta sama wada.
Cała seria była wadliwa ale schodziła jak ciepłe bułeczki.
Dlaczego? Heh, cena. 219zł.

Sprzedawca uświadomił mnie że mają tego cały magazyn.
B&D produkuje masowo kosztem jakości i tak już pozostanie.
Nie wiedziałem że firma B&D nie produkuje już
sprzętu dla majsterkowiczów i profesjonalistów.

Mam nadzieję że ktoś wyciągnie z tego swoje wnioski.
Oczywiście miałem tutaj na myśli sprzęt dla mniej zasobnych portfeli.
  Odpowiedz
#5
Gdzie kupujecie elektronarzędzia? Znacie jakieś sklepy online z dużym asortymentem, szczególnie mnie interesują rzeczy akumulatorowe, chętnie AEG bo tego sprzętu mam troche.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Odpowiednie wyposażenie dla majsterkowicza. mabud73 5 3 458 20.02.2011, 15:03
Ostatni post: mabud73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości