Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Paraolimpiada 2012 - skandal.
#1
[Obrazek: Paraolimpiada_2012_Odjechan-1348654522.jpg]

Paraolimpiada 2012.
Dla mnie wszyscy, którzy w niej wystartują, już są zwycięzcami.


Uważam wręcz za skandalicznym fakt, że żadna z telewizji nie wyemitowała
nawet sekundy z Paraolimpiady 2012.
Dla mnie jest to nie tyle oburzające, co wręcz idiotyczne.
Czy ktoś z Was wie:

ile medali przywieźli nasi paraolimpijczycy z Londynu?

Otóż przywieźli ich cały worek bo aż 36 medali:
14 złotych,
13 srebrnych,
9 brązowych.


Oznacza to, że w porównaniu z "normalną" olimpiadą nasi reprezentanci zdobyli
o 26 krążków więcej! W klasyfikacji medalowej zajęli 9 miejsce!
Dla porównania, podczas gdy na igrzyskach olimpijskich Polakom udało się uplasować na miejscu 30.

Dla mnie ta sytuacja to czysta ignorancja ze strony polskiej telewizji, ale nie tylko.
-Czy pieniądz tak bardzo potrafi nas zaślepić?
-Dlaczego nie zostało to wyemitowane w telewizji?
-Bo potencjalnie nikt by tego nie oglądał?
-Stawki z reklam były by zbyt niskie?

A może problem leży zupełnie gdzie indziej o czym nie wiemy?
  Odpowiedz
#2
Właśnie, to jest przykre że telewizja nie emituje w swych programach paraolimpiady. Kiedyś słyszałem wypowiedź pewnego publicysty, który powiedział, że paraolimpiady nie puszcza żadna stacja, ponieważ nie byłoby zainteresowania, w związku z tym nie byłoby oglądalności, a więc jest to nieopłacalne. Poza tym publicysta ten stwierdził z przekonaniem, iż nie ma zainteresowania wśród sponsorów reklamą. Najbardziej upokarzające było stwierdzenie, iż niektóre dyscypliny byłyby "nieapetyczne".
To jest przykre, ci ludzie wykonują naprawdę heroiczną pracę, często po to tylko, aby udowodnić swojemu otoczeniu, że są normalnymi członkami społeczeństwa. Często też muszą pokonać dodatkowe bariery, by móc osiągnąć mistrzowską formę i w ogóle brać udział w treningach. A wynagrodzenia za medale, czy wysokość stypendium sportowego jest wielokrotnie niższa.
  Odpowiedz
#3
Nie no jakieś urywki 5 minutowe puszczali... Nie chcę skłamać, ale Polska Tv była jako jedna z niewielu które nie pokazały rywalizacji paraolimpijczyków (chyba 2 kraje nie pokazały). A tłumy waliły na stadiony, wiec było zainteresowanie. A zmagania chociażby Natalii Partyki chętnie bym obejrzał też na para olimpiadzie, ale nie było mi to dane...
Niedostępny
  Odpowiedz
#4
Też uważam, że tak nie powinno być, gdyż niepełnosprawni to też ludzie i ich wyczyny też powinny być emitowane w telewizji.
  Odpowiedz
#5
Niewyemitowanie Paraolimpiady w TV to tylko wierzchołek góry lodowej. Pisałam o tym już w innym temacie, ale pozwolę sobie powtórzyć tutaj, bo uważam, że to ważne i dobrze, żeby jak najwięcej osób o tym wiedziało.

Na przygotowanie polskich sportowców wydano:
Olimpiada - ponad 150 mln zł.
Paraolimpiada - niecałe 9 mln zł.

Za zdobycie złotego medalu polski sportowiec otrzymuje:
Olimpiada - 60-120 tys. zł.
Paraolimpiada - 18,4 tys. zł.

Za zdobycie srebrnego medalu polski sportowiec otrzymuje:
Olimpiada - 40-80 tys. zł.
Paraolimpiada - 13,8 tys. zł.

Za zdobycie brązowego medalu polski sportowiec otrzymuje:
Olimpiada - 25-50 tys. zł.
Paraolimpiada - 9,2 tys. zł.

Do tego wypowiedź premiera Donalda Tuska: "Jedna olimpiada wywołuje jedne emocje, druga inne".
Plus kanapowy polityk Janusz Korwin-Mikke: "Ze sportem nie ma to wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili".

Tego chyba nie trzeba komentować.

jedyny_taki napisał(a):A zmagania chociażby Natalii Partyki chetnie bym obejrzał też na para olimpiadzie
Dokładnie na to samo miałam chęć. Lubię tenis stołowy, kiedyś trochę grałam i z ciekawością śledziłam poczynania naszych zawodników - w szczególności właśnie Natalii - na Olimpiadzie i chętnie obejrzałabym i na Paraolimpiadzie.
  Odpowiedz
#6
Wczoraj u Wojewódzkiego na TVNie była Pani Partyka. Świetna osoba.
Niby nie było zainteresowania wśród sponsorów bo oglądalność takiej olimpiady była by znikoma?
A te tłumy na stadionach to przypadkiem tam weszły, z nudów czy jak?

MissFuneral napisał(a):Janusz Korwin-Mikke: "Ze sportem nie ma to wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili".
Korwin-Mikke to tani "showman". Chciał chwilę zaistnieć w TV i Internecie. Tani tekst, tania osobowość.
Pokuszę się o stwierdzenie, że dla wielu ten człowiek jest bardziej niepełnosprawny niż ludzie na wózkach inwalidzkich.

MissFuneral - kwoty, które podałaś spowodowane są pewnie tym, że sponsorzy nie chcieli inwestować więc nie było skąd wziąć tych pieniędzy.
Szkoda..
  Odpowiedz
#7
No cóż... Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, proste. Wypowiedzi naszych polityków to już w ogóle paranoja. Smutne, że umysły ludzi na wysokich stołkach, są tak ograniczone... Odnośnie samych paraolimpijczyków, brak mi słów. Podziwiam takich ludzi za ich psychikę i wytrwałość. Poniżej zamieszczam dość ciekawie zmontowany filmik, który naprawdę porusza emocje. Polecam obejrzeć do końca ;) ...i to "Do it again!" pod koniec, masakra!

  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości