Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Pogląd na Wielką Orkiestrę...
#1
[Obrazek: 1325865316_by_Hafananana__500po-1326026893.jpg]

Jaki mamy pogląd na Wielką Orkiestrę... czy nie zmienia się wówczas ,gdy WIDZIMY swoje dziecko w inkubatorze z logiem WOŚP. Mnie osobiście irytuje sytuacja gdy widzę na sprawozdaniu z całego roku przez Jurka Owsiaka wpis - Koncert Woodstock ok. 3 mln. z akcji WOŚP.
  Odpowiedz
#2
Nie brałem udziału w wolontariacie, nie dawałem pieniędzy na sama akcje. Bo wiem kto zbiera pieniądze w niektórych rejonach, i wiem ze na rozliczenie wpada góra 50% tego co ludzie wrzuca do puszek. Dlaczego tak? Bo większość „wolontariuszy” jak gdyby nigdy nic wyjmuje pieniądze z puszek. Nie twierdze ze to reguła, na pewno część wolontariuszy jest uczciwa, ale zawsze nieuczciwych będzie więcej.

Przy okazji sam pan Owsiak nie jest taki święty jak go malują w mediach, ale to już kawal pisania na inny temat...

większość ludzi płaci za serduszka (nie wspominam o aukcjach które zrzeszają ludzi z bezdennym portfelem, którzy chca pokazac się w mediach), bo chcą poczuć to mile uczucie kiedy pomaga się komuś potrzebującemu – stad te wszystkie akcje SMS i inne, które rzekomo „pomagają leczyć”.
Osobiście wątpię żeby dużo pomagały... Jednak jak kiedyś będę chciał poczuć to mile uczucie pomagania, pójdę na byle jaki OIOM i metoda wyliczanki wręczę komuś czek. I jestem pewien ze w ten sposób pomogę bardziej niż kupując jakaś naklejkę.
  Odpowiedz
#3
Nie lubię brać udziału w takich dyskusjach, ale mój przedmówca mnie sprowokował. Temat Owsiaka czy jest uczciwy czy nie już był przez zazdrosnych malkontentów przerabiany nie raz i nie dwa i nic mu nie udowodniono. Orkiestra jak grała tak gra i pieniążki lecą a sprzęt jest kupowany. Nieuczciwi wolontariusze? Na pewno są i zawsze znajdą się jakieś s***, które wykorzystają okazję, ale to na pewno nie jest większość. Twierdzę nawet że takich bydlaków jest mało, bardzo mało, ale każdemu z nich życzę z całego serca, aby się udławił tym co ukradł. Natomiast jest pewne że ta akcja sprawiła wiele dobrego i na pewno będzie trwała dotąd, dokąd dobrzy ludzie będą chcieli pomagać z dobrego serca i bez szukania wymówek, nie daję bo coś tam, coś tam. Jeśli dam te 5 czy 10 zł, i ktoś je zawinie to trudno, moja strata, ale jest nadzieja że te parę groszy może komuś pomóc i dlatego warto zaryzykować. No to się wypowiedziałem i koniec.
  Odpowiedz
#4
Wiedziałem ze ktoś weźmie w obronę Owsiaka :) Zazdrosny to ja nie jestem, mam gdzieś ile ten pan przytula do własnej kiesy, dopóki większość z tego idzie na sprzęt, co tez nie jest pewne (biorąc pod uwagę ze ostatnio nawet artyści chcą szmal za występy charytatywne -.-'). Ale jednej kwestii nie przemilczę – w zeszłym roku, nie pamiętam już, czy podczas finału, czy podczas Woodstocku, dookoła eventu ustawili się kupcy z jedzeniem, suwenirami, i innymi duperelami, mieli wykupione od miasta pozwolenia na prowadzenie handlu w tym miejscu. Do czego pije? Ano, przed samym eventem wpadła banda dresiarzy, i wszystko rozwaliła – wg świadków nie była to typowa grupa pijanych dresiarzy, tylko zorganizowana banda, która dobrze wiedziała, co i jak ma zrobić.

Oczywiście nikomu nie udowodniono udziału, nie złapano dresiarzy. Ale jedna osoba miała w tym faktyczny interes – Owsiak.

Nie będę dalej sobie pozwalał robić insynuacji, jednak Owsiak bije mi cwaniakiem, a ze miałem okazje przelotnie poznać tego pana, i zobaczyć jaki interes prowadzi poza akcjami charytatywnymi – akurat jego działalność to nie tajemnica, robi witraże pod Piasecznem. Jeśli na robieniu witraży ludzie trzepią taki hajs, to idę się w to włączyć.
  Odpowiedz
#5
Panowie, to co opisujecie to bardzo poważne zarzuty. Jeżeli zaczynacie poruszać taki temat,
nie wystarczy napisać "Jurek to oszust". W takich sprawach powinniście przytaczać fakty + ewentualne
dowody, a nie same zarzuty ponieważ nie brzmi to poważnie, a cała dyskusja zaczyna przybierać formę
własnych niczym nie popartych, być może wyssanych z palca wniosków.
  Odpowiedz
#6
Być może jestem naiwna, zdaniem co niektórych ale jestem szczerze dumna z akcji J. Owsiaka.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to najlepsza na świecie akcja dobroczynna.
Właśnie przy takich akcjach widać ze nie jesteśmy samolubnym narodem co stawia nas w dobrym świetle na tle bogatszych krajów.
Nie zgadzam się z twierdzeniem ze J. Owsiak to oszust z prostego powodu.
Byłam w kilku szpitalach na dolnym śląsku na oddziałach dziecięcych w tym i tych opatrzonych symbolem R - oddział ratunkowy.
Tam na tych oddziałach mogłam zobaczyć zakupiony przez WOŚP sprzęt do ratowania życia maluszkom.
Były to pompy , inkubatory, respiratory jak i karetki.
Skoro J. Owsiak to oszust skąd ten niezwykłe potrzebny sprzęt w polskich szpitalach.

Sama co roku do puszek wrzucam ok 100-150 zł i nie żałuje.
Powiem więcej - będę wspierała WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej.
  Odpowiedz
#7
To może ja też się wypowiem :)

Jak wiadomo WOŚP zbiera miliony złotych na sprzęt dla szpitali :)

Czy pieniądze są na to przekazywane?
Tak są i to w całkowitej sumie.

Więc skąd się bierze Woodstock?
Otóż pieniądze uzbierane z WOŚP trafiają do banku na okres roku. Przez rok na lokacie wysoko oprocentowanej zbierają się następne miliony, które przeznaczone są na Woodstock i na pewno część tych pieniędzy trafia do Jurka.
Ale jeśli trafiają do niego to, co w tym jest złego, człowiek robi tyle dobrego, więc on też może chyba otrzymać jakieś wynagrodzenie za to.

Czy ja daję pieniądze na WOŚP?
Tak, nie są to większe sumy, ale zawsze parę złotych wrzucę :)

Nie tak dawno usłyszałem bardzo mądre zdanie na temat wrzucania pieniędzy do puszek :)
„ Gdy przekazujemy pieniądze dla WOŚP, to jednocześnie zapewniamy lepsze życie naszym przyszłym dzieciom, którym właśnie ten sprzęt zakupiony przez WOŚP może uratować życie”

Od razu mówię wszystko, co napisałem nie jest poparte niczym poza wypowiedziami znajomych, więc mogę się mylić. :)
  Odpowiedz
#8
Ja również zgadzam się z Beatą, że WOŚP to dobra i potrzebna akcja. Zebrane fundusze pomagają ratować dzieci i to się liczy. :)

Poza tym dla mnie uczestnictwo w tej imprezie oprócz zbierania pieniędzy to też fajna zabawa i możliwość poznania fajnych ludzi o czym mogłem się przekonać na tegorocznym WOŚP-ie i poprzedniej edycji. :D
"Może nie zawsze wykonuje zadania perfekcyjnie, ale zawsze najlepiej jak potrafię..." Marcus Luttrell
"Rzeczą żołnierza jest stworzyć dla Ojczyzny piorun, który błyska, a w razie potrzeby - uderzy" Józef Piłsudski

  Odpowiedz
#9
Zbieram i wspieram , w tym roku także zbierałam - 1.243 zł to wynik z 2012 :) Lubię tą Akcję !

Co do 3 mln - na koncert Woodstock ... trudno, dobrze że 3 mln a nie 33 mln.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Twój pogląd na świat Nicholas 9 3 496 17.04.2013, 16:41
Ostatni post: Shina96

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości