Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Polska - Węgry 2:1
#1
[Obrazek: Odjechani_rprehxe.png]
[Obrazek: Polska---_rprehxq.png]


POLSKA - WĘGRY 2:1



Bramki: dla Polski - Paweł Brożek (37), Vilmos Vanczak (85-samob.); dla Węgier - Tamas Priskin (78).

Tu możecie obejrzeć bramki

Polska: Łukasz Fabiański - Grzegorz Wojtkowiak (84. Janusz Gol), Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki (58. Łukasz Piszczek), Marcin Komorowski - Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka (65. Tomasz Jodłowiec), Adrian Mierzejewski (73. Ludovic Obraniak), Adam Matuszczyk (46. Rafał Murawski), Maciej Rybus - Paweł Brożek (66. Robert Lewandowski).

Węgry: Adam Bogdan - Jozsef Varga, Vilmos Vanczak, Roland Juhasz, Zsolt Laczko - Vladimir Koman, Gyorgy Sandor (46. Tamas Hajnal), Daniel Tozser (46. Akos Elek), Balazs Dzsudzsak - Zoltan Gera, Tamas Priskin (81. Robert Feczesin).

Sędzia: Hannes Kaasik (Estonia)
Widzów: ok. 8 tys.
Żółte kartki: Daniel Tozser, Jozsef Varga (Węgry)

Po meczu selekcjoner powiedział: Martwią mnie nie wykorzystane sytuacje. To ja mu odpowiem: Niech się pan rozejrzy panie trenerze za piłkarzami którzy będą je wykorzystywać. A nie tylko Lewandowski, Błaszczykowski no i wyjątkowo dzisiaj Brożek (jak mu się to udało, to chyba on sam nawet nie wie). A przecież w naszej lidze nawet są zawodnicy, którzy sprawdzili się w lidze europejskiej, młodzi, ambitni, grający ładną ofensywna piłkę. No ale pogadać to ty sobie tungar możesz, i tak cię nikt nie słucha. No dobra poczytajmy co mieli do powiedzenia główni aktorzy tego spektaklu.

Cytat:Selekcjoner reprezentacji Węgier Sandor Egervari: "Gratuluje zwycięstwa Polakom i życzę wam, aby polscy piłkarze i kibice cieszyli się ze zwycięstw na mistrzostwach Europy. Rozegraliśmy dwa różne mecze. Słaba pierwsza połowa bez walki i inicjatywy i bardzo dobra druga, gdzie walczyliśmy i byliśmy stroną atakującą. Szkoda, że sędzia nie podyktował nam rzutu karnego i nieszczęśliwie straciliśmy w końcówce samobójczego gola.
Byłem zaskoczony małą ilością kibiców, tak piękny stadion zasługuje na to, aby być wypełniony, a i Polakom grałoby się lepiej przy pełnych trybunach. Dobrze poznałem polską drużynę, oglądałem wasze ostatnie mecze na DVD. Macie bardzo dobrych indywidualnie zawodników i na swoim boisku Polska jest w stanie wygrać z każdym rywalem, także w mistrzostwach Europy".

Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda: "Martwią dzisiejsze sytuacje, których nie potrafiliśmy wykorzystać. To były sytuacje, z których gole muszą paść. Reprezentacja musi umieć je wykorzystywać, bo w meczach nie ma ich zbyt wiele.
Sami sobie zgotowaliśmy nerwową końcówkę w obronie, było dużo zamieszania. To wynika ze zmian, które zrobiliśmy w drugiej połowie. Ale w końcówce, kiedy Węgrzy strzelili na 1:1, pozbieraliśmy się. Tego nie było z Włochami, kiedy po drugiej straconej bramce graliśmy źle.
Było mało kibiców, ale ta garstka też potrafiła kibicować i momentami świetnie nas dopingowali. Mam nadzieję, że to wszystko się zmieni w przyszłym roku, kiedy będzie Euro i kibice się zmobilizują i będą nas dopingowali.
Marcin Komorowski wywiązał się dobrze ze swoich zadań. Mierzejewski do 65. minuty miał sytuacje, dobrze rozgrywał piłkę, a później zgasł. Widać, że Matuszczyk nie gra w Koeln i nie ma ogrania. Podobne problemy mają Węgrzy, których zawodnicy też nie występują w swoich zagranicznych klubach.
Brożek to jest prawdziwy napastnik, on może przez 89 minut nie zrobić nic, a w minutę strzeli bramkę. Swoje zadanie wykonał, ale widać po nim jak i po Matuszczyku i Obraniaku, że brakuje im ogrania.
Ten rok szybko minął. Jeżeli się dobrze przygotujemy i poprawimy te elementy, które szwankują to nasz cel osiągniemy i na Euro wyjdziemy z grupy.
Jak jestem podczas meczu w amoku, to nie czuję co mam na sobie, tylko słyszę kibiców +Gdzie jest orzeł?+, ale ja interesuje się tym co się dzieje na boisku. Ta sprawa będzie rozwiązana pozytywnie, umilknie i tych okrzyków nie będzie. To logo to jest wizerunek orła i widać koronę. Inne federacje też mają nowe loga. Ja koncentruje się na tym co robię i nie mogę się wszystkim zajmować".

Rafał Murawski (pomocnik reprezentacji Polski): "Myślę, że byliśmy dzisiaj drużyną lepszą, stworzyliśmy więcej sytuacji i zasłużenie wygraliśmy. Mogliśmy podwyższyć wynik na początku drugiej połowy, tymczasem to rywale strzelili nam bramkę. Na szczęście udało się odzyskać prowadzenie. Trener Smuda wcześniej zapowiadał, że trochę +pomiesza+ skład, dzisiaj chciał wypróbować innych zawodników. Chyba przekonał się, że ma wartościowych piłkarzy i może na każdego liczyć. Ciężko się grało na tej nowej murawie, nie jest do końca równa, ale też nie było najgorzej. Jest zdecydowanie lepsza niż poprzednia".

Adrian Mierzejewski (pomocnik reprezentacji Polski): "Trener Smuda wyraził niezadowolenie z mojej formy, rozmawiałem z nim, wiem o co mu chodzi. Mam nadzieję, że na następnym zgrupowaniu zmieni zdanie. Nie musiał mnie mobilizować, bo przy meczach reprezentacji to nie jest potrzebne. Miejsce w pierwszym składzie trochę się oddaliło i chciałem pokazać, że mogę grać tak, jak ten +stary+ Mierzejewski przed transferem do Turcji. Mocno moje życie się zmieniło w ostatnim czasie, po raz pierwszy wyjechałem do zagranicznego klubu, urodziła mi się córeczka, wesele, a do tego od września gramy mecze co trzy dni. Szkoda, że dziś nie strzeliłem bramki, bo może bardziej bym przekonał selekcjonera do siebie. Z drugiej strony ważne, że wygraliśmy mecz, a ja jakąś cegiełkę dołożyłem przy zdobyciu pierwszej bramki".

Robert Lewandowski (napastnik reprezentacji Polski): "Byliśmy na pewno lepszą drużyną i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Ten drugi gol padł trochę w dziwny sposób, próbowałem ją wepchnąć do siatki. Ubiegł mnie obrońca, który tak ją wybijał, że strzelił do własnej bramki. Miło znów było zagrać w Poznaniu, szkoda, że kibiców nie było tak wielu jakbyśmy się spodziewali. Lepiej grałoby nam się przy pełnych trybunach. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach ta atmosfera na trybunach będzie taka, jak we wcześniejszych meczach".

Paweł Brożek (napastnik reprezentacji Polski): "Przy pierwszej bramce akurat znalazłem się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Na pewno wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Powinniśmy wygrać znacznie wyżej, ale graliśmy nieskutecznie. W sumie jestem dość zadowolony ze swojego występu. Nie gram za dużo w klubie i ta moja forma jest wielką niewiadomą. Ten dzisiejszy mecz pokazał, że drzemie we mnie potencjał. Jeśli będę grał regularnie, na pewno moja forma pójdzie w górę".




  Odpowiedz
#2
tungar - moje uznanie za komentarz do wypowiedzi Smudy, nie będę nic dodawał do czasu aż z jego ust nie usłyszę normalnej polskiej mowy.
Komentarze do pozostałe wypowiedzi:
Mierzejewski - przyjechał podpisać listę plac i ponarzekać na swój los? Płacą mu za kopanie piłki a nie za narzekanie że ktoś urodził mu dziecko, musiał brać ślub, za mało czasu na balangi bo trzeba trochę potrenować. Totalna żenada płynie z jego wypowiedzi.
Murawski - złej baletnicy to i stringi przeszkadzają, po boisku biegało 22 zawodników + 3 sędziów, wszyscy mieli jednakowe warunki.
Lewandowski - podobno najlepszy strzelec w Bundeslidze, jak się myśli nie wiadomo o czym to i nie strzela się bramek w sytuacjach w których poprawnie zachowałby się 11-letni chłopiec.
Brożek - wynik jest jaki jest, należy się z tego cieszyć a nie marzyć o strzelaniu wirtualnych bramek i zapisywaniu wyniku meczu na papierze "ku pamięci".

Oni mówią to co sami chcą usłyszeć.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mecz Czarnogóra - Polska. Gdzie zobaczyć transmisję online? 26.03.2017 Robotox 12 2 980 27.03.2017, 19:26
Ostatni post: WazzUp
  Polska - Niemcy 2:0 - fuks czy "ma się na lepiej"? Jarus 7 4 067 20.12.2014, 19:59
Ostatni post: Robotox
  Polska - Czarnogóra. To już koniec? tungar 10 4 831 10.09.2013, 19:00
Ostatni post: Paweu
  Na co komu Lewandowski? Czyli, Polska - Dania 3:2 tungar 5 2 754 15.08.2013, 18:28
Ostatni post: Paweu
  Polska - Dania - Mecz towarzyski tungar 0 1 888 13.08.2013, 01:52
Ostatni post: tungar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości