Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Postawienie własnego darmowego forum do testów
#11
(14.11.2015, 15:28)Suicider napisał(a): Interesuje mnie sposób w jaki miałbym sprawdzać jak wyglądają moje zmiany na żywo nie ingerując w forum bezpośrednio wgrywając tam za każdym razem pliki i instalując od nowa za każdym razem motyw.
Ja to robie tak że to co edytuje wklejam do notepada i jesli cos nie wyjdzie to po prostu przywracam orginalną zawartość niestety podglądu na żywo nie ma, a przynajmniej ja nie znam takiego sposobu w mybb :)
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#12
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#13
Zmęczony jestem i źle przeczytałem sory :D Ale pomyśl o mybb o wiele łatwiej jest wykonać szablon + ma wiecej funkcji i jest najlepszym darmowym skryptem forum :P
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#14
Lokalny serwer nie kosztuje nic. Po prostu wykorzystujesz swój komputer do stworzenia serwera ze swojego komputera tyle że nie udostępniasz go w sieci. Można powiedzieć że tworzysz wirtualny serwer na swojej maszynie. Aby wykorzystać swojego peceta jako serwer potrzebujesz oprogramowania który będzie emulował owy serwer. Wybór jest dość duży WebServer, Xampp czy Wampserver. Programy te emulują moduły serwera Apache, PHP i MySQL czyli wszystko co potrzebne aby zainstalować na nim forum czy to phpBB czy MyBB.

Dzięki zastosowaniu serwera lokalnego masz ciągły dostęp do plików w folderze localhost, więc wszystkie zmiany jakie w nim wykonasz będą widoczne zaraz po odświeżeniu strony. Oszczędza to dużo czasu, tym bardziej kiedy nie zawsze wiesz czy to co modyfikujesz będzie działać.

Programy oraz sam proces instalacji forum dostępny jest w sieci w postaci wielu poradników.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#15
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#16
Zdecydowałem się na Wampserver.
Zadam to pytanie, choć pewnie będziecie odsyłali do wujka google, ale - czy samo hasło na phpmyadmin wystarczy?
Wtedy nikt mi nie wejdzie bez hasła? Nie będzie mógł nic zobaczyć próćz wyświetlane strony?
Planuję przegrać całe forum, bo nie wiem które pliki będą mi zbędne, szukałem odpowiedzi, ale nie znalazłem.
Bo wydaje mi się że całą baza danych nie jest potrzebna, jak mam kodować tylko styl.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#17
Na localhost'cie wystarczy - dostęp do tego i tak będziesz miał tylko Ty, chyba, że będziesz chciał dać to na świat odblokowując port 80 na swoim ruterze.
Z tego co pamiętam to dostęp do phpmyadmin'a masz wchodząc pod localhost/phpmyadmin w przeglądarce, ale to oczywiście możesz zmienić stosując inny alias w konfiguracji.
Dodatkowo najlepiej jest skonfigurować sobie najpierw tego phpmyadmina - w katalogu z pma powinieneś mieć plik config.inc.php, ustaw $cfg['blowfish_secret'] na wszelaki ciąg różnych znaków oraz $cfg['Servers'][$i]['auth_type'] na cookie - według mnie najkorzystniejszy z pozostałych (config, signon i http). Na localhost'cie możesz się pobawić, pouczyć się i tworzyć wszelakie rzeczy. Pliki możesz wgrywać do katalogu "www" albo "htdocs" albo "public_html" - nie pamiętam jak jest na wampserver (chyba katalog www). Jak już chcesz się bawić tylko w tworzenie stylów na określonym już wcześniej cms'ie to zainstaluj go całego - jak przykazali na danej stronie cms'a i poczytaj dokumentacje jak co zrobić - wtedy osiągniesz swój cel  ;).
  Odpowiedz
#18
Zrobiłem tak jak mówiłeś.
Ustawiłem hasło, ale po weściu ponownie w phpmyadmin o hasło nie prosi.
Mam dostęp do ftp forum, to mam przegrać wszystko?
Czy tylko zainstalować phpBB, a potem ręcznie szukać plików odpowiedzialnych za wygląd?
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Boczny pasek na forum oraz rejestracja applex 6 3 383 24.11.2013, 20:43
Ostatni post: Swordancer
  Nazwa dla forum Bonholt 13 6 208 26.08.2013, 21:10
Ostatni post: Nicholas
  Osób do prowadzenia forum era9889 6 3 776 22.01.2013, 23:49
Ostatni post: era9889
  Jak ustawić wyglądu posta/wątku na forum? Nicholas 2 2 988 14.01.2013, 10:57
Ostatni post: Marcelo
  Forum mybb edycja szablonu era9889 6 4 779 29.11.2012, 17:56
Ostatni post: era9889

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości