Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Poszukuję modemu do internetu mobilnego.
#1
Jestem zmuszony wymienić modem. Obecnie siedzę na technologi CDMA 450 MHz, a innych technologi ten modem nie obsługuje.
Operatorzy wciskają teraz malutkie modemy, które nic nie warte na terenach wiejskich.

Modem, jaki mnie interesuje powinien posiadać:

-minimum jedno gniazdo rj45
- koniecznie zasilanie z sieci z opcjonalną baterią, którą można wyjąć jeżeli używam sieci el.
- najlepiej punkt zaczepienia na obudowie, aby zawiesić go na kołku. (choć to mniej konieczne wymaganie)
- dokręcane antenki, które zwiększą szansę na złapanie sygnału / lub gniazda do zamontowania anteny zew.
- WiFi

Stacja Bazowa z której odbieram obecnie sygnał CDMA 450 MHz (nazwijmy ją nr 1) jest oddalona o około 8 km. Sygnał ten od jutra nie będzie już świadczony przez pomarańczowego operatora, więc stacja bazowa oferuje także:

UMTS: 900 i 2100 MHz
LTE: 800 i 2600 i 1800 MHz

W przeciwnym kierunku ode mnie równie jest stacja bazowa oddalona także o około 8 km( nazwiemy ją nr 2), która oferuje: 

UMTS: 900 i 2100 MHz
LTE: 1800 MHz

Nie mam pojęcia jaki modem zakupić na własną rękę, aby odbierał obecne technologie. Obecnie odbieram sygnał ze stacji nr 1.

Testowałem jakiś czas temu modem Alcatel onetouch Airbox2, ale nie łapał LTE tylko 3G, a czasem pisało 3G+ i standardowo 2 kreski, a czasem 3 trzymają wysoko na szafie przy suficie  Połamany , więc jakaś antena będzie wskazana.

Odjechani pomożecie? 

Ps. Jeżeli napisałem jakąś głupotę, to wybaczcie, bo nie do końca znam się na tym.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#2
(16.04.2017, 18:37)Diablo09 napisał(a): Operatorzy wciskają teraz malutkie modemy, które nic nie warte na terenach wiejskich.
Niby czemu mały modem miałby być nic nie warty na wiejskim terenie? Może być to i mały modem, musi on mieć po prostu gniazdo na zewnętrzną antenę.
  Odpowiedz
#3
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#4
(16.04.2017, 21:26)Diablo09 napisał(a): to rozmowa na inny watęk, nie róbmy offtupu i trzymajmy się tematu.
Wspomniałem o tym, ponieważ pomyślałem, że tylko tylko przez sam rozmiar, przez który niby by się nie nadawał na wieś nie chciałeś jakiegoś modemu od producenta.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poszukuję Pada Imcoran 4 2 259 25.12.2013, 02:42
Ostatni post: Imcoran

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości