Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Praca?
#1
Ostatnio przydarzyła mi się ciekawa rzecz. Mianowicie uczestnicząc w balu charytatywnym jako wolontariusz, podszedł do mnie kompletnie nieznany mi mężczyzna. Pogadał ze mną trochę. Poleciały podstawowe tematy typu: ile mam lat, czym się zajmuję, co lubię. Facet miał ok. czterdziestki i wyglądał normalnie tj. niczym szczególnym sie nie wyróżniał. Szczerze mówiąc to się zdziwiłem/zaniepokoiłem, ponieważ czemu jakiś nieznany typ, który prawie mógłby być moim ojcem, zaczyna rozmawiać akurat ze mną... o mnie !!! Po rozmowie usłyszałem od niego komplement i propozycję pracy. Przedstawił się jako Wiktor - organizator imprez masowych.

Zdziwiony, zapytałem go na czym miałaby polegać ta praca. Miałbym kontrolować program sterujący oświetleniem i w ogóle ,,ogarniać" sprzęt. Powiedział, że jestem komunikatywną osobą i właśnie kogoś takiego chciałby na to stanowisko. Wymieniliśmy się danymi. Dostałem numer, 100 różnych form kontaktu z nim(wazzup,skype,gg, fb itp.).

Cała sprawa jest podejrzana.

... to już nie powiązane z tematem ale jakaś wolantariuszka podczas, gdy ja tańczyłem z podopieczną, cały czas się do mnie uśmiechała. Gdy piosenka się skończyła, poprosiła mnie o taniec :D Gdy było już po wszystkim dała mi swój numer Cool, więc mogę z cała stanowczością stwierdzić, że był to udany wieczór.

Wracając z powrotem...
Co myślicie fake? Dzwonić?
Niedostępny
  Odpowiedz
#2
Spróbować nie zaszkodzi, ewentualnie poszukaj czy w okolicy faktycznie coś takiego istnieje
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#3
Na pierwszym miejscu zadzwoniłbym do wolontariuszki, a resztę porządnie przemyślał. :D
  Odpowiedz
#4
Do laski zadzwoń jak fajna foczka i zaproponuj kolację, a odnośnie gościa, to w życiu trzeba korzystać z okazji inaczej lipa. Oczywiście zachowaj ostrożność i poinformuj kogoś gdzie się wybierasz, postaraj się też dowiedzieć więcej na temat tego organizatora, pamiętaj, że jak robota się nie opłaca, to lej na nią długim sikiem.

Komunikatywnej osoby do sterowania oświetleniem? Padłem
  Odpowiedz
#5
No nie ;)
Umówię się z nim w jakiejś większej galerii. Do dziewczyny zadzwoniłem,. Nie ma facebooka o.O ale normalna jak żadna inna :3
Niedostępny
  Odpowiedz
#6
To że koleś nieznajomy podszedł i pogadał a potem zaproponował pracę to tak na prawdę nowy sposób rekrutacji pracowników, sam wyszukuję pracowników w podobny sposób (z tym że robię to w sieci a czasami na targach IT wśród odwiedzających).
Podchodząc do nieznajomego masz większą pewność, że na zadane pytania odpowie na luzie i nie będzie kręcił, nie ma takiego stresu i ciśnienia jak na rozmowie kwalifikacyjnej.
Jeśli osoba która rozmawia na luzie z nieznajomym wyda Ci się szczera masz większą pewność że to dobry kandydat na wybrane stanowisko, na rozmowie kwalifikacyjnej z reguły ludzie są spięci bo wiedzą że od tego zależy czy dostaną pracę a w luźnej rozmowie nie ma stresu.
Na Twoim miejscu skorzystałbym z oferty pracy ponieważ może się okazać iż jest to szansa która może się nie powtórzyć.

Co do dziewczyny to wiadome i oczywiste jest, że trzeba skorzystać z okazji na "bliższą " znajomość.
  Odpowiedz
#7
Przypomniało mi sie takie powiedzenie


[Obrazek: 1306097030_by_Pieknowlosa_600.jpg]
To się tyczy, obydwu tematów spróbowania jakie poruszyłeś. ;) A że laska nie ma fejsa i dziwi Cię, że mimo to jest normalna Haha ? Powiem Ci, że ja też nie mam i jakoś mi go nie brakuje. Dziękuję, czuje się normalnie. (ale numeru Ci nie dam :P )
[Obrazek: Y3AbJ8Z.jpg]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości