Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Problemy z Windowsem 8 - odmawia posłuszeństwa
#1
Od dłuższego czasu zauważyłem że mój laptop odmawia mi rozkazów, czyli jeśli wykonuje jakieś "kopiuj lub wklej" on tego nie robi po prostu.
Później kręci się takie niebieskie kółeczko i pisze "brak odpowiedzi", a potem tak jakby automatycznie odświeżył mi pulpit...
Według mnie to on się zawiesza, dlaczego?, tego to nie wiem a jaka jest przyczyna? też tego nie wiem.
Czy muszę zrobić formata i wgrać ponownie Windowsa 8? czy mam iść tym do specjalisty? jak myślicie?
Wiem że to jest dziwnie i trochę niezrozumiale ale inaczej nie potrafię tego opisać ;)
Na wszelkie pytania odpowiem przyjemnością.
Z góry dziękuje bardzo za pomoc ;)
[Obrazek: 08200177847069757021.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#2
Odpal konsolę systemową w trybie administratora (pasek wyszukiwania wpisz cmd, na ikonie kliknij PPM i wybierz Uruchom jako Administrator), wpisz komendę sfc /scannow, poczekaj aż się zeskanuje, po czym uruchom ponownie komputer. Po skanowaniu, zaloguj się, w oknie Mój Komputer wybierz dysk C, kliknij PPM, wybierz właściwości, oczyszczanie dysku, odczekaj aż system sobie zeskanuje co może wyczyścić, zaznacz co się da (tzn. co możesz, a czego nie chcesz czyścić sobie zostaw, chociaż zalecam zaznaczyć wszystko) i rozpocznij czyszczenie.

Teraz odpal konsolę w trybie administratora wpisz komendę chkdsk /r, potwierdź, jeśli system zapyta dodatkowo czy wykonać skanowanie przy uruchomieniu systemu, również potwierdź. Uruchom ponownie komputer, rozpocznie się skanowanie, nie przerywaj, może potrwać nawet kilka godzin i pasek postępu b. długo może pokazywać konkretną wartość procentową, nie przerywaj skanowania. Po skanowaniu zaloguj się do systemu, użyj jakiegoś defragmentora dysku, np. tego systemowego i dodatkowo profilaktycznie zdefragmentuj dysk, ustaw sobie automatyczną defragmentację co tydzień, jeśli nie masz już ustawionej. P tych procesach badaj, czy system dalej działa wolno i nieposłusznie, po czym daj znać.
  Odpowiedz
#3
Drugi problem jaki mam to jest aktualizacja Windowsa 8
Podczas aktualizacji po pewnym czasie wyskakuje mi dwa błędy " Wycofanie zmian" "Niepowodzenie konfigurowaniu systemu Windowsa", dlaczego nie chce mi zainstalować aktualizacji najnowszej tego nie wiem:(
Co najgorsze muszę aktualizować co trzy dni i gdy za każdym razem aktualizuję to pojawiają się te dwa błędy co pisałem wyżej.
Przyczyną było gdy mój szwagier przyniósł płytkę z Windowsem i chciał zainstalować na laptopie, okazało się że jest blokada który zatrzymuje proces przeinstalowaniu Windowsa.
Od zakupu laptopa nie wyskakiwały mi żadne błędy ani nie aktualizowałem.
Pewnie Twórcy tak zrobili, żeby na laptopie pozostał oryginalny Windows - pewnie chodzi o kasę.
I moje pytanie jest takie:
Czy jest jakaś funkcja, abym mógł wyłączyć te aktualizacje?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#4
(12.03.2017, 13:05)Gospodarz napisał(a): Przyczyną było gdy mój szwagier przyniósł płytkę z Windowsem i chciał zainstalować na laptopie, okazało się że jest blokada który zatrzymuje proces przeinstalowaniu Windowsa.
Jak ta "blokada" dokładnie działała?
(12.03.2017, 13:05)Gospodarz napisał(a): Czy jest jakaś funkcja, abym mógł wyłączyć te aktualizacje?
W ustawieniach Windows Update powinna być opcja wyłączenia aktualizacji, tylko w Windowsie10 jest z tym problem.
  Odpowiedz
#5
  Odpowiedz
#6
(12.03.2017, 13:58)Swordancer napisał(a): . Wyłączenie aktualizacji w Windows 10 to żaden problem
Tak, wiem. Można zatrzymać usługę Windows Update, zablokować komunikację z serwerami MS, itp., ale ja tu mówię też o możliwości dokładnego kontrolowania poszczególnych aktualizacji a nie o ich całkowitym wyłączeniu. W Win10 pro można co prawda odroczyć aktualizacje, ale też tylko na określony czas.
  Odpowiedz
#7
Ja na moim 8.1 korzystam z WSUS Offline jeśli chodzi o aktualizację.
Pobrały się dosyć szybko, cały proces i komunikaty w konsoli.
Nie wiem czy to prawda, że tam znajdują się tylko te ważne aktualizacje, natomiast fajną opcją jest kopia tych aktualizacji np. do iso by nie pobierać kilka razy tego samego.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#8
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#9
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości