Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Program Krita do digital painting'u.
#1
Siema! Korzystał ktoś z was z programu Krita do digital Painting'u?  Polecacie jakieś poradniki? Od czego zacząć? Czekam na odpowiedzi :)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#2
Nie korzystałem. Mam rozumieć posiadasz jakiś tablet graficzny czy coś?
Dużo poradników jest pod Photoshopa na DP, więc jeśli masz możliwość instalacji to polecałbym iść w tę stronę.
Masa tutoriali na internecie, na DA ogrom. Nie wiem jakie są różnice między programami, ale pewnie są podobne jeśli chodzi o funkcje.
Swego czasu widziałem kurs dla początkujących gdzieś na internetach, więc poszukaj. Od razu dodam że nigdy się w to nie bawiłem ;)
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#3
Nie, ale zamierzam kupić. Jeden człowiek powiedzieł mi, że krita ma więcej zdefiniowanych pędzl,i co przechyla się na jej stronę, jeżeli chodzi o digital painting.
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#4
A na Krita bardzo zależało mi, bo ma natywną obsułgę CMYK-a ,  W przeciwieństwie do GIMP-a.

Mam nową zabawkę w postaci  tablet graficzny [to nie ma znaczenia ;) ] i pod Krita i ubuntu wszystko działa super .

Jeżeli chodzi o rastry, to rzeczywiście, super sprawa z tym podglądem pędzla i w ogóle ze wszystkimi ustawieniami dla niego możliwymi, jestem bardzo zadowolona szczególnie z tych rozbudowanych możliwości kontrolowania nacisku pędzla, przesyłanej barwy, itp.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Darmowy program do obróbki filmów. amb00 0 1 514 23.09.2018, 00:34
Ostatni post: amb00
  Znacie program do nakłądania cenzury na film? Robotox 1 4 113 10.01.2016, 14:42
Ostatni post: Nicholas
  Jaki program do aranżacji wnętrz? Diablo09 4 3 241 08.10.2015, 14:48
Ostatni post: Nick
Video Potrzebny! Program do animacji! Dennijs 6 3 104 22.01.2015, 15:25
Ostatni post: Dennijs
  Program do nagrywania filmów z gier Imcoran 16 7 068 12.03.2014, 22:16
Ostatni post: Imcoran

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości