Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Publiczne zdjęcia na Facebooku
#1
Co sądzicie o tym, że te zdjęcia zostały udostępnione z ustawieniem "publiczne"? Nie widzę w tych zdjęciach nic specjalnie intymnego, ale skoro mam taką opcję jak "dla znajomych", to udostępniłbym w ten sposób.  Wielu ludzi najwyraźniej lubi, jak ktoś zupełnie obcy może zobaczyć, gdzie spędzają wakacje i jak tam wyglądają. A wy jak udostępniacie podobne treści?
https://www.facebook.com/ykeiray/posts/1243384225706016
https://www.facebook.com/karolina.karpys...4043261771
#2
Ja takich treści nie udostępniam, ale gdybym miał to robić, to robiłbym to tylko dla właśnie znajomych.
#3
Nie uważam, że to coś złego, przecież każdy cieszy się życiem, to i ma prawo się z tym pokazać, a już szczególnie przed znajomymi. Kiedyś się takie zdjęcia oglądało w domu, teraz można wgrać na facebooka i zobaczą wszyscy. Ja osobiście z tych rzeczy nie korzystam, facebook służy mi głównie do kontaktu.
#4
(03.06.2017, 00:58)Swordancer napisał(a): Nie uważam, że to coś złego, przecież każdy cieszy się życiem, to i ma prawo się z tym pokazać, a już szczególnie przed znajomymi. Kiedyś się takie zdjęcia oglądało w domu, teraz można wgrać na facebooka i zobaczą wszyscy. Ja osobiście z tych rzeczy nie korzystam, facebook służy mi głównie do kontaktu.

Nie widzę niczego dziwnego w udostępnianiu takich zdjęć na fb. Masz rację, że fajnie je pokazać znajomym, ale dlaczego je udostępniać publicznie, jak jest opcja "dla znajomych". Nie słyszałem, by ktoś na ulicy rozpowiadał obcym ludziom co robi w życiu, a na fb ludzie to robią. Oczywiście nie widzę w tym nic złego, tylko mnie to trochę dziwi.
#5
Ja osobiście nie udostępniam na facebooku gdzie jestem, jedynie chyba to, że gdy dodam raz na ruski rok jakieś zdjęcie, na którym jest jakaś grupka osób ze mną to dodaję lokalizacje i tylko to.

Nawet nie wiem jak u mnie jest z widocznością postów, czy widzą znajomi, czy widoczne jest to publicznie, nie wiem. Po prostu jeśli coś dodaję to z głową i nie traktuję facebooka jako pamiętnika.

Czasami nie wszyscy nasi znajomi mają nas w "znajomych" jednak najczęściej to bywa, że w naszych znajomych są nieznajomi Haha

Należy pamiętać o czymś takim jak anonimowość w internecie, nawet na fb. Gdy normalnie na ulicy, nikt Cię nie zaczepi, aby obejrzeć album Twoich zdjęć, to może to zrobić w sieci zachowując pełną anonimowość, a zgodę dają ci, którzy udostępniają swe posty publicznie bądź nie.
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
#6
Paweł napisał(a):Należy pamiętać o czymś takim jak anonimowość w internecie, nawet na fb. Gdy normalnie na ulicy, nikt Cię nie zaczepi, aby obejrzeć album Twoich zdjęć, to może to zrobić w sieci zachowując pełną anonimowość, a zgodę dają ci, którzy udostępniają swe posty publicznie bądź nie.
Dopiero dzięki facebookowi się dowiedziałem jak wielu chciałoby, by obcy oglądali ich zdjęcia. Na przykład te dziewczyny chciały, by obcy zobaczyli, jak się bawiły na imprezie.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=3&theater
#7
Niektórzy po prostu chcą być bardziej anonimowi, inni mniej. Niektórzy chcą też zabłyszczeć, pochwalić się. Wszystko zależy od człowieka.

W ogóle kim są ci ludzie?
"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" - Stanisław Lem.
#8
Uważam że chcą pokazać że są razem i się tym cieszą gdzie by nie byli
#9
Według mnie, to że udostępniają zdjęcia na fb to nic strasznego. Bardziej mnie zastanawia jaki motyw masz TY siedząc na czyiś kontach i wrzucając je tutaj... Taki internetowy Kapitan America?
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


#10
(03.06.2017, 11:08)Nieśmiertelny napisał(a): Bardziej mnie zastanawia jaki motyw masz TY siedząc na czyiś kontach i wrzucając je tutaj... Taki internetowy Kapitan America?
Wydaje mi się, że chciał po prostu dać odpowiednie przykłady i tyle.


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konto na facebooku od 13 lat pandokti 9 2 267 11.01.2016, 16:18
Ostatni post: Sylwester
  Wyzwanie piwne na facebooku WazzUp 22 5 183 22.02.2014, 00:37
Ostatni post: pawel4325
  Konkursy na facebooku gonzo 6 2 221 21.03.2013, 20:24
Ostatni post: B0hazard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości