Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Sabaton - kim oni są?
#1
[Obrazek: sabaton.jpg]

[Obrazek: sabaton_1.jpg]

Sabaton to szwedzki zespół wykonujący muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Grupa powstała w 1999 r. w Falun, ich pierwotny skład wyglądał następująco: wokalista i klawiszowiec Joakim Brodén, gitarzyści Rikard Sundén i Oskar Montelius, basista Pär Sundström oraz perkusista Richard Larsson. W 2001 roku Larsson odszedł z zespołu, a zastąpił go Daniel Mullback . W 2006 i 2007 roku zostali uznani za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji. Tematyka ich utworów jest związana z wojną, a w szczególności II wojną światową. W ich utworach można też usłyszeć o bohaterskiej walce Polaków. Zespół już wielokrotnie występował w Polsce. Do 2010 roku wydali pięć albumów studyjnych: Fist for Fight, Primo Victoria, Attero Dominatus, Metalizer, The Art of War, Coat of Arms.

A tutaj macie próbkę ich muzyki:









Mnie osobiście ciarki przechodzą gdy słucham ich kawałków, zachęcam Was do dokładniejszego poznania ich twórczości.:)
A na koniec jeszcze kilka zdjęć:

[Obrazek: Sabaton_pamieta_Slaskie_3539607.jpg]

[Obrazek: 287505]

[Obrazek: sabaton2.jpg]






  Odpowiedz
#2
Powiem tak, Oni są genialni moge ich słuchać 24h na dobę. Z chęcią wybrała bym się na ich koncert ale niestety koncerty są kawałek od mojego miasta rodzinnego ( jak są) a rodzice sami mnie nie puszczą ponieważ nie jestesm pełnoletnia a u mnie w rodzinie nikt takiej muzyki nie słucha wiec nawet nie mam z kim jechac. :( No cóż jak tylko będę miec letność i Sabaton bedzie jeszcze od razu wybieram sie na pierwszy koncert jaki bedzie :D
Nigdy nie jest tak jak byś my chcieli... ale jest tak jak być powinno...
  Odpowiedz
#3
no bravo bravo ktoś wrezcie opisał Sabaton ;) jeszcze w sercu mam nadzieje ,że ktoś opisze pozostałe 2 o których warto wspomnieć a mianowicie "Bieszczadzkie" KSU i oczywiscie Dżem ; )))
  Odpowiedz
#4
Nie powiedziałbym ,że ich 'uwielbiam' ale bazując na tych kawałkach, które miałem przyjemność przesłuchać to przyznaję ,że prezentują się całkiem nieźle :).
Z niecierpliwieniem czekam na ich koncert na Woodstocku 2012!
  Odpowiedz
#5
Mój braciak ich uwielbia :) Sama też strasznie lubię ich twórczość, najlepsza jest chyba moja próba śpiewania do refrenu The Lion From the North :D Price of a Mile też jest super, jak i 40:1 (Pierwsza piosenka Sabatonu, jaką miałam okazje usłyszeć ;])
[Obrazek: 3aa6a412f2f8c5f15ec9f5f23f4da4ac.png]
The strength is in the warrior, not in the weapon
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości