Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Shell - pomoc.
#21
Tak tylko ile kosztowało to u Ciebie? - też mogłem zrobić taką konfigurację, ale cena byłaby o wiele wyższa. Moim zdaniem serwery za chomikowe punkty, przestaną istnieć bo ja nie widzę w tym zarobku. Za dużo czasu się na tym traci a za mało zarabia takie moje zdanie.
  Odpowiedz
#22
Różnica między kontem shell a serwerem vps jest taka że serwer vps to wirtualny komputer na serwerze dedykowanym a konto shell to konto które jest dodawane jako nowy użytkownik na serwerze dedykowanym.
Prawdę powiedziawszy to serwer vps jest dużo słabszy i mniej wydajny od konta shell na którym jest nawet 8 osób, poproś o specyfikację techniczną serwera to dowiesz się że jest to zabawka a nie serwer.

Uwierz mi że na serwerze o dobrych parametrach i dobrej konfiguracji będziesz miał dużo lepszy komfort pracy niż na serwerze VPS za 35 zł (tak na marginesie taki sam vps można kupić już za 20 zł miesięcznie ale nie polecam nikomu takich vps-ów).

Nie znam też nikogo kto miałby dobre i wydajne serwery za punkty.

B0hazard napisał(a):Tak tylko ile kosztowało to u Ciebie?

No niestety albo cena albo jakość, ja postawiłem na jakość. I masz rację, serwery za punkty już niedługo znikną całkiem bo jest to nieopłacalne i uciążliwe.
  Odpowiedz
#23
Skoro jak mówicie sprzedawaliście konta za 1Mln pkt i zrezygnowaliście bo małe zarobki przy zmianie na złotówki to nie lepiej było zwiększyć cenę do 1,5/2 Mln ?
  Odpowiedz
#24
saturas napisał(a):nie lepiej było zwiększyć cenę do 1,5/2 Mln ?

Umieść na chomiku ofertę na konta w cenie 2 mln za 30 dni to dowiesz się dlaczego zrezygnowałem, 90% użytkowników chciałaby mieć shella za 10 tys punktów i najlepiej żeby upload na chomika był na poziomie 100MB/s (co jest nie wykonalne z powodu konfiguracji serwerów chomikuj.pl).
Poza tym wolę sprzedać 1 czy 2 konta mniej ale za gotówkę niż potem martwić się czy mi nie zablokują chomika i stracę np. 6 mln punktów albo czekać aż punkty zostaną sprzedane.
Sama administracja serwerów pochłania sporo czasu a dodając do tego zabawę z punktami to staje się nie opłacalne nie tylko ze względu na ceny punktów ale też na ilość czasu jaka potrzebna jest do wymiany punktów.
  Odpowiedz
#25
Dokładnie za dużo zabawy jest z wymienianiem punktów na złotówki.
Saturas to nie chodzi o cenę, bo nawet jeśli sprzedam serwer za 2 mln to co z tego? Kto szybko kupi punkty na allegro? Zobacz na allegro - 1 Mln punktów 80 zł ilość wyświetleń 150-200. Punkty się sprzedają ale w jakim czasie? - serwer trzeba opłacić co miesiąc, nie zapłacisz wylatujesz.
Na dodatek bardzo popularne stało się "donoszenie" na tych większych chomików z zazdrości że mogą oni coś zarobić - taka przykra prawda.
  Odpowiedz
#26
Dobra ale pomimo pojemności tego serwera to prędkość wysyłania jest 100Mb dla 1 użytkownika + konto na wupload za 800 tyś pkt to chyba w miarę opłacalne jak za tę cenę na początek ?
Bo dalej nie rozumiem czym to się różni od super wydajnego serwera w praktyce - oprócz pojemności wszystkie parametry są te same (wirtualny pulpit, prędkość100 Mbit 1 użytkownik )

Czy pojemność dyskowa jest aż tak ważna, że tak podwyższa cenę ?
  Odpowiedz
#27
B0hazard napisał(a):Na dodatek bardzo popularne stało się "donoszenie"
Oj tak, ostatnio to stało się wręcz modne, ludzie zamiast rozbudowywać chomika lub go reklamować wolą spędzać kilka godzin w poszukiwaniu osób na które można donieść do administracji.

Prędkość nie jest 100Mbit a jedynie do 100Mbit - równie dobrze możesz mieć 30Mbit i nic na to nie poradzisz.
Konto wupload mogę dać Ci za free bo i tak już prawie nikt tam nic nie wrzuca.

W praktyce różni się tym że na takim słabym vps-ie max co zrobisz to pobieranie 5 plików jednocześnie i wysyłanie max 5 plików jednocześnie, nie wspomnę już o wypakowywaniu archiwum rar które na słabym serwerze ciągnie się w nieskończoność.

Moja rada: poproś dostawcę serwerów (ishell.pl) o podanie specyfikacji technicznej tego serwera za 25 zł to wszystko się wyjaśni.
  Odpowiedz
#28
saturas napisał(a):Dokładnie za dużo zabawy jest z wymienianiem punktów na złotówki.

No może to i prawda ja tam nie sprzedaję na allegro ani nie kupuję to nie wiem jak schodzą punkty na chomikuj.

B0hazard napisał(a):Na dodatek bardzo popularne stało się "donoszenie" na tych większych chomików z zazdrości że mogą oni coś zarobić - taka przykra prawda.

To w takim razie jak się utrzymują motyl, violence_up ,azazel i inni ?
Przecież jakby ciągle ktoś ich zgłaszał to by ich wywalili a jednak się utrzymują :P
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konta premium na serwisach typu shell era9889 11 6 599 26.05.2012, 16:56
Ostatni post: WazzUp

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości