Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Składanie komputera do gier.
#1
Witam.

Powoli zaczynam zastanawiać się nad złożeniem sobie komputera z nastawieniem na granie. Jako, że nie posiadam żadnej bazy którą można było by rozbudować, będę zmuszony zakupić wszystkie podzespoły łącznie z monitorem. Rozglądałem się już trochę lecz podzespoły które wybrałem wychodzą dość sporo i chciałbym porady co by można było pozmieniać by cena końcowa była niższa/

To sprzęt który sobie skomponowałem:

Obudowa: IN WIN 707
Płyta Główna: ASUS Z170 PRO GAMING
CPU: Intel Core i7-6700K
CPU Cooler: be quiet! Dark Rock 3
RAM: HyperX Savage Black XMP 16GB (2x8GB 2133MHz DDR4 CL13 DIMM)
Zasilacz: XFX Black Edition XTR 650W Full Modular
Karta Graficzna: ASUS GeForce GTX 1070 STRIX OC 8GB GDDR5
Dysk SSD: HyperX Fury 240GB
Dysk HDD: WD Red Pro 2TB
Napęd Optyczny ASUS DVD-REC DRW-24D5MT/BLK/G/AS/
Karta Sieciowa: ASUS USB-N14
System: Windows 10 Home

Łącznie wychodzi ok 8700zł plus Monitor, klawiatura, myszka...

Chciałbym, aby osoby które bardziej znają się na podzespołach, doradziły mi co można by było zmienić by wyszło taniej i by sprzęt był wystarczający do gier tj. GTA V, BF4, BF1... itp., a i jednocześnie bez problemu można by było za jakiś czas go w łatwy sposób ulepszyć.
  Odpowiedz
#2
Trochę złe podejście, bo możemy Ci złożyć komputer na krórym GTA V, BF4 itd śmignie, a jego cena nie przekroczy 3k. Lepiej podaj cenę maksymalną wtedy jest sens analizy tego.
  Odpowiedz
#3
Powiedzmy, że było by to coś między 4000-5000 zł, ale chciałbym by komputer starczyło na jakiś rok czy więcej. Obecnie mam konsole i gdy zdecyduje się na PC to będę musiał zrezygnować z konsoli i teraz zastanawiam się, czy w ogóle jest sens inwestować i przerzucać się na komputer stacjonarny. Dodatkowo będę musiał sobie zakupić monitor co jest dodatkowym kosztem 1300 zł. Jak ktoś może to by doradził na jakich podzespołach złożyć komputer w granicach rozsądnej cenny. Dodatkowo chciałbym by komputer był na Intelu i Nvidii. Nie chcę ADM-u.
  Odpowiedz
#4
No powiem, do tej ceny zejść przy tylu elementach będzie ciężko, ale...

Procesor bym zmienił na Intel Core i7 4790K, na allegro widzę za 1400zł można kupić, wydajność ta sama praktycznie lub możesz zejść spokojnie do serii i5 6600. W grach nie potrzebujesz tak wielkiej mocy procesora jak w I7, stracisz najwyżej kilka klatek, a oszczędzisz 400zł.

ASUS Z170 PRO GAMING to 669zł, na płycie głównej się nie oszczędza, a tu ładnie strzeliłeś.

Zasilacz Corsair CS650M 650W 80Plus Gold 239zł lub COOLERMASTER 700W SilentPro GOLD 269zł, dla ciebie liczy się certyfikat, a ceny rzędu 400-600zł, moim zdaniem też nie gwarantują niczego. Cała magia w zasilaczach tkwi w tym by trafić na dobrą sztukę i nie kupować feralnych marek, a te dwie do nich nie należą.

GIGABYTE GeForce GTX1070 WindForce II OC 8G DDR5 - 1950zł

1950+1400+239+669 = 4258zł lub z I5 6600k 3858 zł

Teraz tak, nagrywarka, mam od lat, nie korzystam, kupiłem najtańszą, jeśli nie jesteś maniakiem nagrywania filmów na płyty, pomiń cokolwiek markowego i kup najtańszą jaką znajdziesz samsunga, sony czy coś innego. I tak będziesz korzystał z pendriva. :) Ja nagrałem dwie płyty w rok.

Na kartach sieciowych WIFI się nie znam, więc nie doradzę.

RAM RAM Corsair 16GB DDR4 2400MHz CL14 - 350-450zł - jest okazja po ekspozycji na Allegro, jako, że gwarancja wieczysta, skorzystałbym.

Dysk SSD WD Blue 250GB - 374zł, marki nie trzeba przedstawiać.

Dysk HDD i tu można oszczędzić, możesz sobie kupić WD z serii RED za 400 zł 2TB lub za 270 zł Black RE4 też 2TB, chociaż dysk serwerowy pewniejszy.

Z i5 masz niecałe 5K, no ale niestety nowa seria Nvidii kosztuje i tu tkwi cały problem, nie schodziłbym do 1060. Możesz sobie okresowo wyciąć 8GB pamięci RAM, 8GB wystarczy do gier, resztę kupisz kiedy będziesz miał więcej hajsu, to samo dysk HDD, na razie niepotrzebny, miesiąc dwa i kupisz sobie. Potraktuj to jak rozłożenie tego na raty.

Ja bym na Twoim miejscu dorzucił te 1000 zł i już mówię czemu. Ja miałem kupować komputer za 4k, wyszło, że kupiłem za 5k, dzisiaj BF4 i GTAV idą spokojnie na GTX770 i i5 4670k, teraz w zasadzie myślałem nad dodatkowym 8GB RAM i w końcu dyskiem SSD, pośmigam jeszcze ze 2-3 lata.

Nowa generacja konsol postoi jeszcze z 5-6 lat, a Nvidia zrobiła spory skok jeśli chodzi o układy GPU, więc myślę, że do następnej generacji konsol o żaden upgrade martwić się nie będziesz, bo gry będą musiały kuleć przez konsole. Wszystko powinno śmigać Ci na Ultra, a procesor, tak jak mówiłem, możesz zapłacić 400zł więcej i w grach mieć, to samo. Jest jeszcze i5 4690k, też dobry, warto na niego zwrócić uwagę.

Obudowa i reszta to już kwestia gustu, więc nie ingeruję. Sekret Coolerów jest taki, im dupniejszy, tym lepszy, ale ten wybrany przez Ciebie jest spoko pod względem ceny i jakości.
  Odpowiedz
#5
  Odpowiedz
#6
Teoretycznie, jeśli nie planujesz podkręcania procka zaraz na początku, natywny cooler powinien wystarczyć, więc też mógłbyś sobie kupić przy innej okazji. Co prawda na dłuższą metę niestandardowy cooler to podstawa, ale producent nie bez powodu umieszcza cooler w boxie.

Moim zdaniem 550W to trochę mało, pamiętaj, że 500W, to minimum dla tej karty graficznej przy założeniu, że komputer posiada tylko podstawy, więc 100-150W więcej jest jak najbardziej uzasadnione, przy wielu wiatrakach, dyskach i innych peryferiach, które podłączasz do komputera. Komputer będzie cisnął z niego tyle ile potrzebuje, a rezerwę mocy zawsze warto mieć.

Jeśli chodzi o Windforce i Gigabyte, to masz rację, co trzy wiatraki, to nie dwa :D
  Odpowiedz
#7
Jeżeli chodzi o podkręcanie to raczej będę to robić wiec cooler jest potrzebny, a nawet gdybym nie podkręcał to na podstawowym bym nie zostawił. Co do zasilacza to według kalkulatorów jakie można znaleźć w sieci wychodzi, że zużycie będę mieć na poziomie 350W, ale tak jak w mojej początkowej konfiguracji chciałem mieć zapas, a zasilacz 650W jest zaledwie o niecałe 100 zł droższy, wiec może lepiej dołożyć i mieć spokój. Tymbardziej, że mam zamiar wpakować do obudowy wszystkie wentylatory jakie się tylko da zamontować, bo dobre chłodzenie to podstawa.

Ogólnie ta jednostka chyba jest w miarę przyzwoita i mam nadzieje, że jakieś 2-3 lata by posłużyła. Jedyne co zmienię to zasilacz z 550W na 650W tylko 100 zł więcej, a jednak człowiek będzie spokojniejszy.

Jak na razie plany na składanie są bardziej pod koniec roku może początek przyszłego, wiec ceny mogą się trochę zmienić i może będzie trochę taniej. Najważniejsze to to, by złożyć kompa, aby działał do podstawowych funkcji, a kartę graficzna mogę sobie trochę później dokupić, bo jak narazie to ponad 1000 zł drożej niż planowany budżet wychodzi, a grać odrazu nie muszę, wiec wstrzymam się kilka miesięcy i dopiero kupię kartę graficzna.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pc do średnich gier perla86 1 1 281 27.10.2017, 23:24
Ostatni post: Dennijs
  Złożenie komputera do programu AutoCad Nieśmiertelny 28 9 544 06.04.2015, 20:31
Ostatni post: Swordancer
  Licytacja Komputera Robotox 5 2 608 09.02.2015, 16:37
Ostatni post: Robotox
  Zakup komputera. Robotox 1 1 693 04.02.2015, 19:55
Ostatni post: Swordancer
  Wybór komputera. Robotox 4 2 326 26.01.2015, 17:00
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości