Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Słonie - Prawda czy mit?
#1
Siemka mam takie pytanko. Oglądam wiele filmów przyrodniczych gdzie są reportarze o słoniach. Nikt nie wspomina tam, że słonie boją się myszy.
Teraz pytanko, to prawda czy mit wymyślony przez twórców bajek?
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#2
Kiedyś oglądałem na kanale Discovery "Pogromcy mitów" i faktycznie po serii różnych eksperymentów i badań doszło do tego, że słonie odczuwają lęk przed małymi stworzeniami takimi jak myszy ;) Starają się schodzić im z drogi.
"Wszyscy Kłamią"... - Gregory House
  Odpowiedz
#3
Słyszałem tą samą teorię co Motaro. Słonie dezorientują nie tylko mysz ale też inne małe zwierzątka, ponieważ nie mogą ich aktywnie śledzić wzrokiem gdy chodzą blisko ich nóg. Przynajmniej tak gdzieś słyszałem :)
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#4
Ja niestety nie miałem okazji zobaczyć tego materiału. No cóż dzieki ;)
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#5
też słyszałam właśnie o tym, że nie chodzi o samą mysz, a o to że coś im piszczy pod nogami a nie widzą co i panikują bo boją się nadepnąć
  Odpowiedz
#6
To ci dopiero. :D
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#7
A ja słyszałem, że słonie nie chorują na coś takiego co my zwiemy rakiem...
To jest chyba ciekawszy news :)
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#8
Teraz tylko dojść dzięki czemu tak jest i może coś wynajdą na lepsze leczenie albo cosik takiego..
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#9
Odnośnie lepszego leczenia, jak to ująłeś to jest masa książek na ten temat.
Chociażby nie wiem jaki lek, najważniejsze jest nastawienie człowieka. I parę innych czynników, ale nie chcę tu o nich mącić, bo to nie takie proste jakby się wydawało.
Odnośnie słoni i ogólnie zwierząt to jeszcze nie dokończyłem o tym książki.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#10
Nie znam się na tym, nie wiem na jakim etapie stoi medycyna, pewnie już ktoś na to wpadł, ale napisałem co myślę. :P
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości