Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Sony KDL-55EX720
#1
Sony KDL-55EX720 Czyli "żal.pl" tak mogę w skrócie opisać ten TV po miesiącu testowania w domu.
O ile w 2D nie mam mu nic do zarzucenia, to 3D w tym TV to żenada i dno.
Wady - cała masa, choćby:
1. Brak możliwości odwrócenia obrazów (tzw cross EYE) czyli filmów w formacie SBS RL (np ściągniętych z YOUTUBE) nie da się oglądać, jedynie LR.
2. Brak współpracy z napisani w filmach 3D, TV nie czyta plików txt lub srt
3. Brak obsługi filmów 3D w formatach wmv, mkv (a tych jest najwięcej w sieci)
4. Obsługa jedynie filmów mp4 i m2ts (filmy 3D mkv trzeba konwertować do tego formatu)
5. Maksymalna długość filmu 3D to 4GB dłuższe trzeba dzielić na kawałki, wynika to z faktu obsługi tylko i wyłącznie dysków USB sformatowanych w FAT32
6. Brak poprawnego obrazu 3D (nawet gdy źródłem jest BLURAY 3D). Objawia się to tak: pierwszy plan w 3d ostro, drugi plan w 3d ostro, 3 plan (czyli tło) zawsze podwójnie (czytaj: tragicznie) - wynika to ze słabej separacji w okularach - tak twierdzi serwis firmy SONY, pozatym stwierdzili, że w droższych modelach np HX820 problem ten nie występuje. Na zagranicznych forach doczytałem, że po zgłoszeniu do serwisu SONY wysyłało na okulary 3D specjalne nakładki (minimalnie bardziej przyciemniające obraz) poprawiające za to separację kanałów. Polski serwis SONY nie ma takiej opcji.
7. Ciasne okulary nawet model BR-250 (największy dostępny model) przy używaniu okularów korekcyjnych jest za ciasny. Okulary są koszmarnie drogie 250-300 zł (dla porównania w Samsungu za 95 zł)
8. Brak w komplecie z TV okularów do 3D, choć w sumie to logiczne, gdyż do 3D ten TV się nie nadaje.
9. Brak obrazu w 3D przy wysyłaniu sygnału z laptopa lub PC - TV przy rozdzielczości FULL HD dokłada czarną ramkę (tym samym interpoluje piksele zamiast wrzucać 1:1) po włączeniu 3D nie da się oglądać, to samo dotyczy gier w 3D z PC.
10. Gry z PS3 w części zadowalające, pomijając znowu fakt słabej separacji. Tylko 1 gra wyglądała w 3D porządnie.
11. Matryca to model z 2009 roku - technologicznie stara.

Zalety:
Bardzo małe przyciemnienie obrazu po włączeniu 3D około 7-10 % ciemniej niż 2D
Niewidoczne migotanie okularów w porównaniu do innych firm.
Bardzo dużo ustawień nasycenia, głębi kolorów, podświetlenia, ostrości itp.
Kolory rewelacyjnie stonowane i bardzo, bardzo naturalne.

Po miesiącu użytkowania TV oddałem do sklepu powołując się na niezgodność towaru z umową, gdyż wymienione wady są praktycznie nie do naprawy.
Wdzięczność - najpiękniejcza waluta na świecie.
Jeśli masz szybkie łącze i chcesz ściągać z kilkudziesięciu serwerów uploadowych bez limitu prędkości, przetestuj TO:
[Obrazek: new_400x50.jpg]
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Telewizor Sony KDL-46HX820 kubi120 9 8 771 29.10.2011, 17:19
Ostatni post: ZAMEPRE

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości