Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Sposoby obliczania odległości burzy
#1
Witam. Istnieje wiele sposobów, na których podstawie możemy określić jak dalekp jest burza. Chciałbym poznać wasze. Nigdy nie można obliczyć dokładnie, ale w przybliżeniu może zadziałać ;D. Ja osobiście używam następującego: od błyśnięcia liczymy sekundy do usłyszenia grzmotu. Wynik mnożymy przez 3. Nie wiem czemu akurat przez 3 ale to metoda mojej babci :P. O swoich metodach, piszcie :)
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#2
Heh znam tą metodę, tylko nie wiem skąd to mnożenie ...
Im mniej czasu upłynie od błysku do grzmoty, tym burza bliżej :D
  Odpowiedz
#3
Ja znam metodę którą kiedyś się dowiedziałem nie wiem czy ona sprawdza się w 100 %.
Z tego co mi wiadomo to mierzy się czas od błysku do uderzenia piorunu bo jak wiadomo prędkość światła jest szybsza od prędkości dźwięku, najlepiej jest mieć ze sobą stoper i kalkulator do szybszego liczenia i tak przelicznik jest taki, że od błysku do uderzenia piorunu każda 1 sekunda jest to 330 metrów, czyli np: pojawił się błysk i do uderzenia piorunu minęło 5 sekund i teraz mnożymy 330 x 5 = 1650 metrów czyli 1 kilometr i 650 metrów.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skuteczne sposoby na podryw (WALENTYNKI) soluffka 0 782 14.02.2017, 13:05
Ostatni post: soluffka
Question Dlaczego stawia się gromnicę w burzy? Gospodarz 1 1 290 18.01.2015, 15:49
Ostatni post: Swordancer
  [Odjechane] Sposoby na nude :) KoSsSaCk 7 4 099 05.03.2012, 21:26
Ostatni post: Baron

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości