Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Subiektywnie najlepsze trylogie lub serie filmowe.
#1
Dla mnie najlepsza to jest zdecydowanie:
1. Terminator - 3 i 5 średniaki
2. Obcy - 4 taka se
3. Matrix - bez zastrzeżeń w sumie
  Odpowiedz
#2
Dla mnie najlepsze serie to:

1. Władca Pierścieni i Hobbit - co prawda w pewnych momentach mocno się rozjeżdża z książką ale piękne krajobrazy i muzyka myślę że to rekompensuje.
2. Piraci z Karaibów - 3 część trochę nudnawa a 4 trochę mam wrażenie niepotrzebnie nakręcona. Fakt jest to inna historia ale jest to na siłę ciągnięta seria.
3. Igrzyska śmierci i seria niezgodna - w pierwszym przypadku czytałam książkę i była ciekawsza od filmu za to w drugim nie czytałam książki ale widziałam 2 cz. i jest dość wartka akcja nie to co w igrzyskach.
  Odpowiedz
#3
Musiałabym się mocno zastanowić... i nie obiecuję, że nie wyedytuję dodając coś jeszcze! Na chwilę obecną myślę, że jeżeli chodzi o trylogie to będą to:
- "Władca Pierścieni" i "Hobbit"
- "Matrix"
- "Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej" i kultowy "Dobry, zły i brzydki" S. Leone
- Trylogia pana Chęcińskiego: "Sami Swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć"- no kurde, kultowe dzisiaj!
- "Jak rozpętałem II Wojnę Światową"- nie trzeba tłumaczyć. Haha
- "Star Wars"- Teraz wg niektórych być może zgrzeszę, ale trylogią są dla mnie Gwiezdne wojny. No cóż, uznaję tylko 3 epizody.


No i teraz serie:
- "Star Wars"- o ile stare trzy części to nierozerwalny tryptyk o tyle w każdych kolejnych twórcy czerpią garściami z bogatego świata SW tworząc chyba największe i najbardziej wciągające uniwersum współczesnego kina.
- "James Bond"- seria, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać ;)
- "Harry Potter"- osobiście nie cierpię typa, ale seria filmowa zrealizowana naprawdę ładnie zasługuje na miejsce w tym rankingu. :)
- "Pitch Black"
- "Asterix i Obelix"- serie i aktorskie i rysunkowe

Zastanowię się i najwyżej dopiszę. Serii i trylogii jest wiele, ale miały być subiektywnie najlepsze więc starałam się (zwłaszcza w trylogiach) dodać te, w których przynajmniej dwie części były imo dobre. Chętnie podejmę się polemiki. :P
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości