Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Synchronizacja folderów zewnętrznych i zapisów z gier w chmurze - Windows 10
#1
Chciałem podzielić się króciutkim poradnikiem jak zsynchronizować foldery spoza chmury w systemie Windows 10 na przykładzie chmury Onedrive (można to samo zrobić z innymi chmurami). Przydatne gdy np. chcemy synchronizować pliki na wielu komputerach, które znajdują się w wymuszonych katalogach np. zapisy z gier w folderze "Dokumenty". 

W pierwszym kroku musimy przenieść (wyciąć) folder, który chcemy zsynchronizować z katalogu pierwotnego do katalogu chmury Onedrive. Pokażę to na przykładzie zapisów z gry.

1. Wycinam katalog "C:\Users\Wojtek\Documents\Mount&Blade Warband Savegames" i wklejam do  "C:\Users\Wojtek\OneDrive\" (nie kopiujemy, tylko wycinamy i wklejamy).

2. Teraz należy uruchomić konsolę systemu Windows wpisując w polu wyszukiwania przycisku start "cmd". Klikamy PPM na "Wiersz polecenia" i "Uruchom jako administrator". 

3. W konsoli wpisuję mklink /J  "C:\Users\%USERPROFILE%\Documents\Mount&Blade Warband Savegames" "C:\Users\%USERPROFILE%\OneDrive\Mount&Blade Warband Savegames" i klikamy Enter (%USERPROFILE%, to zmienna przechowująca nazwę naszego użytkownika. Użyłem jej akurat w tym konkretnym przypadku, tej konkretnej ścieżce).


W dokumentach utworzy nam się poniższe łącze i od tej pory zarówno gra ma dostęp do zapisów tak jakby znajdowały się w katalogu "Dokumenty" jak i są one do odczytania w chmurze. Teraz wystarczy to samo zrobić na innym komputerze i zapisy ze starszych gier mogą nam się synchronizować na kilku komputerach. 

W niektórych przypadkach (konkretna wersja/kompilacja systemu Windows) konieczna jest zamiana kolejności ścieżek w komendzie w konsoli.

[Obrazek: UdP5WSt.png]

Oczywiście można tak zrobić z każdym folderem, np. roboczym gdzieś na pulpicie, folderami konkretnych aplikacji itd. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie.
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 7 czy 10 na i3 perla86 4 543 02.10.2019, 17:58
Ostatni post: ocartwright
  Windows 7 Home Premium czy starter perla86 1 311 22.11.2018, 23:48
Ostatni post: Robotox
  Jaki Windows xp Lepszy? Mod czy Original? perla86 1 349 18.11.2018, 15:59
Ostatni post: B0hazard
  Windows Xp i strony internetowe perla86 4 338 17.11.2018, 20:26
Ostatni post: Robotox
  Modyfikacja Windows 7 perla86 0 484 17.11.2018, 15:26
Ostatni post: perla86

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości