Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tajemnica ryżu w chińskich potrawach
#11
Da Vinci każdy ryż się gotuje w innych proporcjach. Nie jest trudno ugotować sypki ryż, zależnie od gatunku dobieram sobie proporcje, łyżka oleju i tyle. :)
  Odpowiedz
#12
Musze poeksperymentować trochę :) Ostatnio udało mi się prawie idealnie odwzorować kurczaka w pięciu smakach, ten cały sosik i konsystencje. W tych barach jednak używają innej mrożonki warzyw. Muszę poszukać w jakimś markecie hurtowych ilości, zapewne takie kupują. Ach te orientalne smaki... :P
  Odpowiedz
#13
Hah, widzisz. Ja z kolei jak jestem w jakimś nowym mieście i jem w chińczyku najczęściej biorę właśnie kurczaka w 5. Dlaczego? Bo wszędzie smakuje inaczej ;). Spróbuj zrobić nie-z-mrożonki, będzie smakować o wiele lepiej. :)
I wok- to też ważne, jak już Koleżanka pisała. Dania z woku smakują zupełnie inaczej. :)
  Odpowiedz
#14
Jasne, wok to podstawa ;) Odnośnie mrożonek, wiesz, że nigdy nie próbowałem takiego dania na świeżych warzywach? Nie było okazji, a jak już robiłem, to zawsze z mrożonek, heh. Poeksperymentujemy... :)
  Odpowiedz
#15
Heh, ja nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek nie ugotował sypkiego ryżu. Olej i odpowiednio odcedzić, cała sztuka.
  Odpowiedz
#16
Swordancerku, jadłeś kiedyś w chińskim barze?
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
  Odpowiedz
#17
Prawie co tydzień jadam. Gdy sam coś robię, to z ryżem nigdy dużo nie kombinuję, nigdy się nie klei, jest zajeb****. Musi być do pewnego stopnia suchy, żeby nie robiła się z niego papka, to logiczne.

Nie zadawaj pytań nie związanych z tematem.
  Odpowiedz
#18
Swordancer napisał(a):ja nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek nie ugotował sypkiego ryżu
Na upartego każdy ryż można nazwać "sypkim", jednak ten przyrządzony u chończyka, jest trochę inny, niż taki domowy. Jeśli robisz za każdym razem identyczny jak oryginał, bez odpowiedniej formuły, z pewnością w Twoim mieście są inne bary azjatyckie. Nie jest powiedziane, że wszędzie musi być tak samo. Z Adim się rozumiem, oboje jadamy w Kaliszu i znamy tę konsystencję, a to zupełnie inna forma przyrządzenia ryżu, niż tradycyjna.

Czytałem gdzieś w sieci, że "Skośni" przed gotowaniem płuczą ryż, to też może wiele zmienić. W każdym razie poeksperymentuję. Jak do czegoś dojdę, dam znać ;)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kotlety z mięsa i ryżu Niki 1 2 471 25.03.2011, 16:36
Ostatni post: Guardian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości