Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Test mojej aplikacji
#1
Proszę o wykonanie testu aplikacji: https://www.microsoft.com/store/apps/9NRZ9NMM76BW

Zależy mi przede wszystkim na przetestowaniu każdej karty wewnątrz aplikacji i jej podstawowych funkcji, czyli:
- pobieranie zasobów na stronie głównej,
- zmiana tapety, 
- ekranu blokady, 
- dodawanie do ulubionych,
- usuwanie z ulubionych,
- zmiana regionu w przypadku Bing,
- wyszukiwanie i pobieranie na pixabay
- ustawianie zdjęcia satelitarnego jako tapety (zmiany co 15 minut) w trybie obydwa,
- pokaz slajdów (zmiany co minimum 15 minut) ekranu blokady i tapety pulpitu na wybraną kategorię (ze zdjęciami),
- zdjęcia dzienne Bing (zmiany co 24 godziny) (na razie brak trybu na ekran blokady),
- zmiana języka


Dodatkowo chciałbym by każdy zobaczył, czy poprawnie ładują mu się reklamy i czy w karcie "Wesprzyj twórcę (wyłącz reklamy)" poprawnie ładuje mu się opcja płatności.

W przypadku wystąpienia błędów proszę o szczegóły kiedy i co należy zrobić, zrzut ekranu i jeśli raport da się wysłać, to proszę kliknąć wyślij. 

Niektóre funkcje nie są jeszcze w pełni rozwinięte, tzn. np. ustawiając pokaz slajdów pulpit odświeży na m się od razu, a na zdjęcie satelitarne już nie. Ogólnie jeszcze to rozwinę, na razie pomyślałem, że warto opublikować aplikację przez link, by wykonać testy. 

Chętnie poczytam też opinie tutaj na forum i ewentualne sugestie.

Dziękuję.
  Odpowiedz
#2
Niestety u mnie aplikacja crashuje się przy starcie.
https://youtu.be/0h2EJWa05Sg

Windows 10, 64bit, 6GB RAM


  Odpowiedz
#3
Hmm, dzięki za info, dostałem raport, ale nie pełny, tzn. nie taki, który przygotowałem w kodzie, ale ten od sklepu Microsoft i wszystko wskazuje na błąd biblioteki XAML, obawiam się na który mogę nie mieć wpływu. Masz zainstalowane najnowsze aktualizacje? U mnie testowałem na 4 komputerach i działa na każdym, ale są wszystkie aktualizacje. Upewnij się jeszcze, czy masz wolną pamięć RAM i czy aplikacja przy starcie nie pochłania jej więcej niż 500MB, widzę, że masz 90% zajętej pamięci, może jakiś wyciek, ale diabeł wie. :D

Masz kompilację 10.0.16299.201
Masz minimalną obsługiwaną, ale z jakiegoś nieznanego mi powodu nie ładuje CI się interfejs. Spróbuj z kompilacją 17134.228 - najnowszą, a przy większej ilości wolnej pamięci RAM.
  Odpowiedz
#4
Sprawdziłem większość wymienionych rzeczy. Nie sprawdziłem tylko:
Cytat:- pokaz slajdów (zmiany co minimum 15 minut) ekranu blokady i tapety pulpitu na wybraną kategorię (ze zdjęciami),
- zdjęcia dzienne Bing (zmiany co 24 godziny) (na razie brak trybu na ekran blokady),
Jedyne co trzeba poprawić z tych rzeczy, to dodać jakiś komunikat typu "Pobieranie zdjęć", gdy w Bingu zmieniasz region. Czasem zdarzy się, że to pobieranie przy zmianie regionu trwa te parę sekund, ale nie ma żadnego komunikatu. Więc nie zawsze można mieć pewność czy to się pobiera czy coś nie działa. Ale tak poza tym to co sprawdzałem działa dobrze. Swoje sugestie dotyczące rozwoju aplikacji podałem tutaj: https://odjechani.com.pl/Thread-Co-dodac...#pid155356
  Odpowiedz
#5
Miał być progress ring, widać przeoczyłem, dzięki za info.

EDIT: Naprawione i pojawi się w następnej kompilacji.
  Odpowiedz
#6
(13.09.2018, 14:16)Swordancer napisał(a): Hmm, dzięki za info, dostałem raport, ale nie pełny, tzn. nie taki, który przygotowałem w kodzie, ale ten od sklepu Microsoft i wszystko wskazuje na błąd biblioteki XAML, obawiam się na który mogę nie mieć wpływu. Masz zainstalowane najnowsze aktualizacje? U mnie testowałem na 4 komputerach i działa na każdym, ale są wszystkie aktualizacje. Upewnij się jeszcze, czy masz wolną pamięć RAM i czy aplikacja przy starcie nie pochłania jej więcej niż 500MB, widzę, że masz 90% zajętej pamięci, może jakiś wyciek, ale diabeł wie. :D

Masz kompilację 10.0.16299.201
Masz minimalną obsługiwaną, ale z jakiegoś nieznanego mi powodu nie ładuje CI się interfejs. Spróbuj z kompilacją 17134.228 - najnowszą, a przy większej ilości wolnej pamięci RAM.

Mam taką wersję:
[Obrazek: yGe7sze.png]

Od jakiegoś czasu przestałem korzystać z Windowsa, więc może nie jest to najnowsza wersja, ale skoro Windows Update nie krzyczy na mnie o aktualizacje, to chyba tak stara nie jest  Połamany

90% zajętej pamięci, bo mam tylko 6GB, a sam Windows dużo żre + chroma i kilka innych rzeczy to tyle zajmuje, ale to raczej nie jest problemem - przy zajętych 30% nie ma żadnej różnicy. W momencie startu nie zauważyłem, żeby w ogóle wzrosło zużycie RAMu.

Spróbuję zaktualizować do najnowszej wersji


  Odpowiedz
#7
No właśnie trudno mi oszacować co jest przyczyną. Dopóki nie wydam kolejnej wersji, to nie dostanę raportu, bo nie pokryłem domyślnej części kodu wyjątkami i apka po prostu się wyłącza. Po prostu nie spodziewałem się, że apka scrashuje przy inicjalizacji, gzie ta część nie jest w ogóle ruszana. U siebie już pokryłem tę część wyjątkami, ale musze poznać inne błędy zanim znów wprowadzę aktualizację. Wtedy dostanę raport ze ścieżką błędu, gdyby nadal występował. Trudno jest dostosować apkę do każdego systemu, bo każdy ma coś zainstalowane co może wpływać na pracę aplikacji.
  Odpowiedz
#8
(13.09.2018, 18:46)Swordancer napisał(a): Dopóki nie wydam kolejnej wersji, to nie dostanę raportu, bo nie pokryłem domyślnej części kodu wyjątkami i apka po prostu się wyłącza.
Nie wiem jak to działa w C#, ale w C++, gdy np. dojdzie do błędu takiego jak odwołanie się do nieswojego fragmentu pamięci, to Windows pokazuje kod błędu(w tym konkretnym przykładzie jest to 0xC000005). To chyba działa, gdy jakaś funkcja w programie rzuci wyjątek i, gdy się do nie przechwyci w bloku try...catch. W C#/twoim środowisku nie ma tego?
  Odpowiedz
#9
Zaktualizowałem Windowsa do najnowszej wersji (jest okropny Połamany ) i aplikacja zaczęła się uruchamiać, ale wywala błędy i jakoś topornie to wszystko działa.
https://youtu.be/9PiwomucA_s


  Odpowiedz
#10
Aplikacja nie mogła się połączyć z serwerem azure skąd pobiera zasoby, dlatego wyrzucało błędy i nie dało się ich wysłać, bo wysyła je do azure. Raporty powinny być tutaj: C:\Users\nazwa_usera\AppData\Local\Packages\50977Swordancer.WallpaperEnginePro_rh5jvh1xcwkjt\LocalCache Wyślij je jak możesz. Nie wiem, czemu apka nie chciała się połączyć, będę musiał to zbadać. Widać masz nieźle namieszane w systemie, ale po to są testy by serwować wyjątki na każdą okoliczność. Dodam w tym wypadku przekierowanie na stronę z ograniczonym dostępem do sieci gdyby to był błąd związany z konfiguracją Twojego systemu i apka nie ma uprawnień do połączenia.

No i wyszło też, że z jakiegoś powodu masz powielone zdjęcia, ale domyślam się dlaczego i to naprawię. Bing zmienia nazwy plików, by unikać hotlinkowania, zapiszę je inaczej, albo przejrzę dokładnie JSON, może pliki mają ID. Jak ogarniesz raporty, to jutro wrzucę poprawki. Dzięki za info. Im więcej błędów wyjdzie teraz tym lepiej, a Twój Acer-ICONIA W700, to będzie kopalnia :D
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co dodać do strony głównej aplikacji? Swordancer 4 696 31.08.2018, 23:03
Ostatni post: Swordancer
  Windows 10 - konfigurowanie aplikacji Poczta z WP.PL Baron 2 1 774 08.08.2015, 13:13
Ostatni post: Baron

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości