Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tonik do twarzy z aloesu
#1

Aloes zwyczajny (Aloe vera)


To znana od wieków roślina lecznicza. Sok (żel) aloesu to rewelacyjny środek do pielęgnacji skóry, nie tylko twarzy. Przyspiesza gojenie niewielkich ran i zadrapań, jest skuteczny w walce z łuszczycą, półpaścem i grzybicą stóp. Okłady z żelu aloesu łagodzą oparzenia słoneczne, a kąpiel z dodatkiem pół szklanki soku tej rośliny przynosi ulgę całemu ciału. Płukanka z soku aloesu nawilża i odżywia suche włosy. Paznokcie moczone raz w tygodniu w soku aloesowym stają się jaśniejsze i bardziej lśniące. Picie soku tej rośliny reguluje procesy trawienia i pomaga w walce z wrzodami, jednak trzeba to robić w rozsądnych dawkach - sok aloesu ma silne działanie... przeczyszczające.

[Obrazek: IMAG0035.JPG]


Przepis na tonik z aloesu

Domowy, w 100% naturalny tonik do przemywania skóry twarzy.

Składniki
  • 5-6 dużych, mięsistych, świeżych liści aloesu
  • sok z połowy cytryny
  • połowa zielonego ogórka

Przygotowanie
  1. Ogórek obieramy, kroimy na cienkie plasterki i odstawiamy na pół godziny, żeby puścił sok. Następnie zlewamy sok, a plastry ogórka zawijamy w gazę i wyciskamy resztę soku.
  2. Liście aloesu dokładnie myjemy, rozcinamy wzdłuż i wyciskamy żel do miseczki. Dodajemy sok wyciśnięty z cytryny i sok z ogórka. Miksturę przesączamy przez podwójnie złożoną gazę.
  3. Zlewamy tonik do wyparzonej szklanej albo plastikowej butelki i szczelnie zakręcamy. Przechowujemy w lodówce do jednego tygodnia.
Stosowanie

Wacikiem nasączonym tonikiem przemywamy czystą skórę twarzy, szyi i dekoltu 2-3 razy dziennie.

Działanie
  • nawilża suchą skórę
  • ściąga i zamyka pory
  • pomaga w walce z trądzikiem
  • rozjaśnia cerę i likwiduje przebarwienia
  • sprawia, że skóra staje się bardziej miękka
  • wygładza zmarszczki
  • mogą go używać także panowie - koi i nawilża skórę podrażnioną goleniem

[Obrazek: IMAG0054.JPG]


Przepis zamieściłam wcześniej na pewnym serwisie "kwiatowym".
  Odpowiedz
#2
Ja ostatnimi czasy stosuje naturalny tonik z szałwii. Szałwia ma działanie antybakteryjne, ściągające pory, przeciwgrzybiczne i odkażające, a przy tym jest delikatna dla naszej skóry. Wykonanie jest banalnie proste: jedną saszetkę szałwii zalewam szklanką wrzątku i zaparzam aż nie ostygnie. Taki napar nanoszę na płatek kosmetyczny i przecieram nim skórę po umyciu. Ściąganie rozszerzonych porów jest wręcz wyczuwalne, skóra jest uspokojona i miła w dotyku.
  Odpowiedz
#3
Czytałam już kiedyś o cudownym działaniu aloesu. Niepokoi mnie jednak fakt rozjaśniania cery- jeśli miałabym mieć twarz jeszcze bledszą niż teraz, to dziękuję bardzo. Chociaż może to być zasługa dodanego soku z cytryny? Nie wydaje mi się, żebym w najbliższym czasie miała zakładać hodowlę aloesu, ale warto by było rozejrzeć się po sklepach w poszukiwaniu czegoś na bazie aloe very...
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] Staram się pisać poprawnie
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dobry tonik do demakijażu twarzy Olka 3 2 284 01.08.2014, 12:24
Ostatni post: kilon
  Piercing + tatuaże na twarzy Karol 12 16 487 20.09.2012, 00:29
Ostatni post: Hawkeye

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości