Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Toshiba L40 170 i niedziałający touchpad
#11
to nie mam pojecia ;/
a zobacz jeszcze na pasku zadań nie masz ikonki tauchpad'a i nie jest ona czasem przekreslona ?
  Odpowiedz
#12
Nie mam toshiby ale większość płytek ma opcję wyłączenia po podłączeniu myszy USB. Sprawdź w ustawieniach, czy opcja ta nie jest włączona. Może będą też inne opcje. Jakiej firmy jest płytka. Kto zrobił do niej sterowniki?
Zawsze myślałem, że kupując laptopa otrzymujemy z nim system ze sterownikami aktywującymi wszystkie możliwe funkcje urządzenia. Dziwi mnie, że Fn+F9 nie dezaktywuje płytki.

W moim asusie jest coś takiego, że jak odinstaluję stery od obsługi klawisza Fn to nie działa kombinacja Fn+F9 i inne skróty ale samą płytką mogę sterować przez panel sterowania tzn. włączać/wyłączać itp.itd.
[Obrazek: Oh_yes_its_free-1338710999.png] ftp://109.196.92.86/Poradniki
user: user
hasło: user

[Obrazek: Userbar-1340978593.png]
Używaj przycisku [Obrazek: postbit_reputation.gif] rozważnie!!!
Zamiast pisać post pod postem użyj przycisku [Obrazek: postbit_edit.gif]

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
  Odpowiedz
#13
Niestety nie :(

Będę musiał się wybrać do serwisu. A tym czasem będę korzystał z myszki na USB.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#14
A ja mam w HP Pavilion zaraz nad Tauchpadem blokadę :P i tak jest najlepiej
szkoda że u cb nie ma takiej blokady ;/
  Odpowiedz
#15
Proponuję Ci zrobić następującą operację.
Wejdź w Menadżer urządzeń (wpisz w szukaj, menu start bądź kliknij PPM na mój komputer) i znajdź swoje urządzenie wskazujące. Poszperaj w jej opcjach a jeśli to nie pomoże, pobierz i zaktualizuj sterownik.

Możesz również odinstalować stery i zrestartować laptopa, wtedy powinien ruszyć na sterownikach Windowsa.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#16
Myślę, że problem tkwi gdzie indziej.

Zgodnie z radą Sebastiana wszedłem do Menadżera urządzeń. Menadżer wyrywa mi mysz ale tą podłączoną na USB, a gdy ja odłączę to już mi nie wykrywa takiego urządzenia jak mysz.


A może problem tkwi w biosie ?? Bo miałem też taki problem w tym laptopie, że nie działało mi wifi i komputer go nie wykrywał urządzenia od wifi. Dopiero włączyłem je w BIOSIE i wykryło.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#17
Są dwa wyjścia :) jeżeli odłączałeś klawiaturę przy czyszczeniu mogłeś odpiąć touthpada .
Ewentualnie Fn+f9 innego wyjścia nie widzie (mam toshibę ...)
  Odpowiedz
#18
Adrianuss są jeszcze dwa wyjscia tak jak wcześniej pisałem poszperać w Biosie albo serwis :)
  Odpowiedz
#19
O dziwo z tydzień temu czyściłem krawędzie touchpada z brudu :D i przejeżdżając palcem zauważyłem ruch kursora po ekranie.

Co było nie tak nie wiem do tej pory. Ważne, że się naprawiło i działa :)
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Toshiba a300 - kamerka się nie uruchamia niikii 0 3 129 04.06.2012, 12:33
Ostatni post: niikii
  Toshiba L300 Adaamo 9 5 937 12.09.2011, 09:52
Ostatni post: Adaamo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości