Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Trochę o Joomla
#1
Na pewno wielu z was zastanawiało się co to właściwie jest te 'Joomala'.

Joomla to uniwersalny wielokrotnie nagradzany system zarządzania treścią [CMS] do tworzenia i obsługi witryn internetowych oraz innych zastosowań. Wiele aspektów, ale przede wszystkim łatwość korzystania i rozbudowy powoduje, że Joomla! stał się najpopularniejszym wśród programów do obsługi witryn. Należy do najszybciej dziś rozwijanych projektów z wielkiej rodziny rozwiązań Open Source - programów z jawnym, dostępnym dla każdego kodem źródłowym.

Tym, co odróżnia Joomla od innych systemów, jest zaangażowanie twórców w utrzymanie rzeczy tak prostymi, jak tylko jest to możliwe, a równocześnie zapewnienie jak najbogatszej funkcjonalności.

W efekcie każdy, bez technicznego przygotowania, może przy pomocy Joomla! budować i zarządzać swoim małym czy potężnym serwisem WWW w prosty i efektywny sposób, bez ponoszenia kosztów drogiego, komercyjnego oprogramowania.

Joomla stosują raczej początkujący użytkownicy którzy chcą stworzyć mało rozbudowaną stronę np. swoją wizytówkę w sieci lecz jej możliwości na tym się nie kończą. Używając Joomla możemy stworzyć nawet efektowne bardzo rozbudowane strony internetowe. Ponad to jest wiele szablonów dzięki którym możemy stworzyć dowolną stronę nie znając tak dobrze języków Html'el czy PHP.

Oczywiście o tym wszystkim możemy przeczytać na stronie joomala.pl .. Według wielu ludzi joomal'a jest bardzo trudnym i znienawidzonym CMS'em. Nie będe owijał w bawełne że ten CMS'es znam w podstawach i zagłębiając się w niego razem z wami będe odkrywał jego tajemnice ..

O tym jak stworzyć stronę joomla jak ją edytować skąd pobierać szablony dowiecie się już nie długo ..
  Odpowiedz
#2
Piękna reklama joomla. Unikalność posta to całe 6%
A coś od siebie napiszesz ??
Już kolejny raz widzę na forum kopie postów z innych stron, powiedzcie mi jaki jest sens kopiowania innych stron tutaj ?
Jeśli już chcecie napisać jakiś temat to wysilcie się trochę i dopiszcie coś od siebie a nie tylko kopiuj - wklej.

Więcej na temat joomla http://www.joomla.pl/o-joomla.html

P.S.
Jeśli komuś z ekipy forum nie podoba się moja wypowiedź proszę o jej usunięcie i odebranie mi rangi.
  Odpowiedz
#3
Drogi tony .. to jest wprowadzenie do tematu joomal'a czy po prostu co to jest. Czy ja ukrywam to że jest to skopiowane z ich strony internetowej? - nie. Chcę się bardziej na ten temat rozpisać ale czytając tego typu komentarze "specjalistów" aż mi się odechciewa. Jednak doceniam to i nie mam złych intencji :-)
  Odpowiedz
#4
Nie mniej jednak jeżeli ktoś decyduje się o czymś napisać, można by było zrobić to własnymi słowami.
Jeszcze lepiej było by, gdyby osoba pisząca o Joomla miała o tym praktyczne pojęcie.

Osobiście nie zgadzam się z większością tego co tu skopiowałeś z innej strony.
Joomla - nie jest łatwa, nie jest dla laików, wymaga podstawowej wiedzy na temat HTML,
a twórcy wcale nie angażują się lepiej od innych wbrew temu co napisałeś.

Znacznie szybciej radzą sobie panowie z php-fusion (lepszy support).

Gotowe systemy CMS wcale nie są dla laików jak to wszędzie rozgłaszają ich twórcy.
Ten kto z tego skorzysta, szybko zorientuje się że podstawowa wiedza to za mało,
aby stworzyć interesujący i unikalny serwis www.

CMSy na pewno są potrzebne bo ich programiści wyręczają nas z najbardziej
skomplikowanych mechanizmów, jednak trzeba poznać podstawy php i html, aby
płynnie radzić sobie z obsługą takiego kombajnu.
  Odpowiedz
#5
(10.08.2011, 21:54)Seba4810 napisał(a): Drogi tony .. to jest wprowadzenie do tematu joomal'a czy po prostu co to jest. Czy ja ukrywam to że jest to skopiowane z ich strony internetowej? - nie. Chcę się bardziej na ten temat rozpisać ale czytając tego typu komentarze "specjalistów" aż mi się odechciewa. Jednak doceniam to i nie mam złych intencji :-)

Skoro nie ukrywasz tego, że post jest skopiowany to wypadałoby podać źródło informacji.
Nie obraź się ale myślę iż lepszym rozwiązaniem jest nie napisać nic niż kopiować kolejne strony na forum.
Jeśli nie znasz się na temacie to lepiej go nie ruszać z kilku powodów:
1. Zaczną się komentarze i negatywne opinie - jak wtedy się odniesiesz do nich nie mając doświadczenia w temacie ?
2. Zaczną się prośby o pomoc - co wtedy zrobisz jeśli nie masz doświadczenia ?

Pisząc "specjalistów" wiem że miałeś mnie na myśli, tutaj Cię troszeczkę zaskoczę ponieważ mam bardzo duże doświadczenie z Joomla (jestem autorem wielu modyfikacji do tego CMSa), mam też autoryzację na support joomla.

I jeszcze na zakończenie dopiszę że w pełni zgadzam się z tym co napisał Admin.
  Odpowiedz
#6
Dobrze drodzy Admini ... Jeśli się nie zgdadzacie z tym co jest w poście po prostu go usuncie :-)
A ty Tony się nie obrażaj ...:-]
  Odpowiedz
#7
Ja dodam coś jako bawiłem się joomlem i czytając pierwszy post nie mogłem wyjść ze zdziwienia :) Dopiero po kolejnych postach i zrozumieniu iż to tylko reklama ze strony joomla można przestać się już dziwić hehe.

Mam bardzo złe doświadczenia z joomlem mimo iż mogę powiedzieć że miałem prywatnego instruktora pod ręką to chyba najbardziej znienawidzony cms :))

Pozdrawiam.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Joomla! 3.0 - dodatki Nicholas 2 2 622 02.02.2013, 18:44
Ostatni post: muzyk33
  Co jest nie tak z szablonem Joomla? Nicholas 6 3 188 13.01.2013, 20:08
Ostatni post: Marcelo
  Trochę o PHP Fusion B0hazard 0 2 580 10.08.2011, 15:21
Ostatni post: B0hazard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości